TworzymyGłos Regionu

reklama

Pół miliona trafi do Powiatu

Poniedziałek, 09 maja 2022 o 11:33, autor: 2
Pół miliona trafi do Powiatu

Powiat Wschowski otrzymał dotację celową w wysokości 500 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych w zakresie zarządzania kryzysowego. Pomoc udzielana jest w ramach tzw. Lubuskiego Funduszu Samorządowego (LFS). Umowę z rąk Marszałek Województwa Lubuskiego odebrał Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta.

- Środki przeznaczone na wydatki bieżące zostaną wykorzystane na zakup pomocy dla uchodźców z Ukrainy, m.in. zakup wyposażenia do miejsc zakwaterowań, zakup żywności, zakup środków chemicznych i środków higieny osobistej. Środki przeznaczone na wydatki inwestycyjne zostaną wykorzystane na zakup pojazdu ciężarowego na potrzeby zarządzania kryzysowego na terenie Powiatu Wschowskiego – mówi Wicestarosta Waldemar Starosta.

W sumie do 12 lubuskich powiatów ziemskich trafi 6 mln zł. Powiat Wschowski otrzyma 500 tys. zł, w tym 200 tys. zł z przeznaczeniem na wydatki bieżące oraz 300 tys. zł z przeznaczeniem na wydatki inwestycyjne.

Źródło: Powiat Wschowski, lubuskie.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~...
09.05.2022 18:04

A już była nadzieja, że zaplanowaną inwestycją będzie wymiana dachu w SOSW albo generalny remont dachu w Powiatowym Centrum Rehabilitacji. Ale cóż wygrało auto ciężarowe. Dzieciom kapie na głowę ale przecież to drobnostka...brak słów...

avatar
~Zen
11.05.2022 15:02

A czym jest teraz spowodowany brak posła ? Czyżby pieniądze poszły z innego portfela ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl