TworzymyGłos Regionu

reklama

Pojazdy ratownicze trafiły na Ukrainę.

Dwa z nich są z powiatu wschowskiego!

Poniedziałek, 07 marca 2022 o 09:53, aktualizacja Wtorek, 08 marca 2022 o 10:24, autor: 0
Pojazdy ratownicze trafiły na Ukrainę.

Druhowie z Polski przekazali siedem samochodów strażackich dla swoich odpowiedników z Ukrainy. Dwa z nich pochodzą z powiatu wschowskiego.

OSP Sława postanowiła przekazać Volkswagen Transporter wraz z drobnym wyposażeniem specjalistycznym i przecinarką spalinową. OSP Ciosaniec i Bagno przekazało Jelcza oraz nową torbę R1 z noszami i pełnym wyposażeniem oraz czterema bojowymi mundurami typu Nomex.

- W tym trudnym czasie przyjazne wsparcie Rzeczypospolitej Polskiej jest bardzo ważne dla narodu ukraińskiego, bo te samochody pomogą nam jak najszybciej zlikwidować skutki wojny - czytamy w komunikacie Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Decyzje o przekazaniu pojazdów zostały podjęte w trakcie rozmów pomiędzy Zarządami OSP w Sławie i OSP w Ciosańcu, Bagnie, a Komendantem Powiatowym PSP we Wschowie bryg. Krzysztofem Piaseckim w porozumieniu z Burmistrzem Sławy Panem Cezarym Sadrakułą.

Źródło: slawa.pl, ДСНС України

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl