TworzymyGłos Regionu

reklama

Pałac w Sławie na sprzedaż

Środa, 02 listopada 2016 o 11:03, autor: 1
Pałac w Sławie na sprzedaż

Aktualny właściciel pałacu w Sławie, firma TIM Spółka z.o.o., jest w stanie upadłości i stara się sprzedać pałac. Taką informację przedstawił Cezary Sadrakuła, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie.

Pałac w Sławie był własnością starostwa powiatowego we Wschowie, który po zamknięciu działającego w pałacu Domu Dziecka, sprzedał obiekt prywatnemu przedsiębiorcy. Osoba ta zapewniała, że podejmie właściwie kroki i pałac odzyska dawny blask, stając się pięknym ośrodkiem wypoczynkowym. Po kilku latach nic jednak w stanie pałacu się nie zmieniło, chyba, że zaliczyć postępujące niszczenie obiektu, który zmienił w tym czasie właściciela. Sprawa stała się głośna od kiedy komornik sądowy poinformował o postępowaniu komorniczym i wycenie pałacu. Burmistrz otrzymał również list od właściciela, w którym przedstawia on aktualną sytuację firmy oraz obiektu.

- Działając w imieniu i na rzecz TIM Spółka z.o.o. jako prezes zarządu w nawiązaniu do pisma z 14 października 2016 roku informuję, że TIM Spółka z.o.o. pozostaje w kontakcie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Zielonej Górze, który przeprowadził 12 maja 2016 roku kontrolę obiektu. Konserwator powiadomił spółkę, w dniu 1 września 2016 roku, że przedłuża postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji nakazującej przeprowadzenie robót przy zabytku - odczytał Cezary Sadrakuła. - Do chwili obecnej spółka żadnej decyzji nie otrzymała. Informuję jednocześnie, że spółka jest w stanie upadłości i nie ma środków na planowane inwestycję, zagospodarowanie obiektu. Spółka podejmuje działania na rzecz sprzedaży obiektu.

Burmistrz wyjaśnił również skąd zainteresowanie decyzjami konserwatora zabytków. W przypadku obiektów zabytkowych właściciel może zostać zwolniony od podatków na rzecz gminy, jeżeli wykaże, że odpowiednio opiekuje się zabytkowym obiektem. W przypadku pałacu w Sławie brak takiej opinii konserwatora i właściciel jest obciążany podatkiem. Szczegóły w materiale video.

(olek/foto: slawa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~mutant
08.05.2018 18:03

Większość nieruchomości licytowanych ma zawyżoną wartość szacunkową a więc i cenę wywoławczą. Niektórzy biegli sądowi przeginają - zawyżają nawet dwukrotnie: http://pamietnikwindykatora.pl/2013/06/02/prawie-100-roznica-w-dwoch-wycenach-nieruchomosci-dokonanych-przez-tego-samego-rzeczoznawce-bieglego/ Efekt jest taki, że nawet na drugiej licytacji nie ma chętnych.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl