TworzymyGłos Regionu

reklama

Parafialny Festyn Dożynkowy w Starych Drzewcach

Poniedziałek, 08 sierpnia 2011 o 16:49, autor: 0
Parafialny Festyn Dożynkowy w Starych Drzewcach

W najbliższą sobotę, 13 sierpnia – Stare Drzewce zapraszają na tradycyjny już Parafialny Festyn Dożynkowy. Największą atrakcją imprezy jest loteria, w której każdy los wygrywa, a osoby, które będą miały największe szczęście wyjechać mogą z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

- W ubiegłym roku można było wygrać rower, ale także worki ze zbożem. Różni są sponsorzy stąd paleta nagród jest duża – mówi Mariusz Winiarski były sołtys Starych Drzewiec, pomagający przy organizacji imprezy. Festyn rozpoczyna się o godzinie 15 mszą świętą. Później korowód dożynkowy przemaszeruje z kościoła na boisko sportowe gdzie odbędzie się główna część imprezy.  – Przywitamy wszystkich gości i rozpoczną się występny dzieci ze świetlicy w Starych Drzewcach i z sąsiednich wiosek. Odbędzie się konkurs wieńców dożynkowych. Jak zawsze najwięcej atrakcji przygotowaliśmy dla dzieci. Będą zamki dmuchane, przejazd kucykiem i bryczkami. Dla tych którzy zgłodnieją będą m.in. pierogi i pieczywo przygotowane przez panie z rady parafialnej. Jak zwykle przy imprezach na wsiach i małych miasteczkach do organizacji włącza się Ochotnicza Straż Pożarna. Będzie więc można m.in. zobaczyć samochód strażacki. - Tradycyjnie będą licytację ręcznie malowanych butelek. Oczywiście nie pustych – dodaje z uśmiechem pan Mariusz – Liczymy, że jak zawsze odwiedzi nas sporo gości. Także ze Wschowy, Głogowa czy Leszna - co również jest tradycją naszego festynu. Serdecznie zapraszamy.     
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl