KOPORA rozpoczęła się występami konkursowymi
Sobotnie popołudnie w Ośrodku Wypoczynkowym Wratislavia w Radzyniu rozpoczęło się od części konkursowej, w której wzięło udział 14 uczestników - zespołów i solistów z różnych regionów Polski. Pierwsze dźwięki na scenie zabrzmiały o godzinie 12:00, a wykonawcy prezentowali swoje interpretacje poetyckich utworów, walcząc o uznanie jurorów i publiczności.
Koncerty gwiazd i wspólne śpiewanie przy ognisku
Wieczorem, o godzinie 18:00, rozpoczęły się koncerty gwiazd wieczoru. Na scenie pojawiły się znane zespoły, w tym Suma Pragnień, ubiegłoroczny laureat głównej nagrody KOPORA, oraz Browar Żywiec, który w humorystycznym geście zmienił swoją nazwę na "Browar do góry" z powodu niedyspozycji jednej z wokalistek. Kulminacją wieczoru był występ Wolnej Grupy Bukowina, który zakończył się wspólnym śpiewaniem przy ognisku, tworząc niezapomnianą atmosferę.
Spektakl teatralny i kolejne koncerty drugiego dnia festiwalu
Niedzielne wydarzenia rozpoczęły się o godzinie 15:00 spektaklem teatralnym w wykonaniu teatru "Terminus Aquo" z Nowej Soli. Następnie, o godzinie 16:00, na scenie pojawił się zespół Leśna Mora, a godzinę później publiczność miała okazję usłyszeć Projekt Fraktala, który składa się z muzyków ze Sławy oraz Głogowa.
Ogłoszenie wyników przeglądu i występ gwiazd wieczoru
O godzinie 18:00 nadszedł czas na ogłoszenie wyników Przeglądu Festiwalu Piosenki Poetyckiej KOPORA 2024. Jury, w składzie: Magdalena Kaczmarska, Krystyna Turowska, Urszula Drożdżyńska i Robert Żarczyński, przyznało nagrody następującym uczestnikom:
- I miejsce: Nieobecni (Głogów) - 5 tys. zł
- II miejsce: Muzyczny Las (Wrocław) - 3 tys. zł
- III miejsce: Hania Czajkowska (Gościęcice, Strzelin) - 1 tys. zł
- Wyróżnienie: Amelia Miziewicz (Przybyszów, Sława) - 1 tys. zł
Po emocjonującym ogłoszeniu wyników przyszedł czas na występ zwycięzców oraz gwiazd wieczoru, Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem „Pod Budą”, którzy swoim koncertem zakończyli festiwal.
Festiwal został zorganizowany dzięki współpracy "Fundacji Autenticon", Stowarzyszenia Kopora oraz Koła Gospodyń Wiejskich "Pasja" z Radzynia. Sponsorami wydarzenia byli: Gmina Sława, Powiat Wschowski, Województwo Lubuskie oraz Nadleśnictwo Sława Śląska.
Źródło: UM w Sławie, Gmina Sława