TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piękny ogród przez cały rok

Wtorek, 09 maja 2017 o 12:26, autor: 0
Piękny ogród przez cały rok

Najczęściej ogrody wzbudzają zachwyt na wiosnę, kiedy różnorodnymi barwami zachwycają rośliny cebulowe, tulipany, żonkile, hiacynty. Potem jest znacznie gorzej i do podziwiania zostają tylko zielone krzewy i drzewa.

Odpowiedni dobór roślin

Kolorowy ogród może być przez cały rok, pod warunkiem odpowiedniego doboru roślin o różnym okresie kwitnienia. Taka aranżacja ogrodu wymaga nie tylko wiedzy na temat roślin, ale także czasu i pracy przy ich pielęgnacji. Trud jednak się opłaci, bo efekty mogą być powalające.

Warto w celach dekoracyjnych wykorzystać także pergole, trejaże i duże donice drewniane. Różne gatunki krzewów róż pnących puszczone po drewnianych drabinkach mogą zachwycać bogactwem kolorów od czerwca do września. Pergola obsadzona zielonym bluszczem będzie dawać upragniony cień w upalne dni.

Donice różnej wysokości z kolorowymi kwiatami mogą przełamywać monotonię zielonego trawnika. Możliwości jest znacznie więcej, ale trzeba przestrzegać pewnych zasad:

  • rośliny dobieramy wielkością – najniższe sadzimy najbliżej ścieżki, za nimi średnie, a najdalej najwyższe,
  • dobre efekty przynosi przełamywanie kolorów – obok grządki czerwonych tulipanów sadzimy żółte żonkile,
  • w pobliżu wysokich drzew warto posadzić kilka niższych krzewów,
  • poszczególne klomby możemy oddzielić palisadą z drewna lub kamiennym murkiem – uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny.

Ogród piękny przez cały rok, wymaga także pracy przez cały rok. Rośliny trzeba plewić, wykopywać cebulki, przycinać pędy, nie mówiąc już o podlewaniu. Jeżeli obowiązki zawodowe nie pozwalają nam na takie zaangażowanie to lepszym rozwiązaniem jest zasianie trawy i posadzenie roślin wieloletnich nie wymagających pracy. Monotonię zielni można przełamać donicami z kwiatami (łatwiejsze do pielęgnacji), oczkami wodnymi lub elementami małej architektury.  Na ogród piękny przez cały rok trzeba jednak poczekać kilka lat. O ile rośliny cebulowe piękne kwiaty prezentują po kilku miesiącach, to na różę pokrywająca całą pergolę poczekamy 3-4 lata, z kolei bluszcze rosną jeszcze wolniej.

Jeśli poszukujesz inspiracji na wyposażenie swojego ogrodu w stylowe, drewniane dolnice ogrodowe, z pewnością warto odwiedzić stronę producenta na: Bdburchex.com.pl/group/donice-ogrodowe-producent

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl