TworzymyGłos Regionu

Policjanci od rana prowadzą akcję „Prędkość” (FOTO)

Piątek, 03 marca 2023 o 12:55, aktualizacja Piątek, 03 marca 2023 o 13:38, autor: 0
Policjanci od rana prowadzą akcję „Prędkość” (FOTO)

Działania kontrolno-pomiarowe, które w ramach akcji „Prędkość” obejmują wszystkie drogi województwa lubuskiego, są ukierunkowane przede wszystkim na kierowców, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego i nie zważając na znaki ograniczające prędkość, w szczególności w terenach zabudowanych, wciskają mocno pedał gazu. To właśnie tacy kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza dla pieszych i rowerzystów.

Bezpieczeństwo na drogach to jedna z najważniejszych kwestii, której strażnicy porządku publicznego poświęcają dużo uwagi. Dzięki ich działaniom w wielu przypadkach udaje się zapobiec tragediom na drodze. Tak też dzieje się w przypadku dzisiejszej akcji prowadzonej przez policjantów wydziału prewencji, w szczególności ruchu drogowego, którzy od rana monitorują stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego.

Policjanci prewencji, w szczególności ruchu drogowego, dokonują szeregu pomiarów prędkości pojazdów poruszających się przez miejscowości powiatu wschowskiego. Działania kontrole prowadzone są w sposób cykliczny i mają na celu wyrobienie u kierowców świadomości, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest nie tylko ich obowiązkiem, ale przede wszystkim sprawą bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierowców, a tym samym stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jednocześnie w ramach akcji kontrolowane są również uprawnienia kierujących, a także stan techniczny pojazdów.

Należy podkreślić, że na taryfę ulgową nie mogą liczyć kierowcy, którzy postanowią wyruszyć w podróż na podwójnym gazie, kierowcy bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz ci, którzy mają świadomość, że ich pojazd nie nadaje się do jazdy z uwagi na fatalny stan techniczny. Takie zachowanie to nie tylko naruszenie przepisów, ale przede wszystkim lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.

Mundurowi zwracają również szczególną uwagę na sposoby przewożenia dzieci, zwłaszcza małoletnich. Przepisy dotyczące przewożenia dzieci są bardzo rygorystyczne i mają na celu zapewnienie im maksymalnego bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, powinni liczyć się z konsekwencjami.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl