TworzymyGłos Regionu

Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Czwartek, 22 września 2022 o 16:53, autor: 1 556
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej to jeden z filarów policyjnej strategii antynarkotykowej. Wschowscy, sławscy policjanci na co dzień podejmują działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające w różnej postaci, jak również wsiadają za kółko pod wpływem narkotyków.

Nad skutecznością działań uderzających w przestępczość narkotykową pracują policjanci wszystkich komórek organizacyjnych. Na pierwszej linii działają policjanci prewencji, w tym w szczególności patrolowcy, dzielnicowi, ruch drogowy, którzy w bezpośrednim kontakcie z kierowcą wyłapują tych, który wsiadają za kółko po wcześniejszym zażyciu narkotyków. Wnikliwość mundurowych niejednokrotnie przyczyniła się do znalezienia substancji nielegalnych w pojeździe, przy kontrolowanym, jak również w jego miejscu zamieszkania.

Od początku września bieżącego roku policjanci podejmując czynności służbowe zatrzymali dziesięć osób, które miały styczność z narkotykami. Trzy osoby prowadziły pojazdy pod wpływem środków odurzających i były zatrzymane przez dzielnicowych, patrolowców i naszą drogówkę. Przy siedmiu zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające. W sumie kryminalni zabezpieczyli od początku miesiąca ponad 60 gramów narkotyków. Wobec zatrzymanego (19 września) na terenie Sławy 22 – latka Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował 3 - miesięczny areszt za posiadanie i udzielanie narkotyków. nadkom.

Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Skuteczność
22.09.2022 22:15

Chyba skuteczność policyjnych informatorów, 60 gram a mamy 22 wrzesień rzeczywiście jest skuteczność..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl