TworzymyGłos Regionu

reklama

Pani burmistrz odmawia przygotowania uchwały o oświacie

Piątek, 10 lutego 2017 o 13:28, aktualizacja Poniedziałek, 20 lutego 2017 o 11:42, autor: 65
Pani burmistrz odmawia przygotowania uchwały o oświacie

Jak informuje nas przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie Hanna Knaflewska-Walkowiak pani burmistrz Danuta Patalas, a szerzej wschowski Urząd, nie przygotują projektu uchwały, który został zaakceptowany przez panią Kurator Oświaty. W związku z tym taki projekt zostanie przygotowany przez radnych. To z kolei będzie wymagało trochę czasu i póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie odbędzie się sesja Rady Miejskiej we Wschowie.

Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie spotkała się z panią burmistrz w piątek (10 lutego).

- Pani burmistrz poinformowała mnie, że Urząd nie przygotuje projektu uchwały, który został zaakceptowany przez panią Kurator, ponieważ nie jest zgodny z koncepcją pani burmistrz - mówi Hanna Knaflewska-Walkowiak - w związku z tym, bo takie są procedury, wystosuję oficjalne pismo do pani burmistrz o przygotowanie stosownej uchwały, chociaż dowiedziałam się w trakcie rozmowy, że otrzymam negatywną odpowiedź.

Jak informuje przewodnicząca, przygotowanie projektu uchwały, która przystosuje sieć szkół podstawowych do reformy oświatowej pozostaje w gestii radnych. Taką uchwałę radni przygotują i dopiero jak będzie ona gotowa, będzie można myśleć o tym, kiedy zwołana zostania sesja Rady Miejskiej we Wschowie.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (65)

avatar

avatar
~Wschowa
10.02.2017 13:39

Pani Patalas się obraziła!!!

avatar
~Pani Walkowiak
10.02.2017 13:42

Szkoda Pani czasu na jałowe dyskusje z tłumokami. Przygotować trzeba nie uchwałę ale taczkę taką obesraną od gnoju i wywieźć to towarzystwo z ratusza.

avatar
~Ciekawy
10.02.2017 13:44

Czy to przecież nie kpina w żywe oczy? Mała obrazona, oszukana przez eksperta dziewczynka tupnie mogą i nie zrobi.To jak radni pzygotuja uchwałę to ja jaśnie panu chociaż wykona?

avatar
~Karollo
10.02.2017 13:52

To jest obraz braku kompetencji oraz dowód na to, że ta Pani nie nadaje się na burmistrza. Szkoda. Tyle lat straconych dla wschowy.

avatar
~wschowianin
10.02.2017 13:56

Oj pani burmistrz- mala dziewczynka tupie nóżką i mowi- nie!!! Po co ta kompromitacja? A moze to jakias kolejna cichaczem rozgrywa walka- ludzie! O co tu chodzi? Kto tu jest dla kogo?

avatar
~Do Danuty Patalas
10.02.2017 14:00

Danka, weź już przestań. To już nawet śmieszne nie jest. To jest żałosne! Mówisz, że chodzi o dobro dzieci, zrób więc tą uchwałę i pozwól rodzicom zdecydować do której ze szkół ich dzieci będą chodzić. To będzie dobre dla wszystkich dzieci. Żaden myślący rodzic, nie "wyrwie" i nie zmieni na 2 lata swojemu dziecku środowiska, w którym jest od 6 lat. A jeśli chce, to proszę bardzo. Danka, daj spokój! PiS i tak zrobi to co chce, bo to jest słuszna sprawa, dobrze przemyślana reforma itp. itp. Proszę Cię, daj spokój. To i ta prędzej czy później jebn...... A Pan Ratajczak, który wyczytuje te wszystkie wpisy na swój temat, musi przemyśleć kilka spraw, ukrócić niektórych swoich nauczycieli, bo faktycznie źle się dzieje w SP2 - co niektórzy naprawdę przeginają. Skończcie już ten cyrk ! Przygotujcie uchwałę, zagłosujcie, a życie i tak pokaże i wyprostuje pewne sprawy.

avatar
~eMIL
10.02.2017 14:01

Tym razem referendum może się udać. SKANDAL !!

avatar
~wyborca
10.02.2017 14:02

Ja bym tu pomyślał o zdyscyplinowaniu Pani Patalas i przygotowałbym dwie uchwały, jedną o oświacie a drugą o obniżeniu wynagrodzenia dla Patalas do minimum krajowego. Mina zrzednie i przestanie stroić fochy.

avatar
~celina
10.02.2017 14:13

Takim zachowanie działa na swoją nie korzyść i brak poparcia u swoich wyborców to jest zachowanie jak dziecko z przedszkola i obraza majestatu na wszystkich za wszystko to Śmiechu warte ! Pani Patalas proszę się popamiętać i pokazać się z innej strony, ze strony pozytywnej a nie stale jako człowiek negatywny i konfliktowy a zarazem utrudniający współpracę wszystkim mieszkańcom Wschowy i okolic ! To Prymitywne i tak działali Ukraińcy jak Pani działa w naszym Mieście i moja rada jeżeli coś zostało kultury osobistej to lepiej podziękować i żyć w naszym otoczeniu jak normalny człowiek a nie jak właściciel jakiegoś majątku a do Hrabiny to Pani Daleko.

avatar
~Wschowa
10.02.2017 14:19

Ta cała sytuacja to wina naszej władzy, Torą ma gdzieś ludzi a nawet uważa ich za debili. Protesty i niezgoda są bo i jak ma być inaczej jak tacy ludzie próbują rządzić.Trzeba mieć szacunek i szanować ludzi a tego właśnie naszej władzy brakuje.Brak szacunku za brak szacunku.

avatar
~Rodzic
10.02.2017 14:22

Jak zwykle potraficie tylko pisać takie głupstwa i oczerniać panią Burmistrz. Zastanówcie się nad logiką tego problemu. Jakie koszty gmina poniesie tworząc 8klasowe szkoły na wsiach? Przecież tutaj te dzieci miałyby o wiele lepsze warunki. Dzieci z Olbrachcic dojeżdżają i jest ok. Znam rodziców którzy wożą swoje dzieci z Siedlnicy i Osowej do Wschowy. Myślicie że to się zmieni jak tam będą szkoły 8klasowe ? Nie! Więc pomyslcie jak coś piszecie. Na wioskach będą klasy 5 osobowe a u nas 25. Gmina będzie zmuszona dopłacać ale co tam to WAS interesuje. Tylko krytykować, obrażać. Wcale się nie dziwię że urząd odmawia napisania tej uchwały. Proszę bardzo opozycja do dzieła. Tylko pamiętajcie WEŹMIECIE CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ NA SIEBIE!!!!

avatar
~eMIL
10.02.2017 14:41

@rodzić Przecież wiadomo było od stycznia 2016, że lubuski kurator nie zgodzi się na likwidację szkól wiejskich. Od stycznia 2017 wiadomo, że nie zgodzi się na filie na wsiach. Najłatwiej jest się obrazić na świat.

avatar
~do rodzica
10.02.2017 15:19

Popieram komentarz.Wschowa jest bardzo bogata, będą szkoły w każdej wiosce,po 2 osoby w klasie, ale żadnych remontów i innych inwestycji .A zimą nie odśnieżać, płatne parkingi np. 5 zł za 15 minut Ot, i ekonomia

avatar
~Adaś
10.02.2017 15:28

Mówi się po cichu , że to smutny koniec , że radni zbyt mocno ograniczyli i poskromili działania Pani burmistrz a w szczególności p. Grabka "poobijał" jej ego do stanu kompletnej dewastacji duszy . Co teraz da ta konfrontacja siły ........ tego jeszcze nie wiemy ? Ale już poszło w świat , że we Wschowie jest awantura na skalę kryzysu gabinetowego, niestety to już poszło, media to rozsiały więc dotarło to również do tzw. "ważnych" co mogli nam więcej pomóc a mnie się śmiać. Czy zdajecie sobie sprawę , że teraz szybko można to stracić, że za chwilę mogą z nas się już tylko śmiać a mało pomóc ? Czy to jest pat, czy jeden "niezdyscyplinowany" pracownik może storpedować status quo całej gminy ? W prywatnej firmie ciało "piąchy & portfela" , podobnie jak Pani Przewodnicząca, zadziałało by pismem nakazującym ...... lecz ze skutkiem "zanurzenia" głowy do zimnej wody ..... na szczęście mamy mądrą Przewodniczącą..... więcej pytań już by nie było ? Ale to jest urząd , .... urzędnik co przysięgał rzetelnie i starannie pracować na rzecz ludzi i gminy, co za sowite wynagrodzenie miał poświęcać swe umiejętności do pomnażania dobra gminnego odmawia współpracy i pozostawia radnym , organowi ustawodawczemu , spory problem. To nie jest uczciwe. To daje wyrażny sygnał Radzie Miasta do odwołania ze stanowiska burmistrza p. Patalas. Jestem zdziwiony , że w taki sposób okazuje Pani burmistrz swój brak subordynacji i brak akceptacji do polityki oświaty PiSu , bo jako nauczyciel powinna mieć większe standardy i zrozumienie sprawy. A może to Ona ma rację, poprzez publiczną demonstrację nie uznaje "manipulacji" partii rządzącej w tak delikatnej materię jaką jest oświata. A może to My jesteśmy głupcami ? Adaś

avatar
~kurator
10.02.2017 15:33

Słuszna decyzja Pani Burmistrz ! Samorząd nie może działać pod dyktando administracji państwowej ! Radni także nie powinni wnosić uchwały. Przecież rząd wie lepiej i sam wojewoda ustali jaką mamy mieć sieć szkół w gminie.

avatar
~do Rodzic/Emanuela
10.02.2017 15:58

Bez przesady z takimi bredniami ! Pani Radna! Pani najwięcej robi w tej gminie ale zamieszania! a Gmina miała pieniądze i będzie miała a szukanie oszczędności to wasz wymysł i nie w tym kierunku !

avatar
~She
10.02.2017 16:16

Takie jaja to tylko we Wschowie, hehehe !!!!

avatar
~Wschowa sie nie chowa, burmistrz tak
10.02.2017 16:24

Przecież to jest jej obowiązek. Po to została wybrana , aby stawiac czoła takim wlasnie sprawa. Jesli uważa, że to jej nie dotyczy , to jest jedno wyjscie - dymisja.

avatar
~CAŁA WSCHOWA
10.02.2017 16:24

JAKA PANI BURMISTRZ TA KOBIETA NIGDY PRZECIEŻ NIE RZĄDZIŁA I NIE BYŁA ZA GMINĄ WSCHOWA ONA NAJLEPIEJ SIĘ CZUJE PODCZAS AWANTUR OBRAŻANIA PANA GRABKĘ I INNYCH CO MAJĄ INNE ZDANIE OBSADZILI SWYCH NA WYSOKIE STANOWISKA A RESZTĘ MAJĄ GDZIEŚ BYLE WYPLATA SIE ZGADZAŁA PROPONUJE JESZCZE JEDNO REFERENDUM BO TO CO TA BURMISTRZ WYRABIA TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI A JEJ ZAPOWIEDZI(BIORĘ SIĘ DO PRACY PO WYGRANYCH WYBORACH ) I ZAPAŁ JAK ZWYKLE SKOŃCZYŁ SIĘ JUŻ BARDZO BARDZO DAWNO WSTYD PANI BURMISTRZ MOGŁA PANI POWIEDZIEĆ ŻE MA PANI WSCHOWĘ GDZIEŚ A CHCIAŁAM ZEMŚCIĆ SIĘ NA GRABCE DLATEGO STARTOWAŁAM NA BURMISTRZA WSCHOWY I SAMA W TO NIE WIERZYŁAM JAK WYGRAŁAM KORZYSTAJĄC Z TEGO DOBRODZIEJSTWA GŁOSUJĄCYCH WSADZIŁAM SWYCH LUDZI GDZIE TYLKO MOGŁAM

avatar
~do burmistrz
10.02.2017 16:57

Patrząc na to wszystko co wyprawia niby " władza " aż ciśnie się na moje usta piosenka " Co się męczysz ,co się smucisz ze wsi jesteś i tak na wieś wrócisz " . Oby to było motto dla pani !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl