TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjant ze Sławy uratował małe kotki

Piątek, 10 maja 2019 o 10:03, aktualizacja Wtorek, 28 maja 2019 o 11:47, autor: 1
Policjant ze Sławy uratował małe kotki

Szybka interwencja policjanta z Komisariatu Policji w Sławie, postawa godna naśladowania dwóch mieszkanek Sławy uratowała życie pięciu nowonarodzonych kotków, które zawinięte w worek foliowy zostały wrzucone do miejskiego kosza na śmieci. Policjanci, strażnicy miejscy w Sławie ustalają kto mógł porzucić bezbronne kocięta. Gwarantujemy anonimowość za ustalenie personaliów tej osoby.

Wczorajszego późnego wieczoru (08 maja) patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa w Sławie otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie skweru miejskiego dwie młode kobiety usłyszały dziwne odgłosy wydobywające się ze śmietnika, jakby „mruczenie”. Postanowiły to sprawdzić i zauważyły w głębi kosza poruszający się worek foliowy. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji. sierż. szt. Jan Maławski nie zwlekając wydobył z kosza zwiniętą torbę foliową w której ku zdziwieniu znajdowało się pięć malutkich bezbronnych, głodnych  kotków,  które jeszcze żyły.  Kocięta natychmiast zostały wyciągnięte z torby i przełożone do kartonu. Z uwagi na to, że sierż. szt. Jan Maławski miał w domu kotkę, która okociła się kilka dni wcześniej zaopiekował się  piątką znalezionych, porzuconych kociąt.

Wczorajsze niepokojące zgłoszenie, szybka reakcja, jak również opieka nad znalezionymi zwierzętami są godne naśladowania i zasługują na uznanie. Teraz policjanci, strażnicy miejscy w Sławie pracują nad ustaleniem okoliczności w jakich doszło do porzucenia bezbronnych kociąt gwarantując anonimowość.

 

(źródło: opr. podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Milena
10.08.2021 08:55

Ten policjant to dobry człowiek

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl