TworzymyGłos Regionu

reklama

Pierwszy transport przygotowany.

Dary od Wschowian trafią do miasta Browary (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 28 lutego 2022 o 23:32, aktualizacja Poniedziałek, 28 lutego 2022 o 23:54, autor: 0
Pierwszy transport przygotowany.

Pierwszy transport darów od mieszkańców gminy Wschowa dla Ukraińców został skompletowany. Najpotrzebniejsze rzeczy, głównie środki medyczne i żywność, trafią do silnie ostrzeliwanego miasta Browary pod Kijowem.

Dary do ojczyzny zawiezie Vitalii Maksak, który dzień wcześniej (27 lutego) przemawiał do zgromadzonych na wschowskim Rynku mieszkańców. Transport trafi do miasta Browary pod Kijowem, gdzie walki toczy ojciec Vitaliiego.

- Dalej prowadzimy i koordynujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla walczącej Ukrainy - zaznacza Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak. -  Są to produkty żywnościowe o długim terminie przydatności, materiały opatrunkowe i lecznicze, śpiwory i środki higieny osobistej.

Pilnie potrzebny jest sprzęt łączności (krótkofalówki) o dużym zasięgu, buty typu wojskowego (rozmiary 41-47) oraz materiały i opatrunki. Szczegółowa lista znajduje się TUTAJ.

Punkt zbiórki mieści się w holu budynku Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. Dary można zostawiać w dni robocze w godzinach 7:30-15:30. Ponadto Miasto i Gmina Wschowa szuka wolontariuszy do pomocy przy zbiórce i segregacji darów, codziennie w godzinach 7.30-18.00 oraz w weekendy. Jeśli ktoś z Państwa jest chętny, proszę wypełnić ankietę - TUTAJ.

Zachęcamy do dołączenia do grupy Wschowa з Україною #WschowaZUkrainą

Źródło/foto: Burmistrz Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl