TworzymyGłos Regionu

reklama

Ostatnia chwila na zgłaszanie kandydatur.

Kto powinien zostać Ambasadorem Wschowy?

Wtorek, 07 lutego 2023 o 11:22, aktualizacja Wtorek, 07 lutego 2023 o 11:43, autor: 6
Ostatnia chwila na zgłaszanie kandydatur.

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa zachęca wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w plebiscycie "Ambasador Wschowy". Tytuł przyznany zostanie osobom i grupom, które wyróżniają się swoimi działaniami i osiągnięciami w czterech kategoriach: sport, kultura, biznes i osobowość.

Kto może zostać kandydatem?

Kandydatami do konkursu powinny być osoby, które w sposób szczególny wyróżniały się swoimi działaniami na rzecz promocji i rozwoju Miasta i Gminy Wschowa na tle innych mieszkańców Miasta i Gminy Wschowa. Kandydatem do konkursu mogą być osoby fizyczne; grupy formalne i nieformalne, przedsiębiorcy lub organizację, które prowadzą działalność na terenie Miasta i Gminy Wschowa.

Zgłaszać można osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie, pod warunkiem dołączenia zgody rodzica / opiekuna prawnego do formularza zgłoszeniowego. (regulamin)

O jakie kategorie chodzi?

  • Sport - tytuł ten przyznawany jest za wyróżniające osiągnięcia sportowe o zasięgu regionalnym, wojewódzkim, krajowym lub światowym oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Nagrodę otrzymać może zarówno trener, zawodnik, klub sportowy lub stowarzyszenie.
  • Kultura - tytuł ten przyznawany jest za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działania na polu upowszechniania i rozwoju kultury w tym edukacji, we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki w szczególności teatru, filmu, muzyki, literatury, tańca, upowszechniania kultury, ochrony dziedzictwa kulturowego, muzealnictwa, edukacji artystycznej i architektury. Nagrodzeni mogą zostać, także organizatorzy wydarzeń kulturalnych.
  • Osobowość - tytuł ten przyznawany jest za wyróżniające się działania na rzecz Miasta i Gminy Wschowa oraz jej mieszkańców. Nagrodę w tej kategorii otrzymać mogą bohaterowie społecznego zaangażowania, pomysłodawcy i organizatorzy akcji społecznych i charytatywnych.
  • Biznes - tytuł ten przyznawany jest za nieszablonowe działania przedsiębiorstwa /firmy, które przełożyły się na osiągnięcie sukcesów. Doceniana będzie długość prowadzonej działalności i stosowanie innowacyjnych rozwiązań mających wpływ na rozwój firmy, które promują Miasto i Gminę Wschowa w kraju i za granicą.

Jak zgłosić kandydata?

Zgłoszenia do plebiscytu można złożyć za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie gminawschowa.pl/ambasador-wschowy do 10 lutego 2023 roku. Dla tych, którzy wolą tradycyjne metody, formularz można złożyć w zamkniętej kopercie w Biurze Obsługi Interesanta w ratuszu.

Ważnym elementem zgłoszenia jest krótki opis kandydata na tytuł Ambasadora, który przybliżyć ma wszystkim głosującym wyróżnioną postać. Zgłoszenia zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej przez Komisję Konkursową, a następnie kandydaci zostaną poddani głosowaniu przez mieszkańców. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na gali 31 marca 2023 roku, podczas której zwycięzcy otrzymają statuetkę Ambasadora Wschowy.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy pozytywnie podejdą do naszej propozycji i licznie wezmą udział w głosowaniu i plebiscycie. Wiem, że w naszej gminie nie brakuje osób, jakie warto docenić. Jestem przekonany, że znajdzie to odzwierciedlenie w liczbie zgłoszeń. Zachęcam wszystkich do udziału i nie mogę doczekać się spotkania ze zwycięzcami, których wskażą nasi mieszkańcy – dodaje burmistrz Konrad Antkowiak.

Regulamin plebiscytu jest dostępny na stronie internetowej gminawschowa.pl.

Źródło: gminawschowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~PYTEK+
02.02.2023 07:23

Czy te osoby co to "akcja pisu lokalnego " wytypowała na listę powiatową mogą też wystąpić - hihahaha....?. Jaka Kapituła będzie o tym decydowała po oddaniu głosu przez lud ?.

avatar
~Adaś
02.02.2023 13:38

Trochę myślałem o tej propozycji/ plebiscycie i moja refleksja jest o to taka - mam ze Wschowy paru znajomych którzy idealnie się wpisują do potrzeb tego regulaminu AW: młodzi, przebojowi, z milionami, pewni siebie, gorliwe pracusie z wynikami marzeń a nawet pasjonaci, ale jest pytanie ..... czy mi wolno ich rekomendować na tym, tak osobliwym wschowskim rynku " en vogue" w kontrze lubianego i dobrze notowanego na tym portalu - hejtu ? Czy aby nie zrobi to im jakiś strat wizerunkowych i nie uruchomi lokalnej zawiści ( masz ch... za dużo... niech się spali ?) i pozbawi wszelkich rozumnych kryteriów do obrzydliwej nienawiści ? Do tego dochodzi RODO. Mam obawy, ludzie sukcesu ( zwłaszcza w kategorii biznesu) nie mają lekkiego życia, posiadana kasa i ich dokonania stają się od razu polem do ataku, wrogim i nie zrozumiałym antagonizmem. Pomysł tylko z pozoru świetny ale przestrzegam ....... nie zróbmy firmie krzywdy bo tu nie mowa o Apple, VW czy IKEA. Wybranym już gratuję, chyba nie będzie zrobione to w stylu wydrwiony "Zasłużony dla pow. Wschowskiego" . Adaś

avatar
~były-obecny$$$
02.02.2023 16:11

Dobra i uczciwa inicjatywa Pana Burmistrza !. Dodam do tego regulaminu jak podstawowy warunek : - osoba bezpartyjna, bez uprzedzeń, nie kameleon, nie emeryt, nie fałszywy ...osobo z honorem i szacunkiem do drugiego człowieka , nie rasista ... może to być absolwent naszych szkół, który wysoko zaszedł w swej życiowej karierze na "własnych nogach" - NIE PLECAK ...itd. Ba oby to nie było jak z tym tasiemcem lokalnej partii pisu, a la jakiś tam " zasłużony pseudo emeryt, czy kameleon partyjny - weteran lokalnych partii" !!!!!. Tak Panie Adasiu !

avatar
~max
08.02.2023 16:42

Proponuję sołtysa Nowej Wsi

avatar
~""Czarna Stopa""
09.02.2023 12:58

A może jakieś zwierzę, które się zasłużyło na wieki dla Wschowy i okolic , np. Byk ???.

avatar
~wschowianin
13.02.2023 09:11

Bardzo dobry pomysł. Uważam że bardzo dobrze byłoby gdyby komisja oprócz tych co biorą udział w tym konkursie wyróżniła swą decyzją ludzi którzy nie startują w tym konkursie a naprawdę są ambasadorami Wschowy. Potwierdzają to swą pracą i swymi wynikami. Ich można docenić decyzją komisji. Znajdziemy takich ludzi w każdej kategorii konkursowej. Byłoby to sprawiedliwe. Nie wszyscy z różnych względów chcą brać udział w tym konkursie. Głosowanie rzadko jest obiektywne.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl