TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP w Szlichtyngowie z nowym sprzętem (FOTO)

Piątek, 11 sierpnia 2023 o 10:44, autor: 1
OSP w Szlichtyngowie z nowym sprzętem (FOTO)

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szlichtyngowie wzbogaciła się o nowy sprzęt, który z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Zakup aparatury ochrony dróg oddechowych

OSP Szlichtyngowa otrzymała dwa aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych firmy MSA M1 z dwoma maskami i dwoma butlami stalowymi. To nowoczesne urządzenia, które zwiększą efektywność działań strażackich.

Czujniki bezruchu motionSCOUT

Zakupiono także dwa czujniki bezruchu firmy motionSCOUT. Technologia ta pozwala na szybszą reakcję w sytuacjach, gdy strażak może być w niebezpieczeństwie, co dodatkowo wpłynie na poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa.

Finansowanie i wsparcie z różnych źródeł

Inwestycja w sprzęt była możliwa dzięki pozyskaniu dotacji w ramach programu "Mały Strażak". Całość zakupionego sprzętu, o wartości 20.000 zł, sfinansowano ze środków MKiŚ, NFOŚiGW i WFOŚiGW w Zielonej Górze w kwocie 18.000 zł oraz dotacji otrzymanej z Gminy Szlichtyngowa w kwocie 2.000 zł.

Zwiększenie gotowości bojowej

Pozyskanie nowego sprzętu przyczyni się do zwiększenia gotowości bojowej OSP Szlichtyngowa, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa publicznego. Jest to kolejny krok w systematycznym dążeniu do podniesienia gotowości operacyjnej jednostki.


Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wow$
11.08.2023 11:45

... ale sukces ?... prawie na miarę Guinnessa ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl