TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP Sława bliżej dzieci

Sobota, 04 czerwca 2016 o 19:14, autor: 0
OSP Sława bliżej dzieci

4 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie po raz pierwszy zorganizowała dla młodszych mieszkańców gminy Dzień Dziecka na plaży miejskiej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Rodzice wraz z dziećmi chętnie wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez OSP.

- Zależało nam na tym, aby przygotować dla dzieci wiele zabaw, tak, żeby dobrze wspominały ten dzień - mówi Katarzyna Miśkiewicz z OSP Sława - ale również pokazaliśmy najmłodszym, że nie pojawiamy się w życiu lokalnej społeczności, tylko wtedy, kiedy trzeba ugasić pożar, w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu. Jesteśmy również po to, żeby pokazać rolę strażaka od innej strony. Można z nami się uczyć, bawić, po prostu miło spędzić czas.

Stąd na plaży dostępnych było kilka wozów strażackich, do których dzieci miały dostęp, przeprowadzono konkursy, w których brali udział i dzieci, i strażacy. Nie obyło się bez pokazów, w tym legendarnego już wybuchowej kuchni.

- Być może - mówi Wioleta Poddenek z OSP Sława - spotkania z dziećmi zaowocują kiedyś tym, że kilkoro z nich będzie zdecyduje w przyszłości o zawodzie strażaka.

Dzień Dziecka z OSP Sława był zaplanowany od godziny 10:00 do 18:00.

(rak/foto: olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl