TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Po jakim czasie zaręczyny?

Czwartek, 13 czerwca 2024 o 11:45, autor: 0
Po jakim czasie zaręczyny?

Jesteś w związku od jakiegoś czasu i zastanawiasz się, czy nadszedł ten moment, by odwiedzić sklep z biżuterią i wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy? Sprawdź, po jakim czasie najlepiej się oświadczyć.

Decyzja o ślubie to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Powinna być więc dobrze przemyślana i podjęta z rozwagą. Dlatego nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie: po jakim czasie się oświadczyć? Niektórzy panowanie już przed pierwszą rocznicą związku przeglądają pierścionki zaręczynowe do 500 zł, inni z kolei są gotowi na ten krok dopiero po kilku latach. Jak rozpoznać, czy nadszedł właściwy moment, by odwiedzić sklep jubilerski i wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny bez presji

Przede wszystkim decyzja o oświadczynach powinna być Twoim własnym, wolnym wyborem. Nie warto decydować się na ten krok tylko dlatego, że Twoja dziewczyna wciąż opowiada Ci, jakie pierścionki zaręczynowe jej się podobają i podsuwa Ci strony internetowe  takie jak: https://www.jubiler-katowice.com/kategoria/slub-i-zareczyny/pierscionki-zareczynowe/pierscionki-zareczynowe-do-1500-zl, albo babcia podczas każdego świątecznego spotkania przy stole pyta, kiedy ślub. Zbyt pochopna decyzja o zaręczynach może być przyczyną wielu problemów i komplikacji życiowych, więc lepiej podjąć ją odpowiedzialnie i w poczuciu pełnej wolności.

Skąd wiedzieć, że nadszedł właściwy moment na zaręczyny?

Pierwsze miesiące bycia razem to magiczny czas, kiedy zakochani nie wyobrażają sobie życia bez tej drugiej osoby. Z oświadczynami warto jednak poczekać, aż motyle w brzuchu nieco się uspokoją. Należy dać sobie czas na poznanie drugiej osoby. Jeśli nie potrafisz wymienić ani jednej wady swojej ukochanej, to znak, że na zaręczyny jest jeszcze za wcześnie.

 

Jesteście ze sobą parę lat, a jednak wciąż się wahasz, czy oświadczyny będą dobrym pomysłem? Zastanów się, czy nie jesteście ze sobą jedynie z przyzwyczajenia. Warto również przemyśleć, czy rzeczywiście chcesz się żenić i zakładać rodzinę. Jeśli uważasz, że Waszej miłości nie jest potrzebny “papierek” z Urzędu Stanu Cywilnego, porozmawiaj o tym ze swoją ukochaną. Kto wie, może ona ma podobne poglądy? A jeśli nie, to przynajmniej szczerze porozmawiacie o Waszych wizjach na życie, co w perspektywie czasu wyjdzie Wam tylko na dobre – nawet jeśli okażą się one odmienne.

Kiedy odwiedzić sklep jubilerski i wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jeśli zdecydowałeś się na ten ważny krok, jakim są oświadczyny, i jesteś przekonany, że Twoja wybranka to Ta Jedyna, czas rozejrzeć się za pierścionkiem zaręczynowym. Możesz wybrać się do stacjonarnego sklepu z biżuterią. Lokalizacje łatwo sprawdzisz w internecie, wpisując hasła takie jak jubiler Katowice itp. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie oferty sklepów internetowych: https://www.jubiler-katowice.com/kategoria/slub-i-zareczyny/pierscionki-zareczynowe/pierscionki-zareczynowe-do-1000-zl. Pierścionek warto kupić na kilka dni, maksymalnie tygodni przed planowanymi zaręczynami – jest wówczas mniejsza szansa na to, że się gdzieś zapodzieje lub wybranka Twojego serca znajdzie go przez przypadek.

 

Dzień zaręczyn może być jednym z najpiękniejszych dniu w życiu pary – aby jednak tak się stało, warto podjąć decyzję o oświadczynach świadomie tak, by była ona odpowiedzialnym i przede wszystkim wolnym wyborem.REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl