TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie nowej pracowni rachunkowości

w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 o 14:10, aktualizacja Poniedziałek, 17 kwietnia 2023 o 15:27, autor: 6
Otwarcie nowej pracowni rachunkowości

W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie otwarto nową pracownię do rachunkowości. Kosz realizacji inwestycji wyniósł blisko 25 tys. złotych. Nowa pracownia to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w dziedzinie rachunkowości.

Finansowanie pracowni rachunkowości

Remont pracowni i jej doposażenie było możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 15 500 zł. ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki ze środków z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2022, a także budżetu własnego I ZS w wysokości 4 500 zł. Pracownia została doposażona także przy wsparciu Banku Spółdzielczego we Wschowie.

W pracowni przygotowane jest 15 stanowisk komputerowych z wyposażeniem oraz stół konferencyjny. Pracownia jest wyposażona w projektor multimedialny i drukarkę sieciową.

Nowy kierunek w I ZS

Kierunek technik rachunkowości pojawił się w ofercie szkoły w tym roku. Jak powiedział dyrektor Piotr Wieland: "Postanowiliśmy uruchomić ten kierunek, aby uatrakcyjnić ofertę edukacyjną I ZS, aby dać młodym ludziom szanse na zdobycie wykształcenia w zawodzie, który w naszej ocenie daje duże szanse na znalezienie pracy."

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczył także Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, pogratulował dyrektorowi Piotrowi Wielandowi zaangażowania i kolejnej inwestycji w szkole. 

Dlaczego warto wybrać kierunek technik rachunkowości w I ZS?

Kierunek technik rachunkowości jest jednym z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Absolwenci posiadający kwalifikacje z zakresu rachunkowości są potrzebni w niemal każdej firmie, instytucji czy organizacji. Kierunek ten otwiera wiele drzwi do różnych dziedzin zawodowych. Uczniowie w ciągu 5 lat zdobywają dwie kwalifikacje - EKA. 05 – Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych oraz EKA.07 – Prowadzenie rachunkowości.

Obecnie w klasie I technikum rachunkowości uczy się 12 uczniów, klasa jest połączona z technikum ekonomicznym.

Więcej o ofercie „Staszica” można dowiedzieć się podczas Drzwi Otwartych, które odbędą się już 20 kwietnia. Więcej informacji TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Wowwowo...
17.04.2023 17:21

Co za inwestycja - na wagę takiego powiatu jak Wschowa !.

avatar
~Agata
18.04.2023 06:26

Żeby i poziomem nauczania można było się pochwalić!

avatar
~Przedsiębiorca
18.04.2023 08:47

Tak komplikujemy system podatkowy, że potrzebujemy coraz to więcej specjalistów od rachunkowości! Brawo!

avatar
~pokazówka bis+ ...
19.04.2023 07:26

Ile jeszcze takich fotek nas czeka na zw.pl z udziałem tego pana do czasów ostatecznych wyborów Jesień 2023???. Klasyczny syndrom lokalnej lodówki !!!.

avatar
~SIEDEMNASTKA+
18.04.2023 10:29

Do opisu prostej sprawy trzeba, aż 17 fotek z udziałem starosty - to prawie jak stend up !.

avatar
~Tomek
19.04.2023 11:31

Proponuję od razu szkła powiększające kupić do tych tyci tyci monitorów :D

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl