TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Po co nam ubezpieczenia turystyczne?

Środa, 02 listopada 2016 o 13:35, autor: 0
Po co nam ubezpieczenia turystyczne?

Planujesz rodzinne wakacje nad greckim morzem lub kilkudniowy wypad do Gruzji z przyjaciółmi? Nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Wymarzony urlop to bowiem nie tylko beztroski czas spędzony w gronie najbliższych, lecz także szereg potencjalnych zagrożeń. Jak jednak wybrać polisę, która najlepiej odpowiadać będzie twoim potrzebom i możliwościom finansowym, a czego się wystrzegać?

Polacy często korzystają z możliwości wyjazdu na urlop. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez CBOS, w 2015 roku 51 proc. z nas wypoczywało poza miejscem swojego zamieszkania, z czego 43 proc. w kraju, a 20 proc. za granicą1. Nic w tym dziwnego, wakacje to bowiem czas na regenerację po roku ciężkiej pracy i sposób na oderwanie się od obowiązków dnia codziennego. Robiąc listę zadań do wykonania przed wyjazdem, nie zapomnij zatem wpisać na nią ubezpieczenia turystycznego.

Po co się ubezpieczać?

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona życia i zdrowia, lecz także dóbr materialnych, które mogą zostać uszkodzone na przykład w podróży czy podczas uprawiania sportów. Polisa polisie nie jest jednak równa. Zanim zdecydujesz się zatem na jej zakup, warto porównać oferty poszczególnych firm na przykład w wyszukiwarce Rankomat. Uzyskasz w ten sposób pełny obraz rynku ubezpieczeń i dobierzesz ofertę najlepszą dla siebie. Jeżeli planujesz aktywny wypoczynek, warto poszerzyć wybraną polisę o dodatkowe zabezpieczenie sprzętu sportowego przed zniszczeniem na skutek na przykład wydarzenia losowego (powódź czy pożar). Jeżeli wybierasz się natomiast w góry, zastanów się nad wykupieniem ubezpieczenia kosztów ratownictwa, to jest kosztów poszukiwań, akcji ratowniczej czy pomocy lekarskiej na miejscu wypadku.

Czym są wyłączenia w ubezpieczeniach turystycznych?

 Wyłączenia w ubezpieczeniach turystycznych to te zdarzenia, w przypadku których agencje nie wypłacają odszkodowania. Ich katalog jest naprawdę szeroki i obejmuje między innymi szkody powstałe na skutek rażącego niedbalstwa, transportu czy związane z działaniami wbrew prawu lokalnemu. Agencja nie wypłaci ci także odszkodowania w związku z kosztami leczenia chorób przewlekłych, tropikalnych, wenerycznych, epidemii, leczenia dentystycznego, próby popełnienia samobójstwa, jak również w przypadku pobytu w sanatorium, uzdrowisku oraz uprawiania sportów ekstremalnych i wyczynowych. Co więcej, zwrotu pieniędzy nie otrzymasz w przypadku ogłoszenia stanu wojennego lub wyjątkowego, lub też w związku z udziałem w zamieszkach, manifestacjach, bójkach, rozruchach czy strajkach. W katalog wyłączeń wchodzi także utrata pieniędzy w gotówce, kart kredytowych, papierów wartościowych, biletów czy biżuterii. Zanim zdecydujesz się zatem za wykupienie polisy ubezpieczeniowej, poświęć chwilę i poszukaj ubezpieczenia turystycznego w porównywarce Rankomat. Po porównaniu ofert i wczytaniu się w ich warunki, z pewnością dobierzesz polisę, która spełni twoje oczekiwania.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl