TworzymyGłos Regionu

Podpisano umowę na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego

Środa, 22 grudnia 2021 o 11:17, autor: 1 3159

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Panem Tomaszem Łosiem, właścicielem firmy M-KA Projekt ze Sławy podpisali umowę na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania rozbudowy drogi powiatowej Sława – Krzepielów Etap I Sława – Lipinki.

Wykonanie tej największej w historii powiatu inwestycji drogowej jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu.

Koszt realizacji wyniesie 13 735 112,69  zł i obejmie m.in. wykonanie dokumentacji technicznej (w tym uzyskanie pozwoleń), rozbudowę i poszerzenie drogi powiatowej o długości 3869 m, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę i przebudowę chodników, pobocza oraz rowów drogowych, zaprojektowanie i budowę kanalizacji deszczowej w m. Lipinki, budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, zjazdów na drogi wewnętrzne, publiczne i indywidualne, budowę nowych przepustów pod drogą oraz budowę 4 przejść dla pieszych wyposażonych w oświetlenie i oznakowanie aktywne.

We wrześniu 2021r. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą podpisali umowę z wykonawcą zadania, Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Głogowa. Inwestycja realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” powstanie w ciągu 24 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Autor nieznany
25.01.2022 02:05

Oo, pan Tomek, to juz nie w Zarzadzie Drog??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl