TworzymyGłos Regionu

reklama

Podsumowanie XLIII Sesji Rady Powiatu Wschowskiego

Wtorek, 08 sierpnia 2023 o 00:04, autor: 3
Podsumowanie XLIII Sesji Rady Powiatu Wschowskiego

W dniu 7 sierpnia 2023 roku, we Wschowie, odbyła się XLIII sesja Rady Powiatu Wschowskiego. Poniżej przedstawiamy szczegółowy zarys tego, co zostało podjęte podczas tego spotkania.

Sprawozdanie z Prac Zarządu

Na początek radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego w okresie międzysesyjnym, które zostało przedstawione przez Wicestarostę Wschowskiego Waldemara Starostę.

Zmiany uchwał i decyzje

Podczas sesji podjęto szereg uchwał, które wpłyną na różne aspekty życia w regionie. Oto one:

1. Zmiana uchwały dotyczącej Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Podjęto decyzję o zmianie uchwały nr XXXIX/259/2023 z dnia 27 lutego 2023 r., dotyczącej zadań i środków finansowych przeznaczonych na rehabilitację zawodową i społeczną w 2023 roku.

2. Odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu

Zgoda na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu małej sali sportowej o powierzchni 260 m², która jest częścią nieruchomości oddanej w trwały zarząd jednostki organizacyjnej.

3. Zgoda na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości

Podjęto decyzję o zawarciu kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości oznaczonej numerem działki 90, położonej w Łęgoniu, gm. Wschowa, oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia tej umowy.

4. Pozbawienie kategorii drogi powiatowej

Uchwalono pozbawienie kategorii drogi powiatowej położonej na terenie miasta Wschowy.

5. Zmiany dotyczące zabytków i finansów Powiatu Wschowskiego

Podjęto również decyzje dotyczące zasad i trybu postępowania o udzielenie, rozliczenie i kontrolę wykorzystania dotacji na prace przy zabytkach oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wschowskiego na lata 2023 – 2032 i uchwały budżetowej na rok 2023.

Zapis wideo z XLIII Sesji Rady Powiatu Wschowskiego można obejrzeć tutaj.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
08.08.2023 10:40

Program powiatowych obchodów Święta Wojska Polskiego, wygląda całkiem nieźle. Chciałoby się też podziękować za zaproszenie. Często jednak pod materiałami starostwa [trzeba przyznać, że ostatnio coraz rzadziej] brak jest możliwości komentowania. Tak jest też i tym razem. Myślę, że nie tak się buduje zaufanie i akceptację społeczną. Mógłby ktoś kompetentny to wyjaśnić? Z góry dziękuję.

avatar
~WSTECZ+
08.08.2023 12:44

Najwyraźniej BOJĄ się prawdy o sobie ze Strony Mieszkańców Wschowy !!!. Blokada nastąpiła po negatywnych wpisach !!!. Oni uwielbiają tylko swoje towarzystwo, a la w ramach tzw. "pikników" na Koszt li i tylko SUWERENA !!!. Świetny punkt - a zarazem zastanawiający - dot. odznaczeń i awansów !!!. Pytanie ; - kogo oni chcą "odznaczać i awansować" jak we Wschowie i całym ;powiecie nie ma stacjonarnej Jednostki Wojska ????. No chyba, że na tą okoliczność zmontowali tą swoją grupę rekonstrukcyjną --- kolejne zastanowienie ; - kiedy oni w rezerwie nazbierali tyle awansów w stopniu i odznaczeń ?????. SZOK - to mało powiedziane !!!!!

avatar
~Zw
08.08.2023 14:47

Wiele komentarzy zatrzymuje red. Zw.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl