TworzymyGłos Regionu

reklama

Pamiętacie „Zakazany Owoc”? Wykonawca hitu lat 80-tych wystąpi we Wschowie z solowym programem

Środa, 03 kwietnia 2024 o 16:41, aktualizacja Środa, 03 kwietnia 2024 o 22:19, autor: 5
Pamiętacie „Zakazany Owoc”? Wykonawca hitu lat 80-tych wystąpi we Wschowie z solowym programem

Burmistrz Konrad Antkowiak oraz Centrum Kultury i Rekreacji zapowiadają niezwykłe wydarzenie muzyczne. Już 6 kwietnia, w sobotnie popołudnie, wszyscy chętni będą mieli okazję uczestniczyć w koncercie Krzysztofa Antkowiaka. Popularny artysta z lat 80. i 90. wystąpi w sali widowiskowej CKiR. Wstęp wolny.

Krzysztof Antkowiak. Nie tylko „Zakazany Owoc”

Krzysztof Antkowiak, którego twórczość odcisnęła znaczący ślad na polskiej scenie muzycznej, szczególnie za sprawą hitu "Zakazany owoc", przez lata koncertował zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego kariera obfituje w występy na licznych festiwalach i wydanie kilku albumów studyjnych. Po okresie walki z nałogami, artysta odnalazł spokój w wierze, co znalazło odzwierciedlenie w jego najnowszym albumie "Zostanie mi muzyka...". Krzysztof Antkowiak zyskał także nowe grono fanów dzięki udziałowi w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Artysta, znany z charakterystycznej barwy głosu i poruszających tekstów, zaprezentuje solowy program, w którym na pierwszy plan wyłania się jego umiejętność płynnego przechodzenia między gatunkami. Towarzyszyć mu będzie akompaniament pianina oraz sample, co pozwoli na eksplorację od rytmicznych, transowych brzmień po głęboko liryczne ballady.

W swym występie, Antkowiak zabierze słuchaczy w podróż od współczesnych dźwięków, aż po klimaty lat 70. i 80. Na setliście znajdą się zarówno utwory, do których teksty pisał Grzegorz Ciechowski, jak i interpretacje piosenek Toma Waitsa w tłumaczeniach Romana Kołakowskiego, utwory Bułata Okudżawy i wiele innych. To przekrojowy materiał, który ukazuje bogactwo i różnorodność twórczości Antkowiaka.

Źródło: CKiR

Foto: Krzysztof Antkowiak (Facebook)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Gekon
03.04.2024 22:03

Czy ten koncert nie naruszy ciszy wyborczej?

avatar
~Jacek Srebrniak
04.04.2024 00:14

Oj, zdecydowanie naruszy! Pan Antkowiak powinien tego dnia śpiewać do wyłączonego mikrofonu. Proponowałbym również, na czas ciszy, zamknąć pod kluczem wszystkich, których nazwiska zaczynają się na „ant”, a kończą na „kowiak”, a owy klucz powierzyć jedynej sprawiedliwej rodzinie redaktora naczelnego krzysia owocowego.

avatar
~do Jacka
04.04.2024 11:23

A co tutaj ma do rzeczy Owoc? Ktoś organizuje koncert dosłownie kilka godzin przed ciszą wyborczą w sali gdzie koncerty odbywają się bardzo rzadko. Ale ty będziesz bronił tezy że to nie ma nic wspólnego z wyborami i że nie promuje wcale burmistrza. Napisz jeszcze może że NA PEWNO nie pojawi się tam żaden plakat albo zdjęcie burmistrza.

avatar
~Urszula Chudak
04.04.2024 09:09

Powstaje nowa świecka tradycja - w ostatnim dniu kampanii urzędujący włodarz, zaprasza na koncert. W naszej Wschowie zastosowano dodatkowo zbieżność [ i tu trzeba dać "świadectwo prawdzie" z marketingowego punktu widzenia] nazwisk, bo artysta wcale nie topowy. Natomiast w Sławie szykuje się "grubo", wystarczy wpisać w youtube nazwę zapowiadanego zespołu i odsłuchać. Już przebieram nogami, bo tam się wybieram. Skoro już mowa o prawdzie, to nie jest to tylko nasz patent - dzisiaj słyszałam w ogólnopolskim medium, iż starosta pilski zaprasza na koncert Smolastego i innych bardzo popularnych w tej chwili wykonawców! I ktoś ma jeszcze wątpliwości, że wybory samorządowe winny odbywać się co roku? Oczywiście, ostatnie zdanie piszę z nutką sarkazmu.

avatar
~Znafca
04.04.2024 14:52

Cisza wyborcza jest od 6 kwietnia od północy. Koncert jest w ciszy wyborczej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl