TworzymyGłos Regionu

Place zabaw jak z bajki

- takie obiekty powstaną w Sławie!

Czwartek, 01 grudnia 2022 o 14:37, aktualizacja Czwartek, 01 grudnia 2022 o 14:50, autor: 0 663
Place zabaw jak z bajki

Niebawem z terenu ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zniknie stary plac zabaw. Ale bez obaw. W jego miejsce pojawią się nowe huśtawki, zjeżdżalnie itp. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku wzbogaci się o dwa nowe place zabaw. 

Pierwszy z nich pojawi się na terenie ośrodka nad jeziorem w miejscu istniejącego placu, uzupełniając tym samym istniejącą bazę turystyczno - rekreacyjną, drugi zaś przy ul. Głogowskiej za domem kultury. 

Nowe place oprócz urządzeń i zestawów zabawowych zyskają także ogrodzenie, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Dodatkowo zadbano także o elementy małej architektury jak ławki, kosze czy też tablice informacyjne.
Przewidywana kwota inwestycji to 136.773,04 zł. SCKiW pozyskało na ten cel dofinansowanie w kwocie 70.754,00 zł, które pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wkład własny SCKiW wynosi 66.019,04 zł.


To nie koniec zmian nad jeziorem. Wkrótce powstaną pawilony przy nowej plaży. Niebawem rusza budowa nowego przyłącza energetycznego. A na nowej plaży powstanie też boisko do siatkówki plażowej.
Wszystko to ma być gotowe do wiosny 2023 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl