TworzymyGłos Regionu

reklama

Policja w akcji: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Środa, 22 marca 2023 o 14:29, aktualizacja Środa, 22 marca 2023 o 14:39, autor: 3
Policja w akcji: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Od rana do wieczora wschowscy policjanci biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i uświadomienie wszystkim użytkownikom dróg o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie przepisów i brak ostrożności.

Akcja jest skierowana przede wszystkim do pieszych i rowerzystów, którzy stanowią najbardziej narażoną na skutki wypadków grupę ludzi poruszających się po ulicach miasta i okolicznych miejscowościach.

Według danych Komendy Głównej Policji, w 2022 roku na terenie całego kraju doszło do ponad 20 tysięcy zdarzeń wypadków drogowych, w wyniku których zginęło prawie 2 tysiące osób, a prawie 25 tysięcy zostało rannych.

Wschowscy policjanci kontrolują zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego i nakładają mandaty lub pouczają tych, którzy łamią przepisy lub zachowują się nieostrożnie.

Mundurowi uwagę skupiają nie tylko na pieszych, rowerzystach, ale również obserwują zachowania kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzają bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla pozostałych, przypadkowych uczestników ruchu drogowego - mówi nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa.

Policjanci również regularnie prowadzą działania edukacyjne i profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży. Mundurowi odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola, gdzie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby opowiadać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze jako pieszy lub rowerzysta, pokazują filmy edukacyjne oraz rozdają ulotki informacyjne.

Celem policyjnych działań jest nie tylko egzekwowanie przestrzegania prawa przez wszystkich użytkowników dróg, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ja
22.03.2023 22:03

Najbardziej debilny przepis jaki można było wprowadzić. Niechronieni uczestnicy ruchu powinni tym bardziej uważać przy pokonywaniu przejścia dla pieszych. Teraz włażą wprost pod nadjeżdżający pojazd bo niby mają pierwszeństwo. W nekrologach będą pisać "zginął pomimo że miał pierwszeństwo" Przepis sprawia wrażenie że jest uchwalony żeby nabijać budżet. Teraz wielkie akcje uświadamiania uczestników ruchu. Mogli nie wprowadzać takiego gniota w życie.

avatar
~Gosc
23.03.2023 08:44

To prawda bo niektórzy piesi zatrzymują sie i patrza nie wiadomo na co i nie przechodzą lub idac chodnikiem nie ogladając sie na nic raptownie wchodzą na przejscie. Dobrze mieć jest kamere i to dobrej jakosci. Ja bez kamery nie ruszam sie nawet na 100 m. Uczulam kierowców na to

avatar
~Gaś +
23.03.2023 12:09

A kiedy tzw. policja BĘDZIE pracować normalnie bez tych ich pseudo AKCJI???. Co to za nowa forma pracy "AKCJA pogania AKCJĘ" !!!!. Proszę sobie wyobrazić jakby INNE ZAWODY PRACOWALI tak AKCJAMI, np. lekarze, nauczyciele, kolejarze, kierowcy PKS,,,,itd., itd.,,,,, !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl