TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Czwartek, 22 września 2022 o 16:53, autor: 1
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej to jeden z filarów policyjnej strategii antynarkotykowej. Wschowscy, sławscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające w różnej postaci, jak również wsiadają za kółko pod wpływem narkotyków.

Nad skutecznością działań uderzających w przestępczość narkotykową pracują policjanci wszystkich komórek organizacyjnych. Na pierwszej linii działają policjanci prewencji, w tym w szczególności patrolowcy, dzielnicowi, ruch drogowy, którzy w bezpośrednim kontakcie z kierowcą wyłapują tych, który wsiadają za kółko po wcześniejszym zażyciu narkotyków. Wnikliwość mundurowych niejednokrotnie przyczyniła się do znalezienia substancji nielegalnych w pojeździe, przy kontrolowanym, jak również w jego miejscu zamieszkania.

Od początku września bieżącego roku policjanci podejmując czynności służbowe zatrzymali dziesięć osób, które miały styczność z narkotykami. Trzy osoby prowadziły pojazdy pod wpływem środków odurzających i były zatrzymane przez dzielnicowych, patrolowców i naszą drogówkę. Przy siedmiu zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające. W sumie kryminalni zabezpieczyli od początku miesiąca ponad 60 gramów narkotyków. Wobec zatrzymanego (19 września) na terenie Sławy 22 – latka Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował 3 - miesięczny areszt za posiadanie i udzielanie narkotyków. nadkom.

Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Skuteczność
22.09.2022 22:15

Chyba skuteczność policyjnych informatorów, 60 gram a mamy 22 wrzesień rzeczywiście jest skuteczność..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl