TworzymyGłos Regionu

reklama

Pimpono 2+4 już 25 maja we Wschowie! Czego się spodziewać po zespole Szymona Gąsiorka?

Poniedziałek, 13 maja 2024 o 03:52, autor: 1
Pimpono 2+4 już 25 maja we Wschowie! Czego się spodziewać po zespole Szymona Gąsiorka?

Już 25 maja 2024 roku o godzinie 19:00 miłośnicy jazzu będą mieli wyjątkową okazję, by zanurzyć się w świat eksperymentalnych dźwięków, które zaoferuje grupa Pimpono 2+4. Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, będąc pierwszym przystankiem ekologicznej trasy koncertowej realizowanej w ramach europejskiego projektu „Better Live”.

Bilety do nabycia w CKiR

Bilety na wydarzenie można nabywać w sekretariacie CKiR od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00. Ceny biletów przed dniem koncertu wynoszą 25 PLN dla studentów i uczniów oraz 40 PLN dla dorosłych. W dniu koncertu ceny te wzrosną odpowiednio do 35 PLN i 45 PLN. Bilety do nabycia w sekretariacie CKiR od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

Unikalne brzmienie Pimpono 2+4

Pimpono 2+4, siostrzany zespół kopenhaskiego Pimpono Ensemble, to polsko-duńsko-norweski sekstet. Ich muzyka, charakteryzująca się hipnotyzującymi polirytmami i liryczną melodyką, jest efektem pracy Szymona Gąsiorka – założyciela i kompozytora zespołu. Grupa ma na koncie debiutancki album "Past And Future Don’t Exist And Now Is The Rhythm", który został wydany w czerwcu 2023 roku.

Artyści zaangażowani w projekt Pimpono 2+4

Skład zespołu tworzą utalentowani muzycy z Polski, Danii i Norwegii:

  • Jonas Due (DK) - trąbka,
  • Jędrzej Łagodziński (PL) - saksofon barytonowy,
  • Mads Egetoft (DK) - saksofon tenorowy,
  • Kristian Tangvik (NO) - tuba,
  • Hasse Bruun (DK) - perkusja,
  • Szymon Pimpono Gąsiorek (PL) - perkusja.

Kim jest Szymon Gąsiorek?

Szymon Gąsiorek to wszechstronny perkusista i kompozytor urodzony w 1993 roku we Wschowie. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się od obserwacji prób rockowego zespołu brata, a następnie kontynuowała się w miejscowej szkole muzycznej I stopnia. Po ukończeniu klasy perkusji, kontynuował edukację w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Lesznie. Szymon od wczesnych lat angażował się w różnorodne projekty muzyczne, między innymi w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej we Wschowie. Po ukończeniu szkoły II stopnia, zdecydował się na studia w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie jego talent i umiejętności znalazły grunt do rozwoju. W 2023 r. zdobył trzecie miejsce w rankingu redakcji JazzPressu i RadioJAZZ.FM. w kategorii Polski Jazzowy Muzyk/Zespół Roku.

Twórczość Szymona Gąsiorka zdobywa uznanie krytyków: „Poszukiwania autorskiego idiomu w ramach jakościowej muzyki rozrywkowej nie oznacza w przypadku Gąsiorka małpowania mainstreamu czy umizgiwania się do szerszej publiczności. Stoi za tym solidny jazzowy warsztat, improwizacyjne ogranie, biegłość w poruszaniu się pomiędzy estetykami i swoboda adaptacji tych doświadczeń w komunikatywną, łatwo przyswajalną formę” – czytamy w recenzji na Czas Kultury.

„Better Live”, czyli ekologiczna trasa koncertowa

Wydarzenie we Wschowie jest częścią ekologicznej trasy koncertowej, zorganizowanej w ramach europejskiego projektu "Better Live". Projekt ten, realizowany w dziewięciu krajach Unii Europejskiej, ma na celu promowanie zrównoważonych rozwiązań w sektorze muzyki na żywo. Dzięki finansowaniu ze środków Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, "Better Live" stara się wprowadzać innowacje, które zmniejszają ślad ekologiczny tras koncertowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~agniesyka
13.05.2024 18:01

brawo szymek

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl