TworzymyGłos Regionu

Ośrodek Wsparcia i Testów w Świebodzinie:

Bezpłatne wsparcie i nowoczesny sprzęt dla osób niepełnosprawnych!

Środa, 25 stycznia 2023 o 14:28, autor: 0
Ośrodek Wsparcia i Testów w Świebodzinie:

Nowy rok przyniósł dobre wieści dla mieszkańców województwa lubuskiego, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnością. W Świebodzinie, przy Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji „Pomost”, rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia i Testów (OWiT), finansowany w całości ze środków PFRON. Jest to jedyna tego typu placówka w województwie lubuskim.

PFRON przeznaczył dotychczas na działalność OWiT w Świebodzinie kwotę 557 455,50 zł, a całkowite wsparcie wyniesie ponad 1 milion złotych (dokładnie 1 085 399,00 zł). Dzięki temu OWiT będzie mógł zaoferować bezpłatnie niepełnosprawnym mieszkańcom województwa lubuskiego usługi takie jak: udostępnianie sprzętu asystującego w życiu codziennym, konsultacje i pomoc w doborze i wypożyczeniu nowoczesnego sprzętu wspierającego, porady w wyborze odpowiednich do potrzeb technologii asystujących, instruktaż dotyczący możliwości wykorzystania technologii asystujących w życiu codziennym.

Jest to ważna inwestycja w rozwój infrastruktury wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, które często mają trudności w dostępie do nowoczesnego sprzętu i technologii asystujących. OWiT w Świebodzinie jest więc szansą na poprawę jakości życia dla wielu osób z niepełnosprawnością w województwie lubuskim.

OWiT jest dostępny dla zainteresowanych kontakt telefoniczny i mailowy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a bezpośrednio w siedzibie OWiT od poniedziałku do czwartku w godzinach od 15.00 do 18.00. Warto skontaktować się z OWiT, aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanych usług i możliwości skorzystania z nich.

Adres: 66-200 Świebodzin, ul. Okrężna 3
Telefon kontaktowy: 690 357 002
e-mail: owit@naszpomost.pl
strona internetowa: www.naszpomost.pl
facebook: Lubuski OWiT Świebodzin

źródło: Lubuski OWIT Świebodzin, Powiat Wschowski

Foto: pfron.org.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl