TworzymyGłos Regionu

reklama

Podsumowanie XLV Sesji Rady Powiatu Wschowskiego

Środa, 25 października 2023 o 14:00, autor: 13
Podsumowanie XLV Sesji Rady Powiatu Wschowskiego

Podczas XLV Sesji Rady Powiatu Wschowskiego, która miała miejsce 23 października 2023, przedstawiono radnym sprawozdania dotyczące działalności placówek z terenu powiatu. Radni zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności za rok 2022 następujących instytucji:

  • Domu Dziecka we Wschowie,
  • Domu Dziecka w Sławie przy ul. Słonecznej,
  • Domu Dziecka w Sławie przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego,
  • Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie.

Aktualny stan dróg powiatowych

Kolejnym punktem sesji było zapoznanie się z informacją na temat stanu dróg powiatowych oraz przygotowań do ich zimowego utrzymania na terenie Powiatu Wschowskiego w nadchodzącym sezonie zimowym 2023/2024.

Sprawozdanie Zarządu Powiatu

Andrzej Bielawski, Starosta Wschowski, przedstawił radnym sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego w okresie międzysesyjnym.

Uchwały podjęte podczas sesji

Radni podjęli ważne decyzje, które wpłyną na przyszłość Powiatu Wschowskiego. Na sesji podjęto następujące uchwały:

  • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wschowskiego na lata 2023 – 2034.

  • W sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Wschowskiego na rok 2023.

  • W sprawie udzielenia dotacji dla Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w Polsce na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku, który nie jest własnością Powiatu Wschowskiego.

  • W sprawie udzielenia dotacji Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Jakuba Ap. w Konradowie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku, który nie stanowi własności Powiatu Wschowskiego.

Nagrania z sesji dostępne są TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Joanna
25.10.2023 14:20

Pan emeryt nagle jaki zainteresowany.

avatar
~Marek
26.10.2023 19:38

Ktoś musi pilnować z polecenia Asta aby po przegranych wyborach nie posypała się koalicja PiS i PSL w powiecie wschowskim.

avatar
~Panie "Marku"
27.10.2023 09:08

Smutny to jest obrazek , a może nawet żałosny - obecność tego człowieka przy kawce na tej sesji !. Pytanie ; - czy przyszedł tak jak pan sugeruje z polecenia posła, czy tylko napić się darmowej kawki vel może zaznaczyć swoją obecność po przegranej???. Wyborca Powiatu Wschowskiego już mu podziękował, a on nadal uporem maniak się jak widać próbuje prezentować !. Nie rozumie po Polsku Nie to Nie !!!.

avatar
~Szanowny Panie ( Marku)
27.10.2023 09:26

Coś w tym jest !!!. Bo KTO po takiej przegranej miał by szczerą ochotę przyjść na takie posiedzenie - mało znaczące dla Suwerena Powiatu i spijać darmową kawkę ???. A tak nawiasem mówiąc; - to ile takie jedno posiedzenie powiatu + kawka kosztuje Nas - Suwerena Powiatu ?,. Czy koszty tego posiedzenia nie przerastają wartość i potrzebę utrzymywania tej rady i Zarządu ?????. I ten były kandydat bez zrozumienia, że Suweren - Wyborca Powiatu juz mu powiedział NIE - NIE , a jak widać on ciągle tego nie rozumie, to prawie tak jak z tym " wygraniem - przegranie, " wyborów !!!!. Podobnie JAK z ich ŚCIEMĄ CPN --- BYŁ CUD CENOWY przed ich wyborami pod ich dyktando i CO MAMY WZROST CEN !!!! Po ich przegranych wyborach !!!!. A ta ich powiatowa koalicja to tylko policzek dla lokalnego PSL przed wyborami WIOSNA 2024!!!!.

avatar
~Jakie ?
25.10.2023 15:07

Do Zw. Proszę poinformować obywateli miasta Wschowa, jakie kwoty powiat zadysponował na potrzeby Kościoła ?

avatar
~ktoś.
25.10.2023 21:16

1500100900 tysiącpiećsetstodziewiećset tak dzieci w przedszkolu mówią.

avatar
~pożegnanie ***
25.10.2023 15:53

Już nie długo bez was !!!.

avatar
~Powiacikplus...
26.10.2023 05:57

Taki powiat to strata PUBLICZNEGO GROSZA !. Czy ta rada powie nam ile Nas Podatników kosztowało ich utrzymanie i tego tzw. Zarządu ?. I ile za tą kwotę można by OBDZIELIĆ EMERYTÓW i Osoby chore i potrzebujące pomocy, a które teraz muszą prosić o pomoc Nas Suwerena !!!!!. To taki niepotrzebny balast Lokalnego Społeczeństwa !!!!.

avatar
~Puk-Puk...Kto Tam?
27.10.2023 09:44

Jak widzimy czas urzędowania tej rady i tego zarządu ( od ustawek i pikników wyborczych) już nieuchronnie się kończy ----- To My Wyborcy Powiatu pytamy się tej "śmiesznej " rady i zarządu powiatu Wschowskiego co : - z czystością naszego środowiska i przestrzeni ?, - co z czystością naszych gruntów rolnych?, - co z kondycja naszych małych i średnich prywatnych przedsiębiorstw?, - jak budżet ta rada i ten zarząd nam zostawia na rok kalendarzowy 2024/25?, - co z zadłużeniem szkół powiatu wschowskiego? - co z kondycja Spółki Skarbu Państwa HZZ Osowa Sień ?,,,, itd. itd. Bez tego certolenia proszę nam jak Waszego Pracodawcy powiedzieć panie z rady !!!!.

avatar
~Reasumpcja plus!
27.10.2023 10:08

Do powyżej i do Pana "Marka" - A może były już kandydat pisu przybywszy na obrady tejże szczytnej rady z wniesieniem swojego wniosku o reasumpcję ( jak to często i gęsto czyniła ta ich marszałek Sejmu) o ponowne przeliczenie jego głosów wyborczych ????. My wyborcy zapamiętamy przy wyborach Wiosna 2024 , kto i z jakiej listy startował w wyborach do Sejmu i Senatu --- zapamiętamy kandydata Mejze i emeryta !!!!!, taryfy ulgowej Wyborca Powiatu i Miasta i Gminy Nie uznaje !!!!.

avatar
~"CIEŃ MGŁY"
27.10.2023 10:19

Jako ówczesny policjant , szanowni wyborcy ten człowiek był zapraszany min. na takie posiedzenia rady i nie tylko - i jak widać tak mu tego na emeryturze brakuje, iż przychodzi na otwarte posiedzenia by nie wyjść z emeryckiej wprawy - po prosy się ciągle uczy !!!!. Hiha.....!.

avatar
~WIOSA2024plus
28.10.2023 10:01

PARANOJA plus; - a mianowicie, jak mam na tak zany zdrowy chłopski rozum Wyborcy Powiatu to ZROZUMIEĆ !!!!-/ - - - Od ponad 8 lat Prezes PSLu i cała partia PSL byli i sa w totalnej opozycji do pisu i nowogrodzkiej !!! - - - Natomiast w Naszym małym powiecie lokalny Prezes PSLu i ( nie wiem czy cały) PSL od ponad 4 lat działa w totalnej przyjaźni z lokalnym pisem ( posła Asta i Jana P. + emeryt) tworząc tą jakże pod każdym względem " śmieszną koalicję plus tzw. resztówka pań ..." !!!-?, - - - Jak to MY Mamy Rozumieć ???. O co tu w ogóle chodzi z ta ponad 4 letnią koalicją ???. Biorąc pod uwagę to, iż obecnie do Sejmu i Senatu PSL ponownie staje się totalnym krytykiem pisu posła Asta ???. Co my prosty chłopski lud i nie tylko mamy myśleć o Naszym PSLu Powiatu Wschowskiego i pisu powiatu Wschowskiego ????. Czy to jest normalne, biorąc pod uwagę nadchodzące wybory Wiosna 2024 !!!!. Wg chłopskiego i nie tylko rozumowania powinniśmy tym ludziom definitywnie powiedzieć NIE <> bo jak may popierać ta jawną Obłudę i Cynizm !!!!!.

avatar
~smutekplus
28.10.2023 10:47

To już przedostatnie ich tak zwane "podrygi w tej radzie" !!!. Pytanie za 100 punktów; - co dobrego nam dala ta rad trzech kobiet + pis ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl