TworzymyGłos Regionu

reklama

Pierwszy przypadek koronawirusa we Wschowie [aktualizacja]

na godzinę 12:15

Poniedziałek, 23 marca 2020 o 09:50, aktualizacja Poniedziałek, 23 marca 2020 o 14:27, autor: 64
Pierwszy przypadek koronawirusa we Wschowie [aktualizacja]

Otrzymaliśmy dzisiaj informację o pierwszym przypadku koronawirusa w powiecie wschowskim. Według naszych informacji, które zostały potwierdzone przez rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim, zarażona została 63-letnia lekarka. Według nieoficjalnych informacji w krótkim odstępie czasu powstało nowe podejrzenie, które jest sprawdzane.

W związku z tym wschowski szpital jest poddany dezynfekcji. Według niepotwierdzonych informacji chodzi o jednego z pacjentów.

Rzecznik szpitala - p. Marta Pióro informuje - kwarantanną został objęty oddział chirurgiczny Nowego Szpitala we Wschowie. Są wstrzymane wszystkie przyjęcia oprócz nagłych przypadków. Pacjenci szpitala oraz personel są zabezpieczeni.  

Dyrekcja szpitala działa w porozumieniu ze służbami sanitarnymi i oddziałem zakaźnym w Zielonej Górze.

Służby sanitarne otrzymały wszelkie informacje, aby wdrożyć odpowiednie procedury.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (64)

avatar

avatar
~Jarek
23.03.2020 10:17

Wszyscy idziemy na wybory !!!

avatar
~Nina
23.03.2020 11:20

Nie czas teraz na politykę .Jeśli nie jesteś z totalnej opozycji to z łatwością przyznasz mi rację.

avatar
~absurd do jarka
23.03.2020 12:08

Absurdy dnia dzisiejszego;;;- w szpitalach brakuje maseczek, fartuchów, krótko mówiąc wszystkich środków osobistej ochrony - a lekarzy w Polsce jest ponad 100 tysięcy!, a kto ma leczyć nie tylko tych z wirusem, ale powszechne choroby naszych bliskich leżących na oddziałach onkologicznych, chirugicznych, itd.???. Wychodzi do mediów minister tego rządu i mówi nam bez osobistego wstydy, że w Polsce jeśli chodzi o środki ochrony w służbie zdrowia to nie jesteśmy dostatecznie przygotowani, nikt nie przypuszczał i zakładał takiej sakli pandemii, a ostatnio większa część produkcji w naszym kraju została wycofana i przekazana do Chin...... . No to jak to jest z tym przygotowaniem do walki z KORONAWIRUSEM w naszym kraju?. Jak był czas - przypominam, że pierwsze informacje o tym wirusie były już znane w miesiącu grudniu 2019 roku - TO nasi rządzący byli zajęci kampanią wyborczą ich kandydata Dudy i jego wycieczkami po kraju z wizytami gospodarczymi, TO zaklepali "zapomogę" dla swojej telewizji TVPpis+ w kwocie 2 miliardów złotych, To dawali swoim w ministerstwach zdrowia , NBP, PIP przeogromne premie na koszt Suwerena - dla przykładu taki minister rolnictwa w tym czasie przekazał na premie kwotę powalającą jak dla przeciętnego śmiertelnika, bo aż 117 milionów złotych. Kolejny PARADOKS i KPINA z SUWERENA tego rządu tego prezydenta i ich posła z Nowogrodzkiej ::: oni się zabezpieczają przed zarażeniem KORONAWIRUSEM organizując sobie odziały zakaźnie, organizują rządowe telekonferencje, np. dzisiaj taką telekonferencję rządową z opozycją ma przeprowadzić kandydat Duda, szkoły pozamykali do 17 kwietnia, itd. - pytanie czego się boją ????, . JAK NAM CHCĄ ZORGANIZOWAĆ POWSZECHNE WYBORY w MAJU !!!!!!. Siebie na wszystkich szczeblach CHRONIĄ i BRONIĄ i NAGRADZAJĄ !!!!!, a nasz jak te przysłowiowe SZCZURY chcą wykorzystać w narodowym doświadczeniu medycznym zwanym WYBORY POWSZECHNE !!!!!!!, bowiem- tak sądzę- tak podejrzewam, że myślą kategoriami z XVI wieku, jak nie było szczepionek na panującą wówczas pandemię to dzieci zdrowe ""szczepione"" kładąc ich obok dzieci zakażonych ....... . Czy WYBORY w MAJU mają być taką "szczepioną" XXI wieku w naszym Państwie ?????. Silni pozostaną, a słabi odejdą z naszego świata i od nas !!!!!!!!. Szok !!!!!!.

avatar
~ext7
23.03.2020 14:15

No tak ,tak Jarek, jaja można sobie robić ,ale ja na ten czas w d(...) mam wybory. Teraz przede wszystkim musimy przeżyć, a zaś potem , jak już to wszystko minie, możemy myśleć o pierdołach. A żeby przeżyć należy siedzieć w domu, ,a jak już zachodzi konieczność zrobienia podstawowych zakupów to, robić to z głową. Nie tak jak to dziś widziałem przed jednym z banków. Było tak: Do Banku wpuszczano dwie (może trzy) osoby ,a przed Bankiem kolejka ,gdzie jeden drugiemu za kołnierz „chuchał”. A teraz z innej beczki: To ,że prędzej ,czy później to badziewie pojawi się u nas było raczej pewne. Hmm.. a temu ,że w szpitalu też trudno się dziwić, wszak do lekarza przychodzą chorzy ,a pracujący w tych siermiężnych warunkach LUDZIE ,gdzie niejednokrotnie brakuje podstawowych środków ochrony(kombinezony ,maski etc.)najbardziej narażeni są. Zresztą my tych potencjalnych punktów zagrożenia mamy więcej. Zapewne wielu z was zauważyło, że dość często pod co niektóre chałupy podjeżdża policyjny radiowóz-sprawdzają przestrzeganie kwarantanny. Tych punktów na terenie naszej gminy jest już kilka ,a może nawet więcej-wszak nie o wszystkich wiem.

avatar
~Wsch
23.03.2020 10:18

Może więcej informacji kto to żeby ludzie co mięli z nim kontakt nie zarażali

avatar
~Mor
23.03.2020 16:24

A jesteś pewny że nie z dolu

avatar
~Genas
23.03.2020 10:18

Pewnie z Gróry przywlókł ta zarazę

avatar
~fakt
23.03.2020 10:18

Poczta pantoflowa szybciej działa niz wy

avatar
~Aneta
23.03.2020 11:22

Zero rzetelnych info!!!!

avatar
~Siedzę w domu
23.03.2020 11:30

Przestańcie ludzie chodzić po fryzjerach, kosmetyczkach itp miejscach. Siedźcie w domu, nie odwiedzajcie rodzin. Babcia z dziadkiem przeżyją jakiś czas bez wnuków i dzieci.

avatar
~"Babcia"
23.03.2020 13:58

...będziesz "babcią lub dziadkiem", to zrozumiesz...a serio to jestem babcią i ubolewam nad tym, że nie mogę widzieć się z wnukami, ale SIEDZĘ W DOMKU!!! I radze brać ze mnie przykład, żeby móc się jeszcze kiedyś zobaczyć z wnukami….

avatar
~Ileona
23.03.2020 11:31

Dobrze napisane.Poczata pantoflowa i juz wiadomo... Ale te info co to za lekarz i kto u niej byl chodzily juz od zeszlego tygodnia.Tylko żeby opublikowac kto to trzeba mieć w pełni potwierdzone info zeby nie zrobic komys krzywdy.

avatar
~Rrr
23.03.2020 11:47

Coekawe czy poinformujecie pacjentow. Ktorzy w szpitalu byli czy na odzialach czy na. Sor czy na pomocy wieczorowej bo tu niestety. Moze hyc chory lekarz .. A lekarz ma kontakt ze wszystkimi lekarzami i pielegniarkami. I tu nie wystarczy tylko. Przebadac pacjentow tego lekarza

avatar
~DO-Jarka-
23.03.2020 11:58

Podejrzewam, że to z Twojej strony SARKAZM - szpetny kuzyn dowcipu - tak jak to hasło pis + ..." NIE WYCHODŹ z DOMU, IDŹ na WYBORY..." - dodam od siebie; prośba z nowogrodzkiej dla moherów z pisu ..... #.pl.

avatar
~Mieszkaniec
23.03.2020 11:59

Do wszystkich ! Przestańcie choć raz wtrącać politykę we Wschowskie sprawy ! . Ile można słuchać tych bzdur !!!!!. Mam gdzieś wasze zdanie . Mamy nie tylko w Polsce ale i we Wschowie już przypadek koronowirusa dlatego apeluję do tych bezmyślnych którzy robią w Lidlu zakupy na cały rok ! . Najgorszy tydzień jeszcze przed nami . Dajcie sobie spokój z tym papierem toaletowym czy makaronem . Wystarczy jedna osoba aby zarażona aby w ciągu tygodnia ponad 400 osób zarazić !!!!!!. To tak trudno zrozumieć !!!!. Myć często ręce i twarz . Nie grupować się i nie spotykać po chałupkach na płotach !!!!. Nie narażajcie rodziców i dziadków . Bo to oni dostaną to co przyniesie cię do domu .

avatar
~do "Mieszkańca"
23.03.2020 13:47

Drogi panie , to że, ma pan powyższe komentarze w d...ie to jest pana bajka, nie czytaj tego to i szybciej zaśniesz . Wschowa to nie enklawa dobrobytu, zależność jest prosta. Pani doktor by nie zachorowała lub prawdopodobieństwo byłoby mniejsze, gdyby dostęp do środków zapobiegawczych każdy lekarz i pielęgniarka mieli bez limitowy. A to było zadaniem rządu zabezpieczyć.

avatar
~do Mieszkaniec
23.03.2020 14:06

Panie Mieszkaniec sugerujesz nam że jak będę kupował na rok to zarażę wszystkich ? .A jak będę kupował raz na dzień to nie . Panie prawdopodobieństwo zarażenia jest większe przy kupowaniu codziennym to wynika z rachunku prawdopodobieństwa z matematyki i uczą tego w szkole podstawowej . Łażąc co dzień zarażę kilkoro każdego dnia w pierwszym tygodniu mojej choroby a idąc raz na jakiś czas zarażę tylko pierwszego dnia bo potem siedzę w domu albo w szpitalu .

avatar
~Mieszkaniec
23.03.2020 23:41

No i znalazło się dwóch ekspertów ? Jeden matematyk a drugi dobra wróżka wszechwiedząca !!!. Obydwoje dostajecie ode mnie Nobla za głupotę ! . Naprawdę jak chcesz czymś błysnąć to obsyp się czymś a nie wypowiadaj na forum

avatar
~Do Mieszkańca
24.03.2020 10:26

Panie Mieszkaniec to panu przysługuje "Nobel " ale za pański upór i głupotę . Matematyka nie jest mówiąc oględnie pańską mocną stroną życia . Gdzie pan był kiedy na lekcjach matematyki uczono lub wręcz wbijano do tępej mózgownicy rachunek prawdopodobieństwa który ma tak wszechstronne zastosowanie i kapitalne znaczenie w wielu dziedzinach naszego życia ???. Zresztą ten rachunek przewidział w statystyce ilu to głupców przypada na normalnego człowieka i jak widać w praktyce się sprawdza w stu procentach .

avatar
~do - nina-
23.03.2020 12:05

Jak widać należysz do tej grupy - jak oceniają eksperci światowej klasy - co ci Pan Bóg rozum odebrał !. Takich myślących jak ty i tobie podobnych typu; premier, minister zdrowia, Gowin, kandydat Duda pis+, poseł z nowogrodzkiej, na przykładzie Francji - lekarze tego państwa chcą podać do Sądu i pociągnąć do odpowiedzialności karmnej za masowe narażanie swoich obywateli na utratę zdrowia i życia ................. -zastanów się nad tym forumowiczko "nina" jak byś nadal medialnie namawiała do takich działań ??????? -!.

avatar
~Nina
23.03.2020 13:26

A ty dalej swoje.Już tak macie i nic na to nie poradzimy .Teraz powinniśmy skupić się na pomocy rządowi i sobie nawzajem.Tak trudno to zrozumieć.

avatar
~Przekazuje przekaz dnia
23.03.2020 15:11

Zapomniałeś coś dodać o laboratoriach w czasach dobrobytu . Acha ja też szyję maseczki i płace na WOŚP .

avatar
~Zostań cię w domu
23.03.2020 12:12

Jak będzie z 50 zarażonych we Wschowie to dopiero ludzie pójdą po rozum do głowy i przestaną się przemieszczać bez potrzeby

avatar
~Jan
23.03.2020 12:16

Przestańcie, ludzie łazić po marketach jak gdyby, nigdy nic. Rozumiem zakupy spożywcze i pierwszej potrzeby. Ale ludzie odwiedzają markety budowlane i łażą jakby nie mieli co zrobić z czasem wolnym. Kupują świeczki, kwiatki, drobne AGD. Szok! Większość nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Trzy tygodnie temu we Włoszech było 200 zachorowań. I co się teraz tam dzieje?

avatar
~Ja
23.03.2020 13:12

Albo laza do Lidla calymi rodzinami

avatar
~Jacek
23.03.2020 12:37

Siedzimy w domu!!!

avatar
~ewa korol61@wp.pl
23.03.2020 12:56

No i teraz tylko czekac na potwierdzenie wyniki tego lekarza

avatar
~Halo pseudoturyści
23.03.2020 13:18

Ludzie polecili na wycieczki jeszcze w marcu ja wirus szalał po świecie a teraz bidulki płaczą na lotniskach o pomoc, brak k.... Słów. Wrócą i w kolejkę do Lidla...

avatar
~Kalina
02.04.2020 20:50

Co tak sie przyczepilas Lidla?.

avatar
~Adaś
23.03.2020 13:35

Test.....Test.....Test..... e tam, nic ważnego, to tylko rekomendacja WHO ? Jeszcze w grudniu 19 były wielkie zapewnienia premiera, ministra zdrowia - jesteśmy świetnie przygotowani , niczego nam nie brakuje, sytuacja jest pod całkowitą kontrolą itd. ……. no to sobie tak pomyślałem, nareszcie mamy rząd w pełni odpowiedzialny za słowa i czyny . Minister rolnictwa rozdał 177mln nagród resortowych , prezes NBP kpiąco rozwiał troski o braku pieniędzy a premier gdzie nie był, zapewniał o solidności gospodarki polskiej ponad standardy przeciętności ……. i my teraz nawet uczymy "bogatych" ( nie wiem tylko kto był w zamyśle ? ……. a o jedzeniu sztucami już było ?) . 23 marzec 2020, i już inna gadka - cyt. " Na pewno nastąpi znaczny wzrost zachorowań, na pewno więcej osób będzie w szpitalach i na pewno dla niektórych będzie to tragiczne w skutkach zachorowanie – mówił Szumowski. – Nie czuję powiewu optymizmu – podkreślał. " . Co jest, o co tu teraz chodzi …..kurtyna opadła i teraz raptem kraj z rządem PiS okazuje się być zaskoczonym skalą problemu ? Testy, jako najbardziej zalecana forma walki z koronawirusem są wykonywane na poziomie 300/1mln w skali "biedy świata" a gigant przemysłu monopolowego nie ma środka odkażającego gdzie bazą jest spirytus ? To my tak jesteśmy przygotowani ……. na deszcz bez parasola ? Śmialiście się z prywaciarzy, to oszuści podatkowi itd. a tu raptem to Oni są kościem całej machiny gospodarczej (i słusznie) i to o nich należy najbardziej zadbać - słowa premiera, słusznie . Tylko za ile, bo w 212mdl ja nie wierzę (realnie do 80 mld leży na stole) , odroczenia trzy miesięczne ZUS czy kredytów to jedynie opóźnienie agonii, kredyty preferencyjne to i tak dług a mówi się, że i tak te formy pomocy będą progowe ? Wnioski: sytuacja jest nadzwyczaj poważna, rząd nie mówi wszystkiego, stan przygotowania państwa na kryzys już się okazuje jest poniżej oczekiwań, inflacja brnie do przodu zabierając Polakom oszczędności, państwo niema realnych oszczędności finansowych, kurs złotego leci w przepaść, wartość złotego jest krytyczna, demokracja w znaczeniu wyborów prezydenta zaczyna być podważana, zabezpieczenie zdrowia i życia w słowach p. Szumowskiego przygnębiają ……. czy to aby była "dobra zmiana" ? Adaś

avatar
~do Adaśia
23.03.2020 14:13

Panie Adaś pan wie i ja wiem że pic to połowa sukcesu . Szkoda że ludzie nie wiedzą tego tylko łykają to z tv . Ja doskonale wiem jak jesteśmy przygotowani na wszystko to widać po szpitalach , lekarzach i całej opiece zdrowia . Tak jak jest w skali mikro tak jest w skali makro i nikt nam nie wmówi że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej .

avatar
~do Adaś
23.03.2020 14:23

Adasiu, w tych trudnych czasach widać wyraźnie , że czysty "liberalizm" , że "gospodarka wolnorynkowa" - nie załatwia wszystkich problemów . Widać , że konieczna jest współpraca instytucji Państwa z podmiotami gospodarczymi i Obywatelami . Mam zatem PYTANIE do pańskich "idoli" euroosłów z zamkniętej na cztery spusty Unii Europejskiej: pytam różę Von tfu.nn , pytam kopaczową , ochojską , hubnerową , spurkową , pytam komucha Belkę , Millera i Lewandowskiego , pytam geja BiednegoRonia - DLACZEGO nie zgłosiliście wniosku , żeby UNIA NATYCHMIAST "zawiesiła" unijnny ZAKAZ tzw. "publicznej pomocy prywatnemu sektorowi" (!) . W sytuacji , gdy tysiące prywatnych firm chce i może szyć maseczki - ALE - potrzebny jest CERTYFIKAT na materiał z którego maję być uszyte - ALE - taki CERTYFIKAT kosztuje 50.000 zł i procedura trwa kilka miesięcy . Oczywiście , że nie można maseczek uszyć z materiału na podpaski ale dodam , że taki CERTYFIKAT wydaje w UNII Europejskiej ... NIEMIECKI INSTYTUT (!!) . A PRZECIEŻ PAŃSTWO mogłoby zlecać tym mikro-firmom robotę z tzw. "materiału powierzonego! !! z materiału mającego już taki certyfikat i odbiór jakościowy wyrobów mogłyby też dokonywać Instytucje Państwowe krajów członkowskich.

avatar
~Cwana gapa
23.03.2020 15:01

Ale na świecie jest w porzo ?

avatar
~Szczerze do bulu jak mawiał wieszcz Wasz
23.03.2020 15:06

Liczę na naszych europosłów : Lewandowskiego, Róże sam wiesz Adam .

avatar
~ola
24.03.2020 00:00

Trele-morele,co wy za głupoty piszecie.Zaniedbania co do służby zdrowia w Polsce są już od x lat i to już się działo za innych rządów.Jestem apolityczna ale w obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie co byłoby gdyby teraz u władzy było PO.Tak w tv nie mówią całej prawdy ale to w głównie dlatego by nie wywołać totalnej paniki,która pogorszyłaby jeszcze sytuację.Nie realne jest robienie wszystkim testów.ogarnijcie się ludzie.Co gospodarki i finansów podobnie jest na całym świecie teraz w dobie wirusa.A tak ogólnie,Polska to nie Chiny

avatar
~@ j... -Nina-
23.03.2020 13:59

Czy tobie płaca z Nowogrodzkiej za przekaz dnia ....?. Jak nie masz co robić to weź się za szycie maseczek to na pewno zrozumiemy, że nie "wyklułaś" się z tzw, pisowskiej kasty totalnych oligarchów, co to w czasach panującej pandemii potrafią sobie wręczać wielotysięczne premie - przykład ministerstwo rolnictwa prawie 117 milionów złotych, a w tym samym czasie media prywatne, prywatni przedsiębiorcy i Orkiestra (WOŚP) Owsiaka przekazał na zakup sprzętu osobistej ochrony dla lekarzy i pielęgniarek wielomilionowe kwoty!!!!!!!. Jeśli już zabierasz głos to mów o TOTALNYCH RZĄDACH KASTY PISOWSKIE żyjącej na koszt Suwerena !!!!!!. Proste jak świński ogon dla ludzi normalnych !

avatar
~Hej Nowogrodzka
23.03.2020 14:34

Żenada . Obrażasz ludzi . Ochyda

avatar
~Powielanie bez sensu
23.03.2020 14:51

Powielasz : Nowogrodzka , przekaz dnia i tak na okrągło ! Tylko słowa : kasta i totalni weź do swoich idoli ok ? Wymyśl coś oryginalnego . Myślisz że jak napiszesz o szyciu masek i WOŚP to jesteś lepszy ? Można coś robić skromnie i nie obrażać innych ludzi ?

avatar
~nicto
23.03.2020 14:03

Wojewoda "poprosił" o nie udzielanie informacji o koronawirusie. Wszelkie informacje można uzyskać Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Doszliśmy do absurdu, informacje nie ma Powiat tym samym Gminy i sołtysi. Jednocześnie MOPS ma udzielać pomocy osobom będącym w kwarantannie o których nie ma zielonego pojęcie kim są. Urzędnicy dowiadują się z "ulicy" że coś się dzieje. Kpina.(...) O tym, że Powiat znalazł się w czerwonej strefie walki z ASF dowiedzieliśmy się po tygodniu. Starostwo nic nie wiedziało....

avatar
~anulagapula
23.03.2020 14:23

a co z pacjentem ,ktory mial ostatnich dniach z p.doktor sanepit w nowej soli twierdzi ze to nic strasznego to tylko kontakt posredni i zeby nie siac paniki

avatar
~Ela
23.03.2020 15:41

Ile ..teraz ludzi chodzi i zaraża a my nawet nie wierny straszne to jest

avatar
~Hania
23.03.2020 15:40

Nie wszyscy pojda na wybory, bo nie ktorzy nie beda wychodzic z domu bo sa w kwarantanie a nie ktorzy sie boja wychodzic z domu. Wiec raczej bedzie malo osob glosowac.

avatar
~Iza
24.03.2020 14:19

Sanepid w Nowej Soli kaze siedziec w domu i nie rozpowiadac nic na ten temat. Wiec chorych mamy duzo wiecej niz jest oglaszane.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl