TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie odnowionej drogi powiatowej w Starym Strączu (VIDEO)

Środa, 02 sierpnia 2023 o 16:31, autor: 8
Otwarcie odnowionej drogi powiatowej w Starym Strączu (VIDEO)

Zamiast tradycyjnego przecinania wstęgi, piknik dla mieszkańców – tak wyglądało oficjalne zakończenie inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 1-1017F w Starym Strączu. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta oraz Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła.

Szczegóły inwestycji

Inwestycja, realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, obejmowała odcinek drogi powiatowej nr 1017F od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 319 w Starym Strączu do byłego przejazdu kolejowego w kierunku miejscowości Lipinki. Firma COLAS Polska Sp. z o.o. była głównym wykonawcą zadania.

Projekt zakładał przebudowę istniejącej jezdni i chodników, skrzyżowania z drogą gminną, zjazdów, rowów i przepustów melioracyjnych, kanalizacji deszczowej, a także budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, humusowanie i obsianie trawą terenów i pasów zieleni.

Cele inwestycji

Głównym celem projektu była poprawa lokalnego rozwoju obszarów wiejskich, poprzez podniesienie jakości infrastruktury drogowej na odcinku 1655 m. Zwiększona dostępność komunikacyjna obszarów objętych zakresem inwestycji oraz podniesiony komfort jazdy, to kluczowe korzyści płynące z realizacji projektu.

Finansowanie inwestycji

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł ponad 6 mln zł. Dofinansowanie środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 3 mln zł. Dodatkowe fundusze pochodziły z budżetu gminy Sława (2 mln zł) oraz Powiatu Wschowskiego (1 mln zł).

Równolegle z inwestycją drogową

Równocześnie z inwestycją drogową powstała I część sieci wodno-kanalizacyjnej Starego Strącza. Zadanie to zostało powierzone firmie EKO Ryszard Rogowski z Zielonej Góry przy współpracy z ZWIK Sława. Koszt tej inwestycji to ok. 4.800.000,00 zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
02.08.2023 17:18

1600 m drogi - to widzę jeden VIP na 100m. przemówienia, gratulacje, oklaski...

avatar
~bajerstanislaw14@gimail.com
03.08.2023 11:38

Czy bedzie remont linii kolejowej wschowa slawa sulechow

avatar
~ALONIK+
02.08.2023 18:28

Ludzie, czy wam już kompletnie ( Od.....) z tymi balonikami ?. Czy każdą pierdołę w tym powiecie będziecie w ten sposób fetować ?. Mamy XXI Wiek - nie można normalnie ?, po ludzku powiedzieć jest droga !. Ludzie jest droga Q!. To nie kolejka linowa , czy tam jakaś powietrzna. ludzie to jest zwyczajna droga - normalna , zwyczajna drogo , a to jest XXI wiek !,

avatar
~Jak dzieci.....*
03.08.2023 05:30

Jak dzieci ... jak dzieci ; baloniki, lizaki i jeszcze tylko waty cukrowej brak ....!. Czy ono maja Nas za dur..... ?. Tylko im dać krótkie spodenki i łopatki i do piaskownicy wysłać <. > to takie żenujące !

avatar
~Mieszkaniec
03.08.2023 10:34

Żal ci że ciebie tam niema i nikt cię nie zaprosił i tych klakierów przed tobą bo jesteście zerami e społeczeństwie.

avatar
~do - bajer........"
03.08.2023 12:49

Jaki remont, jak ty to widzisz ? Torów nie ma, mosty wysadzone a ty na pociąg czekasz, bilet z pewnością gdzie kupiłeś ? Może po 2030 coś ruszy z projektem automatyki na TGV.

avatar
~Lłubudubu , łubudubu Niech nam żyje Burmistrz Slawy
04.08.2023 19:16

Ci ze Sławy to szczyt propagandy sukcesu . Czy festiwal, czy droga , czy knajpa zawsze są ! Foto , biuletyn sławski , Facebook na okrągło aż mdli . PRL że hohoho.

avatar
~Gosc
04.08.2023 14:51

A pleban poświęcił drogę?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl