TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej (ZAPOWIEDŹ)

,,Król Stanisław I, Sarmata i Europejczyk. Ziemia Wschowska-Lotaryngia”,

Środa, 21 września 2022 o 12:00, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 12:05, autor: 0
Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej (ZAPOWIEDŹ)

Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy: „Król Stanisław I, Sarmata i Europejczyk. Ziemia Wschowska-Lotaryngia.”, które odbędzie się 21 września br. o godzinie 18.00 w siedzibie  Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3.

Wystawa czasowa ,,Król Stanisław I, Sarmata i Europejczyk. Ziemia Wschowska-Lotaryngia”, przygotowana w oparciu o zbiory pochodzące z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu, to czwarta w Polsce wystawa poświęcona osobie Stanisława Leszczyńskiego. 

MZW: Na wystawie pragniemy zaprezentować kolekcję eksponatów związanych z królem Stanisławem Leszczyńskim, synem starosty wschowskiego, oraz jego małżonki, królowej Katarzyny z Opalińskich, właścicielki okolicznych wsi. Jednym z celów wystawy jest ukazanie roli, jaką odegrała historyczna ziemia wschowska w okresie walki o tron Polski oraz następstw bitwy stoczonej pod Wschową 13 lutego 1706 r. Mamy nadzieję, że w ten sposób historia Wschowy, jako miasta królewskiego powiązana z osobą króla Stanisława Leszczyńskiego, zostanie spopularyzowana nie tylko w naszym mieście i regionie.

Po wernisażu przewidziany jest okolicznościowy poczęstunek.

(MZW)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl