TworzymyGłos Regionu

reklama

Początek wiosny na ligowych boiskach

Poniedziałek, 20 marca 2017 o 11:55, aktualizacja Poniedziałek, 27 marca 2017 o 11:52, autor: 0
Początek wiosny na ligowych boiskach

Tuż przed rozpoczęciem astronomicznej wiosny ruszyła wiosenna część rozgrywek piłkarskich na niższych szczeblach rozgrywkowych. W miniony weekend grali w IV lidze, lidze okręgowej i A-klasie.

Niestety drużyny z terenu naszego powiatu chyba potrzebują czasu, aby po zimowej przerwie wejść w odpowiedni rytm meczowy. Na pięciu reprezentantów tylko Dąb II Przybyszów występujący w A-klasie punktował, pozostałe zespoły solidarnie przegrały swoje spotkania. Dąb Sława Balcerzak i Spółka w pierwszym meczu wiosennej kolejki podejmował drużynę TS Przylep, która zajmuje miejsce na podium rozgrywek IV ligi. Mecz zakończył się porażką gospodarzy 0:1, a na współautora porażki należałoby wskazać szalejący wiatr. Korona Wschowa wiosenne zmagania rozpoczynała w Bobrownikach, gdzie mierzyła się z tamtejszym Amatorem. Wynik 2:0 dla gospodarzy wskazuje na lepszego w tym meczu, którzy z Koroną zwyciężyli również w poprzedniej rundzie.

W A-klasie pewnie po awans do ligi okręgowej zmierza Mieszko Konotop. Drużyna, która w ubiegłym roku rywalizowała z Koroną Wschowa tym razem wyraźnie odstaje od reszty stawki, o czym w tej kolejce przekonał się MKS Orzeł Szlichtyngowa. Wynik 7:1 na pewno zabolał zarówno zawodników jak i kibiców drużyny ze Szlichtyngowej. Porażki w mniejszym wymiarze goli doznała również Avia Siedlnica, ulegając na wyjeździe MKS Nowe Miasteczko 2:0. Jedynie Dąb II Przybyszów wygrał swoje pierwsze wiosenne spotkanie, pokonując w Lubięcinie Błękitnych aż 6:2. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Dębu wyprzedziła w ligowej tabeli swoich rywali i zameldowała się na 6 pozycji ze stratą tylko 3 punktów do podium.

W następny weekend wszystkie drużyny z naszego powiatu zagrają na swoich boiskach. Czwarto ligowy Dąb Sława Balcerzak i Spółka podejmie zespół Lubuszanina Drezdenko, Korona Wschowa w lidze okręgowej zmierzy się z GKS Siedlisko, a w A-klasie czekają nas pojedynki Avii Siedlnica z Ikarem Zawadom, MKS Orła Szlichtyngowa z Błękitnymi Lubsko oraz Dębu II Przybyszów z MKS-em Nowe Miasteczko.

(red.)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl