Pewne zwycięstwo WSTK

Poniedziałek, 10 marca 2014 o 17:57, autor: 10

9 marca WSTK zwyciężyło na swoim boisku Sudety Jelenia Góra 60:52. Był to ostatni mecz przed wschowską publicznością w ramach rozgrywek III ligi. Za tydzień nasi koszykarze zmierzą się z liderem tabeli z drużyną z Wałbrzycha. Od tego meczu będzie zależało czy WSTK zakończy sezon na III miejscu.

Najwięcej punktów dla WSTK zdobywali: Mariusz Zgrzebnicki - 20, Paweł Jaworski - 12, Jacek Krówczyński - 9, Jakub Chałupka - 8. Zagraliśmy dobry mecz - mówił prezes WSTK Mirosław Zgrzebnicki - cała drużyna zasługuje na pochwałę, chociaż na pewno warto zwrócić uwagę na kadeta Kacpra Kurkowiaka, który grał z seniorami jak równy z równymi. Od początku meczu koszykarze WSTK kontrolowali grę na boisku. Małej kontuzji doznał Jakub Chałupka w III kwarcie, ale okazała się na szczęście niegroźna i po chwilowej przerwie wspierał swoich kolegów na boisku. Dzień wcześniej (8 marca) kadeci WSTK pokonali pewnie drużynę WKS Śląsk II Wrocław 86 do 41. Nasi kadeci zagrali swoją koszykówkę - nie kryje dumy ze zwycięstwa prezes WSTK - taką, jaką powinni prezentować na każdym meczu. Przed sezonem zakładaliśmy, że stać nas na to, aby zakończyć rozgrywki w pierwszej czwórce, to się nie uda, ale mecz z Wrocławiem pokazał, że nasi kadeci są silnym i wymagającym rywalem dla każdego. (rak)

Komentarze (10)

~Jatoja
10.03.2014 19:49

Szkoda że nie wszyscy zawodnicy mają szansę wyjścia na boisko :) skoro była przewaga duża to co za problem wpuścić młodszych zawodników aby się troszkę rozegrali? :/ ale nie trzeba wygrać i dokopać przeciwnikowi za wszelką cenę.

~....
10.03.2014 20:37

Dokładnie.Popieram Jatoja.Żal mi tych chłopaków siedzących na ławce.Jeden to nie wszedł ani na chwilę.A ten Jaskóła dobry,szybki gracz wpuszczany na ostatnie sekundy.Wiadomo,że nie zagra dobrze,bo będzie nerwowo grał.No,ale tak to wygląda,że coraz mniej zawodników siedzi na tej ławce.Bo drużyna coraz skromniejsza.Ciekawe dlaczego???

~...
10.03.2014 22:47

Pewne ?? 8 pkt momentami remisy

~xD
10.03.2014 23:02

Ten Jaskółka może i jest szybki ale jeżeli chce grać na poziomie seniorów to musi popracować nad pewnym kozłem bo niestety tego mu brakuje ;) tak jest w koszykówce jedni grają więcej jedni mniej. Jak widzę sami znawcy koszykówki się wypowiadają, dostaje 5 minut w meczu i niech da z siebie 120%... do tego jeżeli będzie pracował na treningach to na pewno w następnym sezonie będzie grał więcej... do sukcesu trzeba cierpliwości ;)

~....
11.03.2014 09:13

A ja nadal twierdzę,że praktyka czyni mistrza.I jeżeli zawodnik nie pogra na meczach to trening i tak nic nie da.Dokładnie.Nie jestem nie wiadomo jakim znawcą koszykówki,ale widzę jak wyglądają te mecze.Wygrywajcie dalej.Powodzenia.I wkrótce ławka będzie pusta.W razie kontuzji nie będzie miał kto pograć....

~kibic
11.03.2014 14:05

W zasadzie nie pisze komentarzy, ale raz zrobię wyjątek. W ostatnim meczu o "pietruszkę" mieli zagrać młodzi zawodnicy (tak powiedział Prezes dla ZW - można przeczytać). I co? I jak zwykle większość meczu grali starzy. Popieram komentarze, że za chwile nie będzie ławki w WSTK. To był idealny czas by dać pograć młodym, a tu wchodzi zagubiony zawodnik z numerem 4 (bo kolega trenera?). Co z tego, że Zgrzebnicki 20 pkt., ale skuteczność 22%, podania celne 34%, stracone piłki 45. Może w ten sposób spojrzec na problem tego zawodnika. Nie zawsze syn Prezesa musi być liderem statystyk. Koszykówka to GRA ZESPOŁOWA!!! Zawodnik z nr 5 u gości jak zaczął gwiazdorzyć, to go trener na jedną kwartę posadził na ławkę(wiem bo widziałem i słyszałem) i pomogło. Uczmy się od lepszych i nie bójmy się trudnych decyzji. Drodzy Młodzi nie odchodźcie z WSTK, mam nadzieję, że dadzą wam pograć!

~jp
11.03.2014 15:05

moim zdaniem, powinny znaleźć pieniądze na zgłoszenie drużyny juniorów, a by tam młodzi mogli grac cały mecz. ;)

~Jatoja
13.03.2014 20:02

Dokładnie niedługo ławka będzie pusta :) i może znawcy koszykówki może nie ale jak ktoś wychodzi na 3 minuty i w tym czasie co dostanie piłkę jest podwajany to jak ma się nauczyć kozłować skoro nie ma takiej szansy? -,- Jak ma kozłować skoro nikt mu na to nie pozwala? Wychodzi na tą minutę i rzuca punkty i co w następnym meczu nie wychodzi wcale :/ a dam sobie rękę uciąć że jest na treningach i zapierdziela tam jak mało kto.

~Jatoja
13.03.2014 20:07

A ja się nie zgadzam z kibicem i młodzi powinni poodchodzić. Tutaj nie mają szans na rozwój i grę...

~kibic
14.03.2014 14:21

rozumiem, że Jatoja to młody gracz, który mysli o odejściu. Masz takie prawo (o ile klub wyrazi zgodę-tak chyba jest w przepisach pzkosz), ale są też pewno tacy juniorzy, którzy nie chcą odchodzić z WSTK ale chcą tu grać. dajmy zatem szansę miejscowym młodym ludziom. Z nazwy wynika, że to klub Wschowsko-Sławski, a nie leszczyńsko-głogowski. Pozdrawiam