TworzymyGłos Regionu

Piknik wojskowy w Sławie.

„Zostań Żołnierzem, Dobrowolna Służba Wojskowa” (ZDJĘCIA)

Niedziela, 14 sierpnia 2022 o 20:14, aktualizacja Niedziela, 14 sierpnia 2022 o 20:37, autor: 0 1909
Piknik wojskowy w Sławie.

Na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku można było z bliska przyjrzeć się sprzętowi wojskowemu, porozmawiać z mundurowymi oraz wyrazić chęć wstąpienia w szeregi polskiej armii. Wszystko w ramach pikniku wojskowego pod hasłem "Zostań Żołnierzem, Dobrowolna Służba Wojskowa".

Wydarzenie odbyło się z okazji Święta Wojska Polskiego. Oficjalnego otwarcia pikniku dokonali Poseł na Sejm RP Marek Ast, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski.

Na terenie SCKiW można było odwiedzić punkt rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji z Zielonej Góry, obejrzeć jednostki wojskowe z regionu, skosztować żołnierskiej grochówki, obejrzeć występ mażoretek oraz wysłuchać orkiestrę wojskową z Żagania, która podczas występu zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl