TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci odwiedzili grupy przedszkolne (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 26 września 2022 o 13:02, aktualizacja Poniedziałek, 26 września 2022 o 13:06, autor: 0
Policjanci odwiedzili grupy przedszkolne (ZDJĘCIA)

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych wschowscy i sławscy policjanci odwiedzają wszystkie grupy przedszkolne w powiecie wschowskim. Cykl spotkań obejmuje dyskusje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Nie brakuje pokazów praktycznych, sprzętu policyjnego, jak również rozmów o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Policjantom towarzyszą strażnicy miejscy, którzy również troszczą się o bezpieczeństwo najmłodszych.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 wschowscy, sławscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań ze wszystkim grupami wiekowymi w powiecie wschowskim. Od tych najmłodszych, po roczniki starsze. W ostatnim czasie policjanci w towarzystwie strażników miejskich odwiedzili grupy przedszkolne ze Wschowy i Sławy.

Działania mundurowych ukierunkowane są na szeroko rozumianą profilaktykę dotyczącą bezpieczeństwa najmłodszych. W trakcie wizyt maluchy mają możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym, jak również podczas ćwiczeń instruktażowych śmiało dzielą się z funkcjonariuszami nabytą wiedzą i swoim doświadczeniem. Specjaliści ruchu drogowego podczas spotkań podkreślają istotę noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym.

W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Sławie prezentowali się na festynie z okazji 20 - lecia powstania Powiatu Wschowskiego, który odbył się w gminie Sława.

nadkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl