TworzymyGłos Regionu

reklama

Piraci drogowi na celowniku policjantów ze Wschowy

- podsumowanie weekendu

Poniedziałek, 16 stycznia 2023 o 10:33, aktualizacja Poniedziałek, 16 stycznia 2023 o 11:01, autor: 0
Piraci drogowi na celowniku policjantów ze Wschowy

W miniony weekend wschowscy policjanci przeprowadzili akcję "Prędkość" i "Trzeźwy kierowca", które po raz ujawniły nieodpowiedzialnych użytkowników dróg. W ciągu dwóch dni mundurowi zatrzymali osoby prowadzące w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz znacząco przekraczające dozwoloną prędkość.

Policjanci ze Wschowy nie mają litości dla piratów drogowych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Z soboty na niedzielę mundurowi zatrzymali 55-letniego kierowcę osobowego peugeota, który kierował mając lisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Również 30-letni mieszkaniec Kaszczoru nie uniknął kary - jego stężenie alkoholu wynosiło prawie 0,5 promila.

Największym zaskoczeniem dla policjantów był jednak 39-letni kierowca volvo, który jadąc przez miejscowość Dryżyna osiągnął prędkość 108 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i czeka go teraz spotkanie z sądem. Policjanci ujawnili także 32-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego, który przez Dębową Łękę jechał z aktywnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Pamiętajmy, że nasze zachowanie może mieć tragiczne skutki dla siebie oraz innych użytkowników drogi. Nieświadomy błąd na drodze może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl