TworzymyGłos Regionu

Pieniądze na kulturę i sport w Sławie

Piątek, 25 maja 2012 o 18:00, autor: 2 1471
Pieniądze na kulturę i sport w Sławie

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie przedstawiono sprawozdanie z Programu Współpracy Gminy z Organizacjami Pozarządowymi. Sprawozdanie przedstawiła kierowniczka Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy Małgorzata Sobczak.

W roku 2011 ogłoszono 3 nabory na podstawie Ustawy o Sporcie oraz 2 konkursy na podstawie Ustawy o Działalności Organizacji Pożytku Publicznego i Wolontariacie. Na ogłoszony nabór wpłynęło 18 ofert i wszystkie uzyskały dofinansowanie. W przypadku konkursu w pierwotnym terminie wpłynęły 4 oferty. Uchwałę uchylił jednak wojewoda. Na drugi termin wpłynęła tylko 1 oferta Stowarzyszenia Witosława, które otrzymało 8 tysięcy złotych. Organizacje pozarządowe otrzymały też pieniądze w ramach Otwartego Konkursu Ofert na Realizację Zadań Publicznych. W sumie Gmina przekazała organizacjom 162 tysiące złotych. 158 tysięcy zostało przeznaczonych na sport, 8 tysięcy na kulturę. Z przekazanych 8 tysięcy na kulturę wykorzystano tylko 4 tysiące. - Jesteśmy jedną z niewielu gmin, w których organizacje mogą wnosić poprawki formalne i jedyną, która organizuje spotkania konsultacyjne ze stowarzyszeniami - mówiła podczas sesji Sobczak. Po sprawozdaniu radny Jarosław Moryto po raz kolejny zwracał uwagę na nieproporcjonalny podział pieniędzy między imprezy jednodniowe organizowane przez stowarzyszenia nie pochodzące z Gminy Sława, a działalność miejscowych klubów sportowych prowadzących całoroczną pracę z dziećmi i młodzieżą. - Te imprezy jednodniowe świetnie promują Sławę - mówił burmistrz Cezary Sadrakuła. - Trzeba oddzielić promocję od codziennej pracy sławskich klubów - ripostował Moryto. Całość wystąpienia Małgorzaty Sobczak oraz wymianę zdań między burmistrzem i radnym Moryto obejrzycie państwo w materiale wideo.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~diabolo
01.06.2012 12:01

Szkoda wielka ,że mamy w Sławie tylko jednego prawdziwego radnego w postaci Jarka Moryto i wcale tu nie chodzi oto ,że wykłóca się o wszystko ale jest to jedyna osoba która ma cywilną odwagę przeciwstawić się pewnym patologiom,które mają miejsce w gminie. Pani z działu promocji Sławy nie przygotowana do sesji nawet ściąga jej nie pomaga. Pan M.Szafer to wie tylko gdzie odebrać dietę jako radny ,nigdy nie słyszałem aby kiedykolwiek zabrał głos na sesji a już nie wyobrażalne jest żeby się czemuś przeciw wstawił. Co do Pana Burmistrza , ostatnie słowo musiało należeć do niego( ja mam rację i tylko ja). Panie Burmistrzu a co z naszym Orlikiem gdzie te pieniądze wydane na Orlika (1 200 000zł.)a jak on dziś wygląda. Promowaniem Sławy nazywa Pan to ,że drużyna ze Sławy chodzi o IV ligę ,gra pod nazwą Dąb Przybyszów a może chodzi o ten Przybyszów -Przybyszów (województwo podkarpackie). Jak na razie to założyliście sobie towarzystwo wspólnej adoracji. Liczę na to ,że wyborcy rozliczą wszystkich swoich radnych z ich działań i zachowań na poszczególnych sesjach.

avatar
~mieszkanka wsi
17.07.2012 06:56

p.Moryto sam sie pan pogubił a może nie budujmy dróg, nie róbmy nic dla tej sławy, dajmy se spokój z dniami sławy tylko dajcie wszystkie pieniądze dla jarka przestaję pana lubić jest pan za mocno zachłanny. Ale np jak widzę tego naszego gimbusa u nas w wiosce to się płakać chce na pewno nie jest pierwszej młodości a tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci radni zastanówmy się

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl