TworzymyGłos Regionu

reklama

PiS reorganizuje struktury. Szefem w Lubuskiem został Marek Ast

Wtorek, 28 listopada 2023 o 14:52, aktualizacja Środa, 29 listopada 2023 o 09:51, autor: 25
PiS reorganizuje struktury. Szefem w Lubuskiem został Marek Ast

PiS dokonał znaczącej reorganizacji swoich struktur terytorialnych, zmniejszając liczbę szefów okręgów z 94 do 17. Ta zmiana, jak wyjaśnia rzecznik partii Rafał Bochenek, ma na celu lepsze przygotowanie do nadchodzących wyborów samorządowych i europejskich. Wśród nowo mianowanych liderów, znaczącą grupę stanowią osoby w wieku 30-40 lat, co może być próbą odświeżenia wizerunku i podejścia partii.

Marek Ast: Przed nami intensywny okres przygotowań do nadchodzących wyborów

W województwie lubuskim funkcję pełnomocnika okręgu obejmie Marek Ast. „To dla mnie ogromne wyróżnienie i powód do dumy, otrzymując ponownie mandat zaufania. Przed nami intensywny okres przygotowań do nadchodzących wyborów samorządowych, a co za tym idzie, planowanie również spotkań na poziomie gminnym i powiatowym. Nasza wspólna praca na szczeblu lokalnym ma kluczowe znaczenie dla umocnienia pozycji partii w regionie i budowy trwałego wsparcia społeczności. Dziękuję za dotychczasowe zaufanie. I wierzę, że razem, poprzez współpracę, wspólnie z członkami naszej partii będziemy budować solidne fundamenty dla naszej przyszłej działalności”, komentuje polityk.

Nowi liderzy PiS w województwach

Wśród 17 nowych szefów okręgu znalazło się wielu polityków młodego pokolenia. Na czele struktur wojewódzkich stanęli Paweł Szefernaker w Zachodniopomorskiem, Piotr Muller w Pomorskim, Anna Krupka w Świętokrzyskim, a także Łukasz Schreiber w Kujawsko-Pomorskim. Z kolei Jarosław Wieczorek i Artur Chojecki będą odpowiedzialni odpowiednio za Śląsk i Warmię-Mazury.

Doświadczenie również w grze

Mimo odświeżenia kadr, kierownictwo partii postawiło również na grupę doświadczonych polityków. Na Dolnym Śląsku szefową zostaje Elżbieta Witek, w Lubelskiem – Przemysław Czarnek, a w Łódzkim – Robert Telus. Pozostałe regiony również będą miały doświadczonych liderów, w tym Andrzeja Adamczyka w Małopolsce i Marka Suskiego na Mazowszu. W Wielkopolsce szefem będzie Zbigniew Hoffmann, a na Podlasiu Jacek Sasin. Podkarpackim PiS będzie zarządzać Ewa Lenart, zaś okręgiem warszawskim Małgorzata Gosiewska.

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie zdecydowało o przewodniczącym struktur w województwie opolskim.

Źródło: Forsal.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~mój i tylko mój
28.11.2023 15:12

A gdzie i czym zajmie się p. J. Kowalski ? Będzie go nam brakowało .

avatar
~Zen
28.11.2023 15:30

Czyli znowu ci sami, te same przegrane nazwiska z poprzednich wyborów. Komu uwierzyć teraz, buńczucznej Witek czy temu od Katarzy Wielkiej, a może Gosiewskiej czy Astowi który słabo zna prawo. Kogo te zmiany mają przekonać, młodych, chyba tylko tych z PiSu, stary beton ? Przegracie kolejne wybory jak z nut, na własne życzenie. A co na gruncie gminy, też ci sami z PiS do koryta ?

avatar
~Nie wybrałem PiS-u
28.11.2023 16:14

Jeszcze chwila Panie Ast, a będzie Pan te struktury rozwiązywał i wyprowadzi sztandar. Nie mogę się doczekać kiedy w końcu odkleimy PiS od świnki skarbonki. Proszę pamiętać skarbonka jest Polski - Nie PiS-u, ale Pan to wie prawda. P.S. A dla Mejzy miejsce Pan znajdzie, może skarbnika? W końcu kolega z jednej listy, jednej partii, z lubuskiego, nadawałby się idealnie

avatar
~markus
28.11.2023 17:09

A CO TO NAS OBCHODZI

avatar
~ŚMIECH WARTE ***
28.11.2023 17:14

Dla kogo są te ich informacje?> I gdzie tu widać tych tzw. młodych pisowców - np. patrząc na ich posła M. Asta i jemu podobnych wymienionych z nazwiska ?. Po takiej INSCENIZACI, a la REKONSTRUKCJI pisowskiego Rządu na dwa tygodnie, to żadna tego typu REKONSTRUKCJSA im nie pomoże!!!<> Hihahaha....!. Rząd na dwa tygodnie w stylu pisu <> Na koszt SUWERENA to tak jak te ich Totalne ponad 8 l rządy !. Jak trzeba dać swoja ""TWARZ"" na wyimaginowany rząd pis plus to ich prezes - jak sam sie chwalił - wystawił "panie" jak powiedział ich prezydent !. Takiej Fikcji, Kabaretu, Cyrku to Wolna Polska jeszce nie miała, BA!!! - jeszcze nie przeżyła jak ta w Pałacu Prezydenckim w dniu 27.11.2023 roku !. Żenada plus !. A oni - teraz - nam wciskają to powyższą reformę struktur, jakoby ona zmieniła ich SKOSTNIAŁĄ MENTALNOŚĆ !!!!. Wolne żarty !!!!. 15.10 <> był NASZ i QWIOSNA 2024 tez będzie NASZA !. I żaden Cynizm, Obłuda i Fałsz w takim ich wykonaniu tego nie zmieni <> tak jak nie zmienił mentalności emeryta !!!. Z BOGIEM !!!.

avatar
~SORRYplus!
28.11.2023 17:20

To jest ta wasza odmłodzona ekipa ?. Ta co startowała w wyborach do Sejmu i Senatu i się nie załapała i teraz będziecie ich "pchali" do samorządów lokalnych ?. Emeryta też ....?./ . I to ma być ta wasza młodzież ?. Ludzie - p. pośle i wy się tego nie wstydzicie co nam zrobiliście z tym posłem Mejzom ?. I znów chcecie nasz oszukać ?. Panie pośle, czy jest u pana odrobina szacunku do Nas Wyborców powiatu Wschowskiego, Ziemi Wschowskiej i całego Województwa ?????. Z takim czymś do Nas !!!!!!. Szok !.

avatar
~xxx
28.11.2023 17:37

Mieli być młodzi członkowie PIS !!!

avatar
~Luk
28.11.2023 18:02

Nie wiem czy w obecnych czasach da się upaść niżej, niż bycie członkiem pisu... ta ich obłuda i kłamstwa są obrzydliwe !

avatar
~Elwis
28.11.2023 21:41

Wam Panowie już nic nie pomoże. Zobaczymy jakie kwiatki wypłyną po zmianie władzy. Najpierw powinniście wyslac w kosmos naczelnika Polskę zbawa i jego klakierów.

avatar
~Mój Boże***
29.11.2023 05:53

Ile można tego słuchać ?. Groteska plus w wydaniu p. posła Ziemi Wschowskiej - pamiętamy listy wyborcze do Sejmu i Senatu tej partii i ich kandydatów i będziemy pamiętać mimo tych kosmetycznych uników, a nawet jak zmienią nazwę tej partii pis co to ma tyle wspólnego z "prawem" i "sprawiedliwością" co ich wiarygodność na przełomie ostatnich ponad 8 lat tej totalnej władzy> A teraz ta Super Kompromitacja z tym ich wyimaginowanym dwutygodniowym rządem na Koszt Suwerena - to takie dwutygodniowe sanatorium ostatnie ławki kandydatów pisu za które zapłacimy My Wszyscy !!!!. A teraz kwintesencja tej ich parodii ; - w mediach ( wolnych mediach) krąży INSTRUKCJA " przekazu dnia pis plus" dla ich niekompetentnych członków jak mają odpowiadać na pytania dziennikarzy co do słuszności tego dwutygodniowego rządu oraz afer pis plus !!!. Tacy to oni są sprytni !!!. A tak na marginesie ; - jak się czuje ich emeryt mundurowy jak wczoraj słyszał w Sejmie te obrady o powołaniu Trzech Komisji Śledczych na temat tych trzech afer ??? - czy nadal w tych wyborach Wiosna 2024 będzie ICH TWARZĄ????., - czy to wypada dawnemu funkcjonariuszowi ???. Powodzenia !!!!.

avatar
~Gekon
29.11.2023 10:28

Panie pośle Marku Ast, gratuluję! Życzę kolejnych sukcesów na miarę wyborów parlamentarnych ad. 2023 r.! Powodzenia!

avatar
~DO(Gekon)
29.11.2023 10:43

Proszę uściślić te życzenia, bowiem 15.10.2023 r Wyborca III RP pokazał pisowi gdzie jego miejsce w Sejmie, Senacie, a za 13 dni po upadku tej "rekonstrukcji dwutygodniowego rządu" i w Polskim Rządzie !!!. Tak tego im życzymy na Wiosnę 2024 !!!!. Ich tylko teraz interesują same REKONSTRUKCJE i niech dla Naszego Spokoju tak zostanie na Wieki Wieków Amen!!!!. Z Bogiem !!!!.

avatar
~co to będzie ?
29.11.2023 13:07

Na razie trzy, później kolejne Sejmowe Komisje Śledcze i PiS zostanie rozmontowany na poziom klocków lego. Bardzo mnie interesuje co powie na to ekspert od spraw bezp. p. Kłosowski jak jego byli przełożeni zostaną oskarżeni karnie za sprawę PEGASUS ?

avatar
~SZAOWY( ~co to będzie )
29.11.2023 16:47

Czy w to wierzysz, że on jest w stanie to zrozumieć ?. A po drugie, daruj sobie to określenie nazywając go , cytat ..." ekspert od spraw bezp. p. K........... " Hiha..... !. Mam nadzieje i tylko nadzieję, że PO i jej koalicjanci NIE POPEŁNIĄ ponownie tego błędu co przed 2015 rokiem!!!!. I dokończą do końca rozliczenie pisowskich aferzystów !!!!-???. Należy też przyjrzeć się tym co to zasiadali i nadal zasiadają w Spółkach Skarbu Państwa z nadania pisu !!!!. Audyty i Kontrole z udziałem biegłych to konieczność !!!. Podobnie i w Naszym Powiecie !!!!.

avatar
~do powyżej
29.11.2023 17:19

Będzie w Sejmie nowa Komisja! Zostanie powołany zespół parlamentarny pod przewodnictwem Jońskiego i Szczerby, który zbada dlaczego w Odrze nie było rtęci?, z jakich przyczyn nie palił się na łopacie węgiel? i z jakiego powodu cena chleba nie wynosi jeszcze 30 zł. za jeden bochenek?

avatar
~PYTEK***
29.11.2023 21:13

Jeśli poseł występuje publicznie na naszym zw.pl, to czy poseł nam odpowie na pytania; - czy ten tak zwany dwutygodniowy pis plus rząd na koszt Suwerena, to już POLITYKA BANANOWA ?. - co z waszą nową minister Kultury, czy z takim życiorysem taka osoba w pisie może być twarzą tego rządu i waszej katolickiej polityki ?, - czy to wasze "sobie państwo" może tak manipulować opinią Narodu?, - czy wasze sumienie pozwala wam na powoływanie takiego dwutygodniowego rządu dla i li tylko przedłużenia waszej władzy i kolejne wydawanie naszych Publicznych pieniędzy, w baszach jak zostawiacie nam totalnie zadłużone szpitale i totalne drożyzny na nadchodzące Święta ?????. Czy wasze sumienie - pana sumienie to wytrzymuje ???. Czy taka teatralna polityka na pokaz i na dalsze skłócanie Naszego Społeczeństwa jest zgodna z waszą etyką katolika ????. Jak długo pan jako poseł pisu i pis będzie nas skłócał i odczarowywał swoją totalną przegraną do parlamentu ???. Panie pośle to już Koniec !!!!!.

avatar
~PARADOKSY plus***
30.11.2023 07:53

Pamiętamy tą słusznie mienioną władzę, co to powiadała Narodowi , cytat ..." Dobro Partii dobrem Narodu...", a co mamy za nich ,,,," Dobro partii dobrem partii plus...". Hiha...!. Kuriozum jest to, że w majestacie ich tak zwanego ich prawa powołali rękoma ich prezydenta tzw. dwutygodniowy wyimaginowany rząd !!!. A w tym rządzie - o kuriozum - powołali na pokaz ministra BEZ TEKI !!!. Hiha...!. A tym czasem ta partia antyniemiecka - jak głosi jej prezes - za pośrednictwem ich Orlen - jak podają Wolne Media - , że Orlen Obajtka sponsoruje z Naszych pieniędzy skoczków Niemieckich i Skocznie Niemiecką !!!. Hit Roku pis plus !!!. Ta ARCHAICZNA POLITYKA pis plus zaskakuje nas jak widać z dnia na dzień --- a teraz ta kosmetyka w szeregach kadr tej partii !!!. Hiha !. Szalupa tej ich kadry pisowskiej co widac po tych pośpiesznych roszadach i tego trzeciorzędnego 14 dniowego rządu zahacza o parodie jednego aktora - tj. z Nowogrodzkiej !!!!!.

avatar
~Serio Do (~ do powyżej)
30.11.2023 10:28

Czy to jest wykaz twojej głupoty wrodzonej?, a może nabytej przez przekaz dnia z Nowogrodzkiej vel tvppisplus ???. Jak widzisz po tych ostatnich informacjach z Sejmu mamy Wolność, Radość i Demokrację dzięki wyborom 15.10 !!!!. Ty zapewne - co pokazuje twój prostacki wpis - przespałeś te wybory jak twój prezes Stan Wojenny i masz teraz problem z tego ogarnięciem !!!!. Uspokoję cię - analfabetyzm nie boli, taka to choroba... - ale wstydu z takiego jak ty co nie miara !!!. Z Bogiem !. A 12.12---- pamiętaj ; OTWÓRZ SZAMPANA !!!!. Będzie Wolna Polska, a nie wyimaginowana pisplus !!!!.

avatar
~szlichtyngowawyborca
29.11.2023 20:04

Te trzy twarze pisu to jedna porażka przyszłych wyborów samorządowych i do UE. Społeczeństwo pamięta wszystkie obietnice i ich realizację. My płacimy podatki i My wymagamy

avatar
~do - "do powyżej"
30.11.2023 11:08

Mnie się w Drzewcach węgiel palił, był z dostaw Morawieckiego, najwidoczniej mysie łajno ci go oblepiło.

avatar
~Może - (~do powyżej) ...
30.11.2023 12:38

A, ,,, Mnie się jakimś trafem przypomniała taka stara zapomniana fraszka Jana Sztaudyngera, cytat ....*** Dwa półgłówki to nie głowa lecz głupota zespołowa..." <> do twojego przemyślenia co do ostatnie sytuacji i scenerii !!!!!.

avatar
~Wow-Sorry....!
01.12.2023 08:59

Mamy początek nowego miesiąca, z którym na koniec tego 2023 roku ukarze się Nam Nowa Jakość w zarządzaniu Naszym Krajem, tj. Powstanie Nowy Demokratyczny Rząd, rząd który zapoczątkowały wybory 15.10 !!!!. Czekamy na 12.12. by tak jak tu jesteśmy na zw.pl Wszyscy otworzymy szampany - szampany wolności i upadku tego ich 14 dniowego rządu - rządu ZENADY !!!!, co to cały Świat się z tego śmieje - pragnę zaznaczyć, że Świat się śmieje nie z Nas narodu, Polski tylko z tej wyimaginowanej - totalnej partii i ich przywódców !!!. Ich rotacyjny 14 dniowy premier i ten rotacyjny rząd żenada za Nasze pieniądze na koniec swojego upadku zafundował Nam CYRK POLITYCZNY !!!!. A pan poseł ze Wschowy jakoby tego nie widział - i NIE widzi jak widzimy !!!!. Przykre jest, że ci ludzie obok NIEGO we Wschowie też jak " martwe postacie" tez tego nie widzą i daja swoją TWARZ do tej żenady i cyrku !!!. Ciary żenady przechodzą po plecach jak człowiek na nich patrzy - a zwłaszcza na tego ich b. kandydata do Senatu !!!!. Eksperci polityki powiadają, że najczęściej NISKI poziom polityczny idzie w parze z niskim poziomem przestrzegania prawa !!!!. Co widzieliśmy u tych ludzi przez te 8 totalnych lat ich władzy i rządów !!!!!. Z Bogiem .... Z Bogiem !!!!!

avatar
~do tego z Drzewiec
01.12.2023 19:52

Siadywałeś sobie gościu po obiadku na tarasie z kawusią? Napawałeś się widokiem zachodzącego nad lasem słońca? „Ale to już było i nie wróci więcej.” Wczesną wiosną przyszłego roku wpadnie ekipa, zabiorą Ci pole i postawia przed oknami farmę wiatrową. Pożegnasz się ze śpiewem ptaków i szelestem liści, a słoneczko będzie błyskało przez wirujące skrzydełka wiatraków w Twoje przymrużone oczęta niczym lampa stroboskopowa. Ciekaw jestem po jakim czasie poluzuje Ci się „dekiel” od tego monotonnego hałasu?

avatar
~do Może...
01.12.2023 20:03

Pełna zgoda. Ta cytowana przez Ciebie fraszka pasuje jak ulał do tej pary z komentarza.

avatar
~Lechosław
04.12.2023 07:31

Dostało się kopa coo!!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl