TworzymyGłos Regionu

Policjanci wzięli pod lupę pieszych (FOTO)

Czwartek, 19 stycznia 2023 o 11:22, autor: 6 1616
Policjanci wzięli pod lupę pieszych (FOTO)

Wschowska drogówka włączyła się w wojewódzkie działania prewencyjno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skupiając się szczególnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Celem tych działań jest eliminacja nieprawidłowych zachowań pieszych, rowerzystów oraz kierowców, którzy bagatelizują przepisy ruchu drogowego i stwarzają zagrożenie dla pieszych.

Patrole ruchu drogowego będą monitorować centrum miasta oraz okolice przejść dla pieszych, skupiając się na uświadamianiu niesfornym pieszym o ryzykach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są szczególnie narażeni na dolegliwości w wyniku zdarzenia drogowego. Dlatego ważne jest, aby zwracali oni szczególną uwagę na elementy odblaskowe oraz prawidłowe oświetlenie jednośladów.

Kierowcy również będą pod stałą kontrolą, w celu zweryfikowania czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Policjanci będą również karać tych, którzy nie przestrzegają przepisów, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Działania te służą poprawie bezpieczeństwa na drogach i zwiększeniu świadomości kierowców i pieszych. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wspólnie poprawić bezpieczeństwo na drogach województwa lubuskiego.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~pracusie*
19.01.2023 13:40

Chcieli to się wzięli***. Czyli ich zakres codziennych obowiązków wynikających z ich ustawowych obowiązków nie jest tu brany pod uwagę? - trzeba chcieć i się wziąć za taką czynność ?. Jak nie "akcja" to się "wzięli" ***. A jak są nieprawidłowe parkowania przy Klasztorze w trakcie mszy to nie ma takiej "....akcji - wzięli się ....***" i zrobili ?.

avatar
~Franciszek
20.01.2023 08:47

Akcja-sensacja. Stoi przed przejściem, aby piesi widziel, że mają nie przechodzić na ukos przez skrzyżowanie :)

avatar
~Parafianin
20.01.2023 12:16

Niech tam w niedziele się ustawią i pilnują, żeby parkujący przy samych pasach pod kościołem autami nie rozjechali przypadkiem tych pieszych...

avatar
~Wsh
22.01.2023 17:35

Dokładnie. To co się dzieje w niedziele pod Klasztorem to porażka. Ustawiają się autami gdzie popadnie. Dlaczego Policja przymyka oko ?

avatar
~Maciek
22.01.2023 20:02

Też mnie wkurza to parkowanie przy klasztorze w niedzielę na samym środku skrzyrzowania. Tylko kwestia czasu jak ktoś jadący z Wolsztyńskiej przywali w nieprawidłowo zaparkowane auta. Swoją drogą, wierni najchętniej wjechaliby do krużganków.

avatar
~Kmicik
22.01.2023 08:37

Czas najwyższy. We Wschowie jest tyle przejść dla pieszych ze nie powinno być problemem dodać 10m tam i z powrotem dla pieszego. Też powinni zająć się tymi co blokują drogę z światłami awaryjnymi bo wyskoczył na chwilkę do sklepu.....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl