TworzymyGłos Regionu

Piknik integracyjny Seniorów (ZDJĘCIA)

Piątek, 27 maja 2022 o 14:33, autor: 2 1244
Piknik integracyjny Seniorów (ZDJĘCIA)

W ramach realizacji Projektu pn. „Usługi opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa” w dniu 25 maja 2022r. w miejscowości Puszcza odbył się majowy piknik integracyjny dla Seniorów. 

W imprezie integracyjnej udział wzięło 49 osób, beneficjentów programu i uczestników zajęć Klubów Senior+ w Szlichtyngowie, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach.

Dla uczestników spotkania przygotowano ciepły posiłek, ognisko do wspólnego grillowania oraz słodki poczęstunek. Podczas pikniku zorganizowano różne gry i zabawy integracyjno - zręcznościowe m.in. rywalizację w grze kręglami fińskimi, gry typu RINGO rzut do celu, zabawy z chustą animacyjną, przy których nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy. Zajęcia ruchowe wyzwoliły w seniorach i w seniorkach moc energii i humoru oraz nutę zdrowej rywalizacji. Umilając sobie czas śpiewano biesiadne piosenki, które zostały spisane we wspólnie przygotowanym „Śpiewniku Seniora”. Przy ognisku nie zabrakło także wspólnych tańców.

Piknik był doskonałą okazją do wspólnego spotkania, rozmów, zabawy i integracji Seniorów z Gminy Szlichtyngowa. Impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy naszym Seniorom za udział oraz za zorganizowanie tego spotkania Kierownik Pani Krystynie Zientek oraz pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szlichtyngowie.

(szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~SENIUR
27.05.2022 16:34

Czy nie wystarczy samo "Piknik Seniora" bez tej integracji???, to nie Sanatorium, gdzie obcy dla siebie ludzie musza się integrować !!!. Wieloletni mieszkańcy i sąsiedzi w wieku senioralnym muszą się integrować !!!. Piknik to piknik !!!!.

avatar
~xxx
28.05.2022 18:54

A morze trzeba się trzeba zainteresować młodym pokoleniem zamiast seniorami . Bo jak na razie to młodzież morze tylko siedzieć na rynku i pić piwo. Za moich czasów dom kultury był czynny po południu , było można zagrać w pin ponga, odbywały się dyskoteki. W tej chwili tylko seniorzy się liczą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl