TworzymyGłos Regionu

Podczas pościgu za skradzionym autem padły strzały.

Policjanci zatrzymali dwóch uciekinierów

Środa, 01 czerwca 2022 o 14:23, aktualizacja Środa, 01 czerwca 2022 o 14:53, autor: 0 3550
Podczas pościgu za skradzionym autem padły strzały.

Dwóch 33-latków uciekało przed wschowskimi policjantami skradzioną w Niemczech mazdą. Jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kar pozbawienia wolności za liczne przestępstwa. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały. Uciekinierzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nocą (29 maja). Patrol wschowskiej Policji, monitorujący stan bezpieczeństwa w powiecie, zainteresował się w miejscowości Stare Drzewce osobową mazdą, którą poruszało się dwóch mężczyzn. Kierowca osobówki na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął wykonywać na drodze nienaturalne manewry. Mundurowi postanowili sprawdzić co było przyczyną irracjonalnego zachowania kierowcy. W momencie kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca osobowej mazdy podjął próbę ucieczki. Zjeżdżając w drogi polne i gruntowe zgubił tablicę rejestracyjną. Policjanci podjęli pościg, do którego włączył się drugi patrol z komisariatu w Sławie. W takcie policyjnych działań padły strzały.  Mężczyźni porzucili pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Pierwszy został zatrzymany 33-letni pasażer. Kierowca próbował ukryć się w zbożu, jednak po chwili był już w rękach wschowskich policjantów.

W wyniku sprawdzeń w policyjnym systemie okazało się, że 33-letni kierowca miał na swoim koncie wyroki do odbycia kar pozbawienia wolności wydane przez dolnośląskie sądy za rozboje, kradzieże oraz był poszukiwany zarządzeniem wydanym przez wschowską Prokuraturę. Pojazd, którym uciekał okazał się skradziony na terenie Niemiec. Ponadto kierowca miał zatrzymane wcześniej prawo jazdy.

 

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl