TworzymyGłos Regionu

reklama

Policja po świętach: „Żadna osoba nie zginęła na lubuskich drogach”. Ilu było pijanych kierowców?

Czwartek, 28 grudnia 2023 o 01:09, autor: 0
Policja po świętach: „Żadna osoba nie zginęła na lubuskich drogach”. Ilu było pijanych kierowców?

Lubuscy policjanci dostarcza pozytywne statystyki dotyczące bezpieczeństwa drogowego w okresie świątecznym. Między 22 a 26 grudnia na drogach w Lubuskiem obyło się bez śmiertelnych wypadków. Jak podkreślają funkcjonariusze, to rezultat zarówno wzmożonej pracy policjantów, jak i odpowiedzialnego zachowania kierowców.

Policyjne podsumowanie świąt

Młodszy aspirant Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim podkreśla, że 4 wypadki z udziałem 4 rannych osób to jedyne większe zdarzenia, jakie miały miejsce. Współpraca policjantów ruchu drogowego i innych wydziałów, obecność licznych patroli na kluczowych trasach, w tym na autostradzie A2 i drodze S3, przyczyniła się do wzrostu bezpieczeństwa. W okresie tym, pomimo znacznego ruchu, funkcjonariusze skutecznie eliminowali zagrożenia, co przekładało się na ogólną statystykę bezpieczeństwa.

Nietrzeźwi kierowcy w rękach sprawiedliwości

Mimo generalnie pozytywnego obrazu nie obyło się bez nieodpowiedzialnych uczestników ruchu. Osiem osób, które zdecydowały się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, zostało zatrzymanych. „Dzięki skutecznej pracy mundurowych, wszystkie te osoby straciły prawa jazdy i odpowiedzą za swoje niebezpieczne zachowanie przed sądem”, podsumowuje młodszy aspirant Mateusz Sławek.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl