TworzymyGłos Regionu

Pijany kierowca quada chciał uciec przed kontrolą drogową

Poniedziałek, 27 września 2021 o 11:09, autor: 2 1646
Pijany kierowca quada chciał uciec przed kontrolą drogową

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę (25 września) wieczorem. Policjanci wschowskiej drogówki zauważyli w Tylewicach kierowcę quada, który nie posiadał kasku ochronnego na głowie. Policjanci postanowili go skontrolować. Kierowca czterokołowca podjął ucieczkę, a następnie próbował przejechać policjanta. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 40- latek trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (25 września) po godzinie 18 w Tylewicach w gminie Wschowa. Patrol ruchu drogowego monitorujący stan bezpieczeństwa na drogach zauważył mężczyznę jadącego quadem bez kasku ochronnego. Mundurowi postanowili go skontrolować. Kierowca quada w momencie kiedy zauważył reakcję policjantów i wydawane sygnały do zatrzymania się postanowił uciec. Po kilkunastu metrach zjechał z drogi i postanowił schować się na za sklepem spożywczym, za ustawionymi paletami z cegłami.

Wschowscy policjanci nie odpuścili. Kierowca quada w pewnym momencie wyjechał zza palet i uderzył w bramę wjazdową. Mężczyzna nie reagował na sygnały wydawane przez policjanta ruchu drogowego, który wyszedł z radiowozu i chciał go zatrzymać. Zachowanie kierowcy quada, nierówny tor jazdy wskazywały, że mógł znajdować się pod wypływem alkoholu bądź narkotyków. Nieodpowiedzialny 40-latek nie odpuszczał i w momencie kiedy policjant go chwycił ten dodał gazu. Obaj mężczyźni upadli na ziemię. Badanie stanu trzeźwości kierowcy quada wykazało pond 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ala
27.09.2021 12:32

Przydałby się w Tylewicach częstsze kontrole. To co kierowcy robią na drodze, to aż skóra nieraz cierpnie. A i na polnych drogach strach spacerować, bo Ci zza zakrętu albo krzaków motory wyskakują. Chodnika nie ma, na Polnej drodze szaleją crossy. I dzieciaki siedzą na podwórkach jak w klatce.

avatar
~Jędrek
27.09.2021 18:22

Dobry oksy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl