TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP Sława otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy!

Czwartek, 23 lutego 2023 o 13:53, autor: 1
OSP Sława otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy!

Wielu strażaków ochotników z całego kraju ma powody do radości. W środę, 22 lutego br., wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki temu druhowie będą mieli 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

Wozy zasilą zasoby 20 Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubuskiego. Wśród nich znajduje się OSP Sława, która otrzyma średni samochodów ratowniczo-gaśniczych. Nowy wóz z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Przypomnijmy, że OSP Sława okazała się najaktywniejszą jednostką w 2022 r. Druhowie wyjeżdżali do różnego rodzaju zdarzeń aż 338 razy. 

Ochotnicze straże pożarne stanowią bardzo ważną część systemu ratownictwa w Polsce. To właśnie ochotnicy są często pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscu pożaru, wypadku drogowego czy innego zagrożenia. Dzięki temu, że zostaną wyposażeni w nowoczesne pojazdy ratownicze, zyskają większe możliwości w walce z żywiołami.

Jednak zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych to nie jedyny projekt rządu na rzecz ochotniczych straży pożarnych. W tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Druhowie otrzymają m.in. środki ochrony osobistej, takie jak mundury, hełmy, buty ochronne, sprzęt łączności, uzbrojenie, takie jak pilarki do drewna i metalu, a także sprzęt ratowniczo-gaśniczy, takie jak pompy i węże.

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gratulować
23.02.2023 15:42

P..... z Krzepielowa dostaną zawału ???

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl