TworzymyGłos Regionu

reklama

Oszust próbował wyłudzić pieniądze od mieszkanek Wschowy

Niedziela, 11 września 2022 o 12:44, autor: 0
Oszust próbował wyłudzić pieniądze od mieszkanek Wschowy

Za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpracowującego grupę przestępczą podawał się mężczyzna próbujący wyłudzić pieniądze od dwóch mieszkanek Wschowy. Na szczęście kobiety nie dały się oszukać i zaalarmowały policję.

- Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody działania podając się między innymi w trakcie rozmowy telefonicznej na przykład za policjanta, funkcjonariusza służb mundurowych, prokuratora, wnuczka czy siostrzeńca -  przypomina nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom. Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

W najbliższym czasie wschowscy policjanci planują spotkania z seniorami w ramach akcji „Fałszywy telefon - zagrożone oszczędności”.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl