Piłkarski weekend na terenie powiatu

Poniedziałek, 11 kwietnia 2016 o 11:16, autor: 0

Korona Wschowa wygrała rzutem na taśmę 2:1 i prowadzi w rozgrywkach klasy A. Natomiast w IV lidze lubuskiej Dąb Sława Balcerzak i Spółka zremisował na wyjeździe z drużyną ze Szprotawy 2:2 i zajmuje w tabeli 5 miejsce.

Ze zmiennym szczęściem w ubiegły weekend grali piłkarze z terenu powiatu wschowskiego. Dąb Sława Balcerzak i Spółka wyjechał do Szprotawy. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw gospodarze już w 5 minucie objęli zwycięstwo. Po czym dwa razy do bramki trafili piłkarze Dębu: Patryk Pawłowski i Adrian Kręc. Wynik ustalili gospodarze i w drugiej połowie nie padły już bramki. Dąb po 20 meczach zajmuje 5 miejsce i ma na swoim koncie 31 punktów. Z kolei w klasie A zwycięstwa odniosły drużyny Korony Wschowa i drugiej drużyny Dębu Sława Balcerzak i Spółka. Korona w dość dramatycznych okolicznościach wywiozła 3 punkty z Miasteczka, gdzie wygrała z miejscowymi 2:1 strzelając bramkę z rzutu karnego w 90 minucie. Dąb z kolei pokonał na wyjeździe w derbach powiatowych Orła Szlichtyngowę 1:0. Avia przegrała na wyjeździe z Ikarem Zawadą 3:2. (rak)