TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjant ze Sławy oddał szpik dla chorego dziecka

Środa, 05 października 2022 o 10:47, aktualizacja Środa, 05 października 2022 o 17:39, autor: 10
Policjant ze Sławy oddał szpik dla chorego dziecka

Młodszy aspirant Łukasz Szeląg z Komisariatu Policji w Sławie podarował innemu człowiekowi najcenniejszy dar - szansę na życie. Mundurowy rok temu zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Niedawno dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku dla genetycznego bliźniaka. Policjant nie wahał się ani przez chwilę. Dziś jest już po zabiegu. Wzorem naszego kolegi zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie dawców szpiku.

Młodszy aspirant Łukasz Szeląg pełni służbę w Komisariacie Policji w Sławie. Od prawie dwóch lat jest dzielnicowym. Na co dzień utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną swojego rejonu, rozpoznaje ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Diagnozuje również wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalając ich przyczyny i pomagając w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Policjant pomaga również po służbie. Od 15 lat regularnie oddaje krew dla potrzebujących, a rok temu zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego w Fundacji DKMS.

Niedawno stróż prawa dowiedział się, że może zostać dawcą szpiku kostnego dla chorego dziecka do lat 6 pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Odpowiedź mogła być tylko jedna. Młodszy aspirant Łukasz Szeląg potwierdził chęć pozostania dawcą. Po przejściu badań, które sprawdziły jego aktualny stan zdrowia, kilka dni temu trafił do kliniki. Wczoraj z jego krwi pobrano szpik kostny, który teraz będzie szansą na uratowanie życia chorego dziecka. Policjant stwierdził, że cały zabieg był bezbolesny i nie wymagał od niego żadnego wysiłku, a szpik kostny może pomóc innemu człowiekowi. Dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

aspirant Wioleta Dąbska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Adam
05.10.2022 11:36

Gratulacje!!! Super mieć bliźniaka genetycznego. Niech twój szpik uratuje mu życie!!!

avatar
~zacnie
05.10.2022 12:09

jak wiele innych osób i to bez ogłaszania światu

avatar
~Urszula Chudak
06.10.2022 11:26

To co komentatorze, wolisz czytać informacje z gatunku tych przykrych? Mamy ich tu pełno. Ja zdecydowanie, nie tylko pewnie ja, wolę takie jak ta wyżej opisana! Życzę Panie Redaktorze, niech Pan będzie przekaźnikiem samych, albo prawie samych, dobrych, lokalnych wiadomości.

avatar
~Asia
06.10.2022 11:31

Jak dla mnie to każdy powinien być nagłośniony!!!! Im więcej się o tym mówi tym większej liczbie chorych można pomóc. Jeżeli nawet jedna osoba po przeczytaniu artykułu zdecyduje się oddać szpik to warto pisać i nagłaśniać!!!

avatar
~Tak
05.10.2022 19:22

Tak, takie postawy warto nagłaśniać! Brawo

avatar
~Ja
05.10.2022 22:05

Cieszę się,że kolejny człowiek dostanie "drugie życie" Nie ważne czy podarował je policjant czy inny człowiek,ważne że się udało pomóc!

avatar
~Mieszko
05.10.2022 23:47

Niech się teraz weźmie za robotę jeszcze i będzie git.

avatar
~Ania
06.10.2022 09:46

Szpik oddaje się z talerzy kości biodrowych nie z krwi ? z tego co widzę Łukasz oddał komórki macierzyste które są pobiera się w 80 % żeby oddać szpik trzeba mieć 100% zgodność

avatar
~Asia
06.10.2022 22:36

Myslisz ze zrobiliby mu zdjęcie jak pobierają z bioder? Nie sadze. Kto powiedział ze zdjęcie jest z momentu oddania szpiku? Chyba nie robił tego w mundurze? Czego się czepiasz???? Chłop zrobił coś dobrego - doceń to.

avatar
~Mark
07.10.2022 18:01

"najmadrzejszy z policjantów" musi pokazać, że coś robi... Ręce opadaja

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl