TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oświetlenie hotelowe – co warto o nim wiedzieć?

Środa, 14 września 2022 o 19:04, autor: 0
Oświetlenie hotelowe – co warto o nim wiedzieć?

Dobrej jakości oświetlenie gwarantuje bezpieczeństwo i sprawne poruszanie się po danej przestrzeni. Pełni również funkcję dekoracyjną, wprowadza do miejsca odpowiednią atmosferę. Zarówno w przestrzeniach wspólnych, jak i w gościnnych pokojach prezentuje się stylowo i podkreśla charakter miejsca. Jak odpowiednio przygotować instalacje i stworzyć klimatyczne hotelowe oświetlenie?

Recepcja

Recepcja jest wizytówką każdego hotelu czy pensjonatu. Warto zadbać o jej design i oświetlenie. Właściciele często wybierają delikatne oświetlenie, które będzie wprowadzało ciepły klimat do wnętrza. Dodatkowo zapewnia odpowiednią ilość światła do pracy osobom na stanowisku recepcjonisty. Architekci zalecają montaż lamp o temperaturze barwowej od 3000 do 5000K. Możesz również pokusić się o podświetlenie blatu. Tak przygotowane, czyste miejsce z pewnością będzie zachwycało każdego, kto przejdzie obok.

Schody i korytarze

Korytarze i schody powinny być odpowiednio oświetlone zarówno w dzień, jak i w nocy. Doskonale sprawdzą się czujniki ruchu, które włączą światło, kiedy wykryją osobę. Efektowym rozwiązaniem jest montaż taśm LED w suficie podwieszanym (https://studio-led.pl/). Dzięki temu całą przestrzeń wypełni przyjemne światło. Pomysłów na oświetlenie korytarzy jest wiele. Ważne, by nawiązywało do charakteru miejsca i gwarantowało bezpieczne poruszanie się po obiekcie. To samo tyczy się oświetlenia na schodach. Każda instalacja powinna być wyposażona w dedykowany sterownik, który znajdziesz tutaj: https://studio-led.pl/465,sterownik-schodowy-korytarzowy-f20.html. Dzięki niemu można ustawić odpowiednią barwę światła, animację, jak na przykład rozwijające się stopnie czy rozwijająca się linia. Dzięki niemu każdy gość będzie zachwycony pomysłem, z jakim zostało zrealizowane oświetlenie na klatce schodowej.

Pokoje

W pokojach powinna panować intymna, przytulna atmosfera. Dzięki temu goście będą czuli się komfortowo. Warto postawić na jedno duże światło zamontowane na suficie oraz oświetlenie punktowe nad lustrem czy przy łóżku. Dzięki temu każdy z gości sam wybierze jaki rodzaj światła będzie dla niego odpowiedni. Za łóżkiem warto zamontować cyfrowe taśmy LED, które znajdziesz tutaj: https://studio-led.pl/tasmy-cyfrowe-led,214.html. Dzięki temu można zapewnić sobie komfortowe ośmielenie do relaksu czy wieczornego czytania książki. Goście z pewnością docenią takie rozwiązanie. Dodatkowo jest stosunkowo tanie w eksploatacji – taśmy są energooszczędne. Podkreślają również charakter miejsca.

Hotelowe oświetlenie powinno być przyjemne i relaksujące. Warto o tym pamiętać, szczególnie w łazienkach czy strefach SPA. Znalezienie odpowiednich produktów nie jest trudne. Z pewnością poradzi sobie z tym każdy właściciel planujący remont czy otwierający nowy hotel. Pamiętaj, by wybierać jakościowe produkty i nowoczesne rozwiązania, które również będą energooszczędne i praktyczne.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl