TworzymyGłos Regionu

Podpisano umowy w ramach gminnego programu wymiany źródeł ciepła

Piątek, 20 maja 2022 o 13:21, autor: 5 690
Podpisano umowy w ramach gminnego programu wymiany źródeł ciepła

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa informuje, że podpisano umowy z wszystkimi osobami, które zadeklarowały chęć udziału i pozytywnie przeszły weryfikację wniosków I edycji gminnego programu o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w celu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Szlichtyngowa.

Warunkiem niezbędnym do uzyskania dotacji jest trwała likwidacja starego źródła ciepła.

Dofinansowaniem jest objęta wyłącznie wymiana źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowoczesne źródło ciepła:

→ Kotły gazowe;

→ Kotły na lekki olej opałowy;

→ Piece zasilane prądem elektrycznym lub ogrzewanie elektryczne;

→ Kotły węglowe 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012);

→ Kotły na biomasę 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012);

→ Pompy ciepła.

Dotacja została udzielona do wysokości 50% udokumentowanych i poniesionych kosztów na zakup i montaż nowego źródła ciepła w lokalach mieszkalnych 3000,00zł.

Celem programu jest ograniczenie zanieczyszczeń powietrza pochodzących z indywidualnych źródeł ciepła oraz poprawa jakości powietrza na terenie gminy. Osoby biorące udział w programie będą miały czas do 14 października 2022 r. na rozliczenie się z realizacją zadania.

Dotacje zostały przyznane na mocy Uchwały Nr XXI/175/20 Rady Miejskiej Szlichtyngowa z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie przyjęcia zasad udzielania dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła w celu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Szlichtyngowa.

Szacowana łączna kwota dofinansowania udzielona przez Gminę Szlichtyngowa wynosi 21.000 zł, zaplanowano wymianę 7 pieców.

Beneficjentom programu zostały także przekazane informacje na temat warunków programu zawartych w umowach oraz o zasadach prawidłowego rozliczenia dotacji.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Zen
20.05.2022 15:44

21tys. to czysty żart. Kocioł nowej generacja groszek to wydatek co najmniej 15.tys. a elektryk indukcyjny to coś koło 40 tys. więc o czym my mówimy ?

avatar
~Basia
20.05.2022 19:10

Gratulacje dla Szlichtyngowy! Bardzo potrzebny program. Widzę, że idzie w ślady Wschowy, która już kolejny rok realizuje taki program u siebie. Oby podobnie jak u "sąsiada" środki w kolejnych latach były zwiększane.

avatar
~Tytu
21.05.2022 08:33

Wow.. aż kilka piecy.....no jest sukces..i można się tym pochwalić....hehehe....

avatar
~Tak tylko pytam...
21.05.2022 11:18

Czytamy w artykule... Dofinansowaniem jest objęta wyłącznie wymiana źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowoczesne źródło ciepła: → Kotły gazowe; → Kotły na lekki olej opałowy; → Piece zasilane prądem elektrycznym lub ogrzewanie elektryczne; → Kotły węglowe 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012); → Kotły na biomasę 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012); → Pompy ciepła. [...] Kilka dni temu złożyłem podobny wniosek w UM w Sławie o dofinansowanie wymiany źródła ciepła... Pani przyjmująca moje zgłoszenie powiedziała, że jakiekolwiek kotły węglowe (węgiel, ekogroszek czy miał węglowy) nie podlegają dofinansowaniu! No to jak to w końcu jest??! JEDEN POWIAT A RÓŻNE REGULACJE PRAWNE??!

avatar
~* kombinacja Norweska *
24.05.2022 10:24

Jak widać na załączonym obrazku lokalne władze wszem i wobec dwoją się i troją jak tu udowodnić nam mieszkańcom w pomocy wymiany kotłów - pieców narzuconych nam obecną politykom obecnej władzy ( tej od 7 lat rządzącej w naszym kraju) przekazują na ten cel "ochŁAPY" !!!!, tym czasem ta władza po raz kolejny pokazuje nam tzw. " palec ..... ich posłanki ...." , a mianowicie za coś co sami TOTALNIE SKOPALI, czyli "Polski Ład - Bezład" ich ministerstwo finansów dało swoim pracownikom łącznie milionowe nagrody !!!!!!. Oni sobie za "BUBLE" nagrody, a nam "OCHŁAPY" na wymianę pieców - kotłów !!!!!!!. Takie Fiku Miku naszego premiera - specjalisty od "kombinacji Norweskiej" za którego musimy się my Polacy wstydzić !!!!!!. I po co ta pokazówka Pani Burmistrz ????. Oni sobie milionowe nagrody w skali rocznej a my ochłapy !!!!! + !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl