TworzymyGłos Regionu

reklama

Oświadczenie KWW Konrad Antkowiak

Poniedziałek, 29 października 2018 o 18:29, aktualizacja Wtorek, 06 listopada 2018 o 14:28, autor: 157
Oświadczenie KWW Konrad Antkowiak

Przedstawiamy oświadczenie Pełnomocnika KWW Konrad Antkowiak, które wpłynęło do redakcji Głosu Regionu jako odpowiedź na konferencję prasową  Prawa i Sprawiedliwości z dnia 27 pażdziernika br.

OWIADCZENIE

W zwizku z informacjami przekazanymi na konferencji prasowej w dniu 27 padziernika br., przez Posła Prawa i Sprawiedliwoci Marka Asta, KWW Konrad Antkowiak wyraa ubolewanie, e ktotaki jak Poseł RP posługujc sikłamstwem, próbuje wpływana wyniki wyborów samorzdowych w naszej gminie.

KWW Konrad Antkowiak nie prowadził negatywnej kampanii wyborczej wobec któregokolwiek z kandydatów w tym kandydatów Prawa i Sprawiedliwoci. Nikt z kandydatów naszego komitetu ani sam kandydat na burmistrza nigdy i nigdzie nie wyraził sio kontrkandydatach z PiS-u - w sposób uprawniajcy pana posła do formułowania zarzutów o krytyce jego ugrupowania przez KWW Konrad Antkowiak.

Twierdzenie pana Asta, e KWW Konrad Antkowiak prowadził kampanina zasadzie - nie dopuśćmy PiS do władzy, z sugesti, e była to negatywna kampania, jest zwykłym kłamstwem i brakiem zrozumienia dla rywalizacji wyborczej.

Idc tokiem rozumowania pana posła moemy jednoznacznie stwierdzi, e to pan poseł zaczyna realizowaopisanprzez siebie sytuacj.

Rozumiemy, e PiS od teraz prowadzi kampanina zasadzie – nie dopuśćmy Antkowiaka do władzy. Przykre jest to, e prowadzi tkampanipróbujc kupczystanowiskami zarówno w samorzdzie gminnym jak i powiatowym.

KWW Konrad Antkowiak nie zamierza prowadzikampanii w tym stylu, bo to nie słuy dobru naszej gminy. Nie bdziemy handlowastanowiskami, nie bdziemy prowadzikampanii w sposób jaki zaprezentował poseł Ast i jaki do tej pory, a równiew przeszłoci, realizował nasz konkurent Miłosz Czopek.

Zarówno naszym radnym jak i kandydatowi na burmistrza Konradowi Antkowiakowi, zaley na dobru gminy Wschowa. Uczynimy wszystko aby zakoczyswary i kłótnie rodowiskowe. Przenoszenie retoryki konfliktu centralnego, na szczebel gminy i powiatu - co uczynił Poseł Ast, jest antysamorzdowe i nie słuy budowaniu wspólnoty mieszkaców.

Marcin Sobczak
Pe
łnomocnik wyborczy KWW Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (157)

avatar

avatar
~Irek
29.10.2018 13:55

I tak powinna wyglądać kampania a nie jak u złośliwego Czopka i yyyyyyyyyyyy Asta. Panie Konradzie masz u mnie w rodzinie wszystkie głosy.

avatar
~Adam
29.10.2018 23:27

Też zagłosuję na Antkowiaka, choć pamiętam jak w pewnym momencie na facebooku pojawił się hejterski wpis, gdzie wpisał np., że Gliński zabronił polewać na Woodstocku.. Ale mimo wszystko od Czopka i Techmana ciągle wieje nienawiścią. Trzeba więc wybrać mniejsze zło..

avatar
~Mirek
01.11.2018 09:18

Yyyyyyy racja :)

avatar
~PiS kłamie
29.10.2018 14:02

W tej sytuacji panie Konradzie ma Pan mój i całej mojej rodziny głos

avatar
~załamka
29.10.2018 14:10

Czy Pan Antkowiak zacznie się w końcu wypowiadać sam za siebie swoimi słowami i swoimi myślami? Czy już przed druga tura chce koniecznie udowodnić że jest druga pania Patalas? Czyli pionkiem ktorego wystawiono jako ladna buzie zeby przykryc gabinet cieni z tyłu stojacy?

avatar
~Racjonalista
29.10.2018 14:43

Po pierwsze, jest to praktyką w polityce, że nie zawsze wypowiada się sam lider. Kłamliwe zarzuty Pana Asta dotyczyły całego komitetu i kampanii, więc jak najbardziej uzasadnione jest oświadczenie Pełnomocnika (w końcu od tego on właśnie jest). A po drugie, jakoś nie oburza pani/Pana fakt, że za Pana Glińskiego wypowiada się Poseł Ast??? A gabinet już nie cieni (może bardziej strachów) to dostrzegam u Pana Czopka. Podzielili się stołkami. Czopek, Gliński, w spółce Urbaniak (de facto Tarka)

avatar
~Jak przedmówca
29.10.2018 15:00

Pan Gliński odezwał się w ogóle na tej konferencji ? Wstyd Pani wice komendancie, że został pan sprowadzony do parteru przez posła Asta

avatar
~załamka
29.10.2018 15:51

Glinski nie jest moim kandydatem. Proponuje zaczac logicznie myslec, to ze nie popieram Antkowiaka nie znaczy ze popieram jego przeciwnikow. Mowie tylko ze Antkowiak to taka sama kukła jak Glinski i Patalas. Skoro dziadki stojace za Antkowiakiem i tak beda rzadzic z tylnego fotela, to moze wybierzmy na burmistrza stracha na wroble? Bedzie pobieral 0pln pensji a zarzadzanie bedzie to samo.

avatar
~MW
30.10.2018 08:19

Będzie rządził z Wrocławia a za 5 lat jak zgarnie kasę zwinie się i będzie się śmiał z głupoty Wschowian. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!!!

avatar
~Do MW
30.10.2018 11:53

Czy Ty właśnie opowiadasz bajkę swoim dzieciom...?

avatar
~W punkt
29.10.2018 14:11

Oj, to się Pan poseł Ast wkurzy:):):)

avatar
~Zadowoloma
29.10.2018 14:17

I to jest postawa godna naśladowania. Pan Antkowiak pokazuje nam jak powinna wyglądać debata publiczna. Spokojna, merytoryczną i z uśmiechem na twarzy. Takich pozytywnych ludzi brakuje nam we Wschowie i w Polsce.

avatar
~Wschowianin I
29.10.2018 14:18

to byłoby zbyt piękne , gdyby było prawdą . Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , kasę i jeszcze raz kasę .

avatar
~ktoś
29.10.2018 15:42

O kasę i układy to chodzi wiadomo komu... I nie mówię tu o Panu Antkowiaku.. Myślcie ludzie!

avatar
~Ob1
29.10.2018 14:20

A posty na Facebooku członków sztabu czy zwolenników kw Antkowiak szkalujace innych kandydatow? W komentarzach pod wcześniejszymi artykułami posty, że inny kandydaci w tym Miłosz Czopek, są źli, niedobrze, będzie a ich jedyny najlepszy prawdziwynik jest spoko ok? Wy to nazywanie uczciwa kampanią??? Wstyd!!!

avatar
~PiotrRo
29.10.2018 14:57

Oznajmiane, że ktoś jest zły na daną funkcję czy wybór tego a tamtego to będzie nieszczęście, to nie jest szkalowanie. Jest to wyrażanie opinii.

avatar
~Ob1
29.10.2018 18:56

Jeżdżenie po Miłosza Czopku to jest wyrażanie opinii, a jeżdżenie po twoim Antkowiaku to jest szkalowanie?? Poczytaj PiotrRo posty na facebooku. Powiedz mi, czy tam złośliwie jeżdżą po p. Czopku czy wedle twojego słownictwa - wyrażają swoją opinię? Ja myślę, że to pierwsze. I to nie jest uczciwe ze strony zwolenników Antkowiaka...

avatar
~Anonim
29.10.2018 19:50

A czemu wstyd?przeciez Czopek święty nie jest to on zaczął prowadzić brudną kampanię a teraz został świętym?

avatar
~Ob1
29.10.2018 21:15

A wy teraz kampanii złośliwości nie prowadzicie ??? Wasze komentarze wychwalające Antkowiaka są najlepsze, jedyne dobre - a jak ktoś próbuje Czopka pochwalić to go gnoicie od razu, minusujecie. Anonim - ty chyba na siłę próbujesz Antkowiakowi założyć aureolę nad głową.

avatar
~Zacisze
29.10.2018 14:26

Co prawda idę głosować aby PIS nie był we Wschowie u władzy. Jednak tą wypowiedzią idę już głosować bo jestnadzieja dla Wschowy :) Panie Antkowiak Powodzenia. Moi znajomi rodzina i wszystkich kogo znam głosują na Pana.

avatar
~Izabella
29.10.2018 17:29

Panie Ast, odpieprz się Pan od Wschowy, już zawiózł Pan Pabierowskiego do Warszawki w teczce za sponsorowanie Pana , teraz próbuje Pan przywieść w teczce burmistrza do Wschowy, co nie wyszło po myśli w Szlichtyngowej, w Osowej Sieni się już śmieją , że widzą Pana częściej jak prezesa i to jest właśnie polityka PIS

avatar
~Pytanie
29.10.2018 14:28

Panie Przemysławie, to jak to było z tym świstakiem?

avatar
~A jak jest z tym PO Antkowiaka ?
29.10.2018 22:36

https://zw.pl/news/Porozumienie-z-mysla-o-mieszkancach-gminy,138402 zostawiam link dla Pana rzecznika jakby zapomniał z jakiej Partii Jest Pan Antkowiak !!!!

avatar
~Anty Pis
29.10.2018 14:53

Moja rodzina głosuje na Antkowiaka !!!

avatar
~Wschowscy patrioci
30.10.2018 06:27

Pan Antkowiak to jeszcze lepszy gagatek niż wam się wydaje ? Gdyby ktoś ze Wschowy startował z PO ? Ludzie go znają i szanują ? Ale to jest nie normalne zaufać OBCEMU !!!! Skoro przez 20 lat uczyliscie dzieci że obcemu się nie otwiera ? A teraz wpuszczacie Pana Antkowiaka ! Pana Czopka wszyscy znają jedni lubią drudzy nie ! Grabkę też jedni lubili drudzy nie , Żukowskiego też jedni lubili drudzy nie ? Nie rozumiem jak można polubić i nazwać najlepszym kandydatem Pana Antkowiaka skoro go znacie zaledwie 2 miesiące ???? To jakich wy macie znajomych ????

avatar
~Racjonalista
30.10.2018 14:21

Do myślących, że Konrad Antkowiak to obcy. Konrad i jego żona przez ponad 30 lat mieszkali we Wschowie! On pracował w starostwie, potem gminie a jego żona jest pielęgniarką i pracowała we wschowskim szpitalu. Przeprowadzili się za pracą do Wrocławia. Ale nadal mają mieszkanie na terenie gminy, gdzie bardzo bardzo często są. Czy wasze dzieci, które po studiach zostały w dużych miastach też uważacie za obcych????

avatar
~Pan.
29.10.2018 15:01

Poparcie to tylko w rodzinie.Cala rodzina będzie miała pracę w gminie na tym to polega.

avatar
~MAREK 2
29.10.2018 15:12

Panie Kandydacie na Burmistrza Miasta i Gminy Wschowy K. Antkowiak - JEST PAN WIELKI !!!!. Proszę nie ulegać pomówieniom, nawoływaniom ze strony trolli grupy Czopkistów, emeryta mundurowego, zwyczajnych i nie zwyczajnych z tak zwanej koalicji kandydat Czopek + przegrany emeryt + przegrani Zwyczajni bo to się równa kolejna ich przegrana !!!, i nie pomoże im nawet wsparcie posła, który niczym szczególnym nie zasłużył się dla naszego rejonu, a tylko dał pokazówkę w TK, a jego kol. posłanka w Sejmie z grupa niepełnosprawnych !!!!. Wystarczy, że my Pana popieramy i jesteśmy 4.11 ...... z panem i za panem !!!. Prawda sama się obroni nie potrzebuje zawodowych polityków, którym w głowie tylko jedno: ..... etaty....etaty.... i etaty...dla swoich!!!. Wystarczy naszym wyborcom przypomnieć co było za ich rządów w Szlichtyngowej....., co się stało w HZZ Osowa Sień ????. Kto z kim "kupczył" i dla kogo ???.

avatar
~tak to jest
29.10.2018 15:39

Proponuje by pan ast napisał dlaczego wyjechał z zana może wtedy takich pierduł by nie gadał bo o nim też dużo mówiono gdy był nauczycielem w zanie no a to było następstwem zniknięcia. Czekam aż ktoś odważy się o tym głośno powiedzieć a najlepiej sam pan ast powinien

avatar
~Adaś
29.10.2018 15:44

W tej edycji 2018-23 nie było kandydata doskonałego ( a czy był chociażby dobry?), można by było styczną porozumienia, to jest moje zdanie, nawiązać z p. Urbaniak i p. Glińskim. Obaj jednak już po I turze zostawi przetrąceni prawem wyboru i bez wielkiego wpływu suwerena pozostali nam tacy : jeden po etapie a drugi debiutant . P. Czopka nie ocenię, po co , każdy przez okres ok. 6 lat w administracji (czas z okresu p. Grabki) doskonale poznał tą osobę i zdanie ma wyrobione . Ja tylko dodam, że nie rozumiem ukrywania poglądów p. Czopka, ....... dlaczego nie ma Pan na tarczy - PiS (army) ? Przecież to, że nie ma Pan legitymacji w kieszeni nie znaczy, że "pojmowanie" kto rozdaje i płaci jest Panu obce ? Wiem ...... to ponadpartyjne myślenie ...... kto płaci ! Nowicjusz p. Antkowiak to wieka niewiadoma i dużo obaw ....... macie w tym Państwo rację . Ale jako jedynego było p. Antkowiak stać na bezprecedensowe ujawnienie nazwiska swojego ewentualnego z-cę ..... nikogo innego nie było na to stać ? Takim posunięciem dał p. Antkowiak wyraz swojej publicznej odwagi i utrącił argument kupczenia ! Warto to zapamiętać , czy to tylko gest przypadkowości, czy krok w stronę jawności i uczciwości ? To się jeszcze okaże ale po raz drugi p. Antkowiak wytrzymuje w bloku startowym gdzie konkurentowi NERWY odmawiają posłuszeństwa ? Pośle, ..... czy naprawdę Twoją rolą jest "pchać" kolanami plecy tego co daje Ci gwarancję posłuchu ? Czy kaznodziejska rola Twoja nie jest tylko przysłowiowym gwoździem do trumny ....... w przykładzie m. Łódź gdzie po ataku PiS p. Zdanowska z 50% poparcia "stoczyła" się na 70% ? Przecież na dzisiaj Pana osoba wzbudza stan "trudnej sytuacji" a więc czy Pan pomaga czy przeszkadza kandydatowi ? Po analizie komentarzy, przedwyborczej (tylko) trosce o swoje miasto i oficjalnym proteście KWW Antkowiak nie uwiarygodnił Pan swojej poselskiej autonomii - poseł dla każdego . Centralne wytyczne, presja na wynik, przełożenie na "bilet" do Brukseli stało się antysamorządowym "uciskiem", a my tego nie chcemy...... to duży błąd, teraz Pan przegrał ? Adaś

avatar
~Panie Adaś
30.10.2018 06:45

Pan Poseł Ast tylko przestrzega ludzi przed wpuszczeniem Obcego człowieka ,bo dla mnie jest Obcy ! To że PiS nie wszedł zawdzięczamy tylko Antkowiakom ! Wschowa w Województwie Lubuskim ma największe poparcie PiSu ! Czy to się Panu podoba czy nie , Proszę sobie to sprawdzić . Wiemy że Pan Czopek jest trudnym w rozmowach człowiekiem . Miałem też z nim do czynienia .Choć nie mogę powiedzieć że przykrych doświadczeń aczkolwiek takich nie było . Ja Stawiam na Wice Burmistrza Wschowy Pana Przemka Glińskiego bo na niego głosowałem w pierwszej turze ! I wszystkich będę do tego namawiał . Myślę że połączenie doświadczenia samorządowego i nowej siły wyborczej PiS będzie dobrym połączeniem . Nie chcemy partii PO ,N, i KODU który został wyparty przez ludzi za te wszystkie afery u nas nie ma dla nich miejsca !

avatar
~Piotr
29.10.2018 16:17

Zastanawia mnie to jak jest wpis pozytywny na pana Antkowiaka zaraz jest krytyka pisu.a .Jak jest poparcie dla pisu to mniej złośliwości jest w drugom strone

avatar
~Judyta
06.11.2018 23:40

Do Panie Adaś Jak to jest z tym njwiekszym poparciem??? Ja uchowaj Boże nie głosowałam na PiS, z kim nie rozmawiam to każdy twierdzi że nie a poparcie duże. PiS jak Wiśniewski może i miał okres świetności, ale ta gwiazda bardziej przypomina spadająca kometę niż księżyc w pełni. A jak w telewizji słyszę o kolejnej miesięcznicy to mam ochotę odpalić fajerwerki. W tak Chrześcijańskim państwie obchodzimy śmierć Jezusa raz w roku, a tu szopki się robi i za pieniądze podatników miesięcznice ponad Bogiem uprawia. Widocznie to duże poparcie dla Pis bardzo maleje, a wyborcy pokazali jak mają dość wszystkiego co się z tym wiąże. AVE

avatar
~Koko
29.10.2018 16:30

Wstyd i hańba co P. Czopek i PiS robi żeby dojść do władzy. Popieram Pana ANTKOWIAKA.

avatar
~ext7
29.10.2018 16:30

Marek Ast jest politykiem i PR-owe sztuczki zna. Ot takie tam pomysły : „z przodu postawmy liceum ,a z tyłu muzeum”(stowarzyszenie leśnych dziadków) nie robią na nim większego wrażenia – dla niego to tylko taki obrazkowy patent socjotechniczny. Ast prawdopodobnie zwrócił uwagę na wypowiedź pana ,który rzekł. Tu cyt z ZW.” Do tej pory nie sądziliśmy, że samorządy staną się łatwym kąskiem dla partii rządzącej - mówił Stanisław Tomczyszyn - to trzeba szybko zmienić i dlatego dzisiaj wspólnie udzielamy poparcia komitetowi pana Antkowiaka.”. Hmm. Co ja, jako wyborca mam o tym myśleć? Owszem Pan Antkowiak i ta grupa młodych była poprawna(nie prowadziła kampanii negatywnej). ,ale te leśne, piaskowe dziadki już NIE-oni pogrążyli to ugrupowanie Na dzień dzisiejszy dla mnie nie ma alternatywy, ponieważ Pan Czopek w przeciwieństwie do konrkandydata jest przewidywalny i nie piszcie proszę ,ze Czopek do ideałów nie należy ,bo to ,to i ja wiem, ale wiem też ,że i moja skromna,podła osoba z ideałem niewiele ma wspólnego

avatar
~MAREK 2
29.10.2018 16:54

Krótko: - Panie Antkowiak, kultura i grzeczność zawsze popłaca !, życzę Panu wygranej !. Postawa posła Sejmu III RP godna politowania !, to tylko daje nam do myślenia na kogo nie będziemy głosować już za rok podczas wyborów do Parlamentu. To tylko nas utwierdza co polityka robi z ludzi....?, jak poseł może tak mieszać w lokalnej samorządowej polityce...?, to już szczyt bezczelności, itd...... szkoda słów ..... resztę sami sobie dopowiedzcie ....!

avatar
~Ciekawy
29.10.2018 18:31

A kiedy jakaś debata. Czy może KWW ANTKOWIAK ma stracha

avatar
~A1
29.10.2018 19:01

Jakby nie mieli stracha to już dawno by się to odbyło. Boją się przegranej i braku argumentów w dyskusji.

avatar
~Nigo
29.10.2018 19:05

Człowieku... skończ pleść w kółko te bzdury! Antkowiak bez problemu zgodziłby się na debatę jeśli taki zamysł by wyszedł... Wracaj do Czopka, kończyć mu myć auto!

avatar
~A1
29.10.2018 19:22

Jeżeli wasz komitet prowadzi "uczciwą" kampanię, to czemu Nigo - wierny zwolenniku tego jedynego najlepszego - mnie obrażasz??? To jest uczciwe postępowanie??? Dlatego nigdy nie uwierzę w dobro i uczciwość twojego kandydata... Drzazge w oku innych widzisz a belki w swojej już nie?!

avatar
~Anonim
29.10.2018 19:58

A może Czopek ma stracha

avatar
~Nigo
30.10.2018 07:20

Do A1 - Po pierwsze, to nie było do ciebie (twój komentarz 19:01, mój 19:05 - zw.pl tak szybko nie zatwierdza komentarze) tylko do autora komentarza... Po drugie, nikogo nie obrażam, tylko proponuję żeby ten ktoś skończył swoją czynność zamiast pisać takie bzdury ;) Po trzecie, nie pisz "Wasz komitet" bo pewnie chodzi ci o Antkowiaka, a ja na niego nie głosowałem, bo głosowałem na Glińskiego, więc jestem z PiSu ;) jednak nie podoba mi się to, że popierają Czopka, i mój głos na pewno na niego nie pójdzie...

avatar
~Wyborca
29.10.2018 19:11

Widzę że Pan Antkowiak i jego pełnomocnik mają w du ..e resztę wyborców tych którzy stoją pomiędzy wami wszystkimi ??? Ostatni raz zadam pytanie skoro Pan Konrad tchórzy i chowa się za rzecznikiem !!!! Jest Pan za PO ? Nowoczesna ? KOD ? Obywatele RP ? !!! Pytają wyborcy !!!!

avatar
~do A1
29.10.2018 19:41

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Wątpię .Przecież niczym cię nie obraził komentator o nicku Nigo .Pleciesz byle pleść ,byle coś desperacko komuś przykleić łatkę ,a nóż nie odpadnie i myślisz że jesteś mądry.Przecież to ty atakujesz i tego nie zauważasz .

avatar
~A1
29.10.2018 20:15

Cytuję: "Wracaj do Czopka, kończyć mu myć auto!" - to nie jest delikatnie powiedziawszy obraza?!?! Powtarza się twój kolega z tym tekstem. Były próby umówienia debaty i tylko pan Antkowiak odmawiał. Mówię o tym bo wtedy każdy z kandydatów miałby uczciwą okazję by ostatecznie przekonać mieszkańców Wschowy do siebie. Takie trudne to przyjęcia??

avatar
~kww
29.10.2018 20:18

Konrad Antonio NIE jest członkiem żadnej partii. Swojej pracy skupi się na ludziach i ich problemach. Antkowiak nie ma żadnego powiązania z KOD. jest czysty i nie zajmuje się sporami światopoglądowymi. Woli skupić się na praworządności i rozwoju gminy

avatar
~Do wyborcy
30.10.2018 04:29

Chyba ty pytasz a nie wyborcy za wyborcow to sie nie wypowiadaj. Widze ze dla ciebie jest wazne skad kto jest a nie to jaki wklad pracy dana osoba wnosi. W pracy tez pytasz ludzi skad sa zaczym zaczniesz z nimi pracowac ? A ty skad jestes PO KOD NOWOCZESNA OBYWATELE RP czy PIS. Powiedz bedziemy wiedziec jak cie traktowac

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl