Klucze płaskie, oczkowe, dwustronne
To prawdziwa klasyka wśród kluczy. Klucze płaskie do narzędzia, które są absolutną podstawą. Warto je mieć także dlatego, że mają mniejszą średnicę oczka niż na przykład tak zwane klucze grzechotkowe. Dzięki mniejszym rozmiarom są bardziej praktyczne w przypadku gdy potrzebujemy dojść do mniej dostępnych miejsc. Klasyczne modele są 12-kątne jednak warto zaopatrzyć się również w tak zwane klucze 6-kątne. Plusem jest fakt, że są to klucze dwustronne, więc mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie.
Klucze oczkowe z grzechotką i klucze oczkowe odgięte
To świetna alternatywa dla kluczy prostych oczkowych. Co prawda mniej dopasowują się do ciężko dostępnych miejsc, ale są wygodniejsze w użytkowaniu właśnie dzięki zastosowaniu mechanizmu grzechotkowego. Jednak jeśli nie jesteście zwolennikami kluczy prostych oczkowych, to świetnym wyjściem jest kupno kluczy z ruchomą grzechotką, dzięki której dojście w mniej dostępne miejsca będzie ułatwione. Posiadają one przy mechanizmie ruchomą dźwignię, którą można wyginać w dwóch kierunkach. Możliwe są także klucze zapadką zmieniającą kierunkowość, wtedy nie trzeba kręcić mechanizmem oczkowym w dwie strony oraz klucze oczkowe odgięte, które nie tylko pozwalają na lepsze manewrowanie ale też są wygodne w użyciu bo dobrze leżą w dłoni.
Zestaw Graphite - polecane narzędzia na początek drogi
Najbardziej podstawowy zestaw narzędzi to 18V Li-Ion GRAPHITE Energy+. To naszym zdaniem must have każdego kto zaczyna przygodę z majsterkowaniem. Zestaw składa się wiertarko-wkrętarki, latarki, akumulatora 2.0Ah, ładowarki oraz torby na elektronarzędzia. Zestaw w miarę upływu czasu można oczywiście uzupełniać. Ogromnym plusem jest to że ładowarka, która jest składową pakietu pasuje do każdego elementu zakupionego zestawu. Jeden akumulator do każdego narzędzia to ogromne ułatwienie w kwestii użytkowania.
Dobre oświetlenie to podstawa
Poza zwykłym oświetleniem w warsztacie warto też mieć dodatkowe źródła światła, które pomogą w lepszej widoczności ważnych dla nas miejsc naprawczych. Dobrym rozwiązaniem jest latarka czołowa, ponieważ nie zajmuje nam miejsca i możemy nią dowolnie manipulować bez użycia dłoni. Ciekawym rozwiązaniem są też lampki regulowane na magnes, które można przymocować w dowolnym miejscu o powierzchni metalowej. Ważne aby mieć zapasowy akumulator lub baterie podczas użytkowania i aby przy aranżacji miejsca pracy pomyśleć metalowej przestrzeni, która posłuży jako element mocujący tego typu oświetlenie.
Miseczki magnetyczne
Kolejnym i już ostatnim elementem, który warto mieć w nowo powstającym warsztacie jest miseczka magnetyczna. Można ją przymocować do każdej powierzchni metalowej, a dzięki magnetycznemu wnętrzu doskonale sprawdza się gdy coś rozkręcamy i mamy sporo śrubek wokół siebie. Przy zastosowaniu pojemnika magnetycznego nie musimy się martwić, że coś się zgubi i nie będziemy mogli skręcić tego,co rozkręciliśmy.
Skup się na tym co najważniejsze
Ważne aby na początku nie wpaść w pułapkę kupowania wszystkiego bez patrzenia na swój poziom zaawansowania czy też dział zainteresowań. Warto pomyśleć co Was najbardziej interesuje i jakie narzędzia są do tego niezbędne. W miarę rozwoju będziecie wiedzieli jakich nowych narzędzi potrzebujecie. Na początku drogi warto zaopatrzyć się w zestaw startowy, który będzie bazą do kolejnych odkryć i akcesoriów. Więc zastanówcie się co Was kręci i działajcie, ale z głową!