TworzymyGłos Regionu

reklama

Plebiscyt „Ambasador Wschowy 2023” – można już zgłaszać swoich kandydatów

Wtorek, 13 lutego 2024 o 10:49, aktualizacja Wtorek, 13 lutego 2024 o 15:25, autor: 8
Plebiscyt „Ambasador Wschowy 2023” – można już zgłaszać swoich kandydatów

Wschowa już po raz drugi rusza z inicjatywą, która ma na celu wyróżnienie osób i grup, których działania i osiągnięcia miały szczególny wpływ na promocję i rozwój miasta. Plebiscyt "Ambasador Wschowy" to okazja, by docenić zaangażowanie w czterech kategoriach: sport, kultura, biznes oraz osobowość. Do zgłaszania kandydatów zachęca burmistrz Konrad Antkowiak.

Ambasador Wschowy – kim mogą być kandydaci?

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak i zorganizowane grupy, które swoją aktywnością wyróżniają się na tle gminy. Kandydatami mogą być przedsiębiorcy, organizacje oraz osoby pełnoletnie i niepełnoletnie, przy czym w przypadku tych drugich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego.

Kategorie plebiscytu Ambasador Wschowy 2023

  • Sport: nagradzane są osoby i zespoły za osiągnięcia sportowe oraz promowanie aktywności fizycznej.
  • Kultura: wyróżnienia czekają na tych, którzy przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania kultury.
  • Osobowość: kategoria dedykowana osobom o wyjątkowym społecznym zaangażowaniu.
  • Biznes: doceniane są innowacyjne działania firm przyczyniające się do sukcesów i promocji Wschowy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Jak zgłosić kandydaturę?

Zgłoszenia można przesyłać poprzez specjalny formularz online lub tradycyjnie – w ratuszu miasta. Ważnym elementem zgłoszenia jest opis kandydata, który ma pomóc mieszkańcom w dokonaniu wyboru. Komisja Konkursowa przeanalizuje każdą kandydaturę pod kątem formalnym i merytorycznym, a ostateczne decyzje zapadną w drodze głosowania. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Wschowa.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na uroczystej gali w marcu, gdzie zwycięzcy otrzymają statuetki Ambasadora Wschowy. To wydarzenie nie tylko wyróżnia, ale i inspiruje, pokazując, jak wielkie znaczenie dla lokalnej społeczności mają działania jednostek.

Zobacz: Znamy „Ambasadorów Wschowy 2022” - zobacz relację z gali (VIDEO)

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Obserwator
05.02.2024 14:54

Gościu nie masz co robic

avatar
~mieszkaniec
05.02.2024 14:56

W kategorii osobowość , statuetka powinna być dla Marka Złotnickiego, w kategorii kultura "osobista" dla pani Hanny Knaflewskiej-Walkowiak, sport pan Obachowicz , no i biznes dla młodego Chałupki. Tak chyba uważa większość wschowian i wschowianek i wschowskie aktywiszcza medialne.

avatar
~Nie
06.02.2024 06:04

Chyba żarty sobie Pan/Pani robi. Naprawdę tak na poważnie? Na szczęście są jeszcze inni wschowianie. I proszę za mnie, moją rodzinę i znajomych nie wypowiadać się.

avatar
~Ja-My..***
06.02.2024 11:08

Należy zauważyć, że we Wschowie od lat jest pewna grupa ludzi co to nic nie daje od siebie i nic nie robi dla dobra innych ludzi , a le jak ktoś tylko wyjdzie z ciekawą inicjatywą, coś dobrego zrobi = jak np. Pan Burmistrz Antkowiak i jemu podobni we Wschowie to wyskakują ze swoich ciepłych ( podejrzewam ) norek i dawaj ...dawaj trollować wszystko na NIE !!!!. To już jest nie śmieszne ale obrzydliwe - wręcz obrzydliwe !!!!. Dziwie się, że czynią to zawsze tak zwani ludzie popierający lokalny pis i ich ludzi NIE bacząc na dobro innych i Naszej Wschowy , liczy się dla nich nepotyzm, kolesiostwo partyjne i pseudo ich koalicje z pozyskiwanie od kampanii wyborczej do nowej kampanii wyborczej ludzi mało kompetentnych dla naszego miasta, a chcących na siłę zaistnieć w mediach !!!!!!! I tak to leci od wyborów do wyborów - a ich narybek się jak widać starzeje i ma wsteczne poglądy ,na poziomie POPULIZMU !!!. Jakby nie patrzeć żaden emeryt nigdy nie będzie przyszłościowo patrzyła dla dobra Naszego Miasta , a tym samym dla dobra Naszych Dzieci i Wnuków - patrz ludzie z kampanii wyborczych partii pisu na szczeblu krajowym, wojewódzkim i naszym lokalnym i ich wystąpienia publiczne - są żałosne ( wystarczy tylko posłuchać ich guru z Nowogrodzkiej, Czarnka , Morawieckiego i innych !!!!. Masakra !!!!.

avatar
~JA<>(Obserwator)
06.02.2024 12:08

gościu - przez małe "g" , czytaj ( Obserwator) - kultury cię w tym "pixxi" nie nauczyli???, Już jeden z was otrzymał Narodowe Uznanie w Plebiscycie na " DZBANA ROKU" !. Czy ty i tobie podobni z Naszej Wschowskiej Królewskiej Ziemi też petendujesz ??? NA TAKI TYTUŁ ???. Powodzenia !!!!

avatar
~Do ja my
15.02.2024 16:58

Co ty tak na ten pis psioczysz zobaczymy za rok jak będziesz chwalił PO i Tuska jeszcze zatęsknisz za pisem troll.

avatar
~Na litość Boską
15.02.2024 18:58

Co wy ciągle z tym Tuskiem i PO ?. Tu jest Wschowa i Wschowskie sprawy - precz z ludźmi co byli, są lub planują być w partii..... partia każdego wykorzysta dla własnych celów - partyjnych celów , nic jej po Naszych Lokalnych sprawach i potrzebach!. Precz z ludźmi z partii. Postawmy na Ludzi sprawdzonych na naszym terenie, przedsiębiorczych i rozwojowych --- nie na żadnych emerytów i to w dodatku mundurowych, nie na żadnych partyjniaków z odzysku co to już zostali przez nas pogonieni we wcześniejszych wyborach. Precz z takim cmeleonami .

avatar
~Eldo
17.02.2024 13:26

Tylko arslonga I lamelio.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl