TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci na rzecz bezpieczeństwa pieszych (FOTO)

Czwartek, 13 kwietnia 2023 o 17:38, autor: 0
Policjanci na rzecz bezpieczeństwa pieszych (FOTO)

Policjanci ze wschowskiej „drogówki” przeprowadzili w środę (12 kwietnia) działania w ramach wojewódzkiego projektu „Pieszy bezpieczny na przejściu”. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Potrącenia pieszych - jedne z najbardziej dotkliwych wypadków

Potrącenia pieszych są jednymi z najbardziej dotkliwych zdarzeń na drodze. Bez żadnej ochrony, pieszy narażony jest na poważne obrażenia, a nawet śmierć. Codziennie w Polsce dochodzi do takich wypadków, a ich skutki bywają różne.

Wschowska Policja regularnie przeprowadza akcje profilaktyczne i kontrolne, monitorując bezpieczeństwo w miejscach szczególnie narażonych na wypadki z udziałem pieszych. Funkcjonariusze skupiają się również na kierowcach, których styl jazdy może wpłynąć na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

„Pieszy bezpieczny na przejściu” - działania policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych

W ramach projektu „Pieszy bezpieczny na przejściu” policjanci ze Wschowy podjęli szereg działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze patrolowali miejsca szczególnie narażone na wypadki z udziałem pieszych, a także przeprowadzali kontrole pojazdów i kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo pieszych zależy od nas wszystkich

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Jeśli jesteśmy pieszymi, nie spieszmy się i przechodźmy przez przejścia dla pieszych. Jeśli jesteśmy kierowcami, zachowajmy szczególną ostrożność w miejscach, gdzie często pojawiają się piesi, a nasza jazda może stanowić zagrożenie dla nich.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl